Dwa miesiące po premierze iPhone 13 traci na wartości niż jakikolwiek inny iPhone

iPhone 13 pojawił się w czasie, gdy iPhone 12 bił rekordy sprzedaży, a świat stanął przed nową rzeczywistością braku podzespołów. Jednak pomimo tego, że wielu nie widziało świetnych wiadomości w tym nowym smartfonie, udało mu się narzucić i obecnie jest to iPhone, który stracił mniej na wartości dwa miesiące po premierze.

Kto powiedział, że to badania SellCell. Z przedstawionych danych wynika, że ​​linia iPhone 13 po 60 dniach na rynku nie zdewaluowała się tak bardzo, jak oczekiwano.

Zdjęcie iPhone 13 Pro Max i iPhone 12 Pro Max

iPhone 13 był najmniej zdewaluowany

Dane od 45 dostawców wskazują, że iPhone 13 zachował swoją wartość lepiej niż jakikolwiek inny smartfon od Apple w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po uruchomieniu.

Zgodnie z tym, co SprzedajKomórkę, modele iPhone 13 doznał dewaluacji zaledwie 25,5%, przeciętny. Dla porównania, oferta iPhone’a 11 spadła o 44,6% jego wartości w tym samym okresie po uruchomieniu. Podobnie modele iPhone 12 również straciły 41% swojej wartości odsprzedaży w pierwszych dwóch miesiącach na rynku.

Miesiąc po premierze wartość smartfona od Apple ostatni spadł 24,9%, a w kolejnym miesiącu zdewaluował 25,5%. Dlatego średnio modele iPhone’a 13 zostały zdewaluowane tylko o 0,6% między pierwszym a drugim miesiącem po uruchomieniu. Co ciekawe, niektóre modele iPhone’a 13 odzyskały utraconą wartość po początkowym spadku, kiedy zostały wydane.

Obraz danych prezentowanych na temat wartości iPhone'a 13 przez SellCell

wariant 1 iPhone 13 Pro Max TB odzyskany 1,4% jego wartości, podczas gdy model 512 GB został odzyskany 1,7Odzyskano model % i 128 GB 1,8% twoich wartości. IPhone 13 Pro rozwinął się jeszcze bardziej, a model 128 GB odbił się do tyłu 2% jego początkowej wartości, podczas gdy odzyskany model 256 GB 4,6% początkowej wartości sprzedaży.

Spośród wszystkich wariantów iPhone’a 13, iPhone 13 mini był tym, który stracił na wartości najbardziej. W wariancie 128 GB mini dewaluacja 5%, a model 256 GB spadł 7,5% zniżki od ceny detalicznej w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po uruchomieniu. Jednak model iPhone’a 13 mini o pojemności 512 GB został odzyskany 4% Twojej ceny.

Dwa miesiące po premierze iPhone 13 traci na wartości niż jakikolwiek inny iPhone 1

iPhone traci najmniej ze wszystkich smartphones z rynku

SellCell zauważył, że iPhone ma lepsze utrzymanie wartości niż jakakolwiek inna marka smartfonów w okresie 12 miesięcy. Według firmy „ten poziom amortyzacji jest bezprecedensowy” i spekuluje, że modele nowego smartfona z Apple może jeszcze bardziej odzyskać swoją wartość do końca tego roku, ponieważ Apple prawdopodobnie w najbliższym czasie nie zaspokoi dużego popytu.

Firma analityczna przypisuje fantastyczne utrzymanie wartości iPhone’a 13 jego niedoborowi na rynku i „bezprecedensowemu popytowi”. Potrzebę podsycał globalny kryzys zdrowotny i niedobór chipów, który dotknął praktycznie każdą branżę.

Ponadto raport mówi, że popyt prawdopodobnie nie spadnie, ponieważ Apple podobno obniżyć produkcję iPhone’a o 20%.