Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dynamiczna wyspa w nowej smartphones? Już teraz producenci Androida pytają, czy warto

iPhone 14 i iOS 16 mają jedną z największych nowości na Dynamic Island. W ten prosty, ale pomysłowy sposób Apple udało się ukryć i wykorzystać przestrzeń zarezerwowaną na perforację ekranu, która w tym roku stała się jeszcze większa.

Jako innowacja, która przemawia do wielu użytkowników, naturalne jest, że inne marki chcą z niej skorzystać i tworzyć podobne propozycje. Ten proces już się rozpoczął, a kilka marek, takich jak Xiaomi i Realme, pytało swoich użytkowników, czy warto mieć Dynamic Island.

Dynamiczna wyspa smartphones Android Xiaomi Realme

Obecność Dynamic Island pozwoli Ci podnieść obszar powiadomień iPhone’a. To już nie tylko mała przestrzeń, ale teraz zawiera znacznie więcej przydatnych informacji i pozwala użytkownikom kontrolować obecne oprogramowanie.

W tym miejscu inne marki dedykowane Androidowi również chcą skorzystać z tej przestrzeni. Jeśli jest to użyteczna nowość, chcą udostępnić jej adaptację każdemu i tym samym dać jej smartphones dostęp do czegoś nowego.

Jeden z przykładów pochodzi od Xiaomi, które pyta użytkowników o przydatność Dynamic Island. Jej prezes w Chinach, Lu Weibing, zapytani użytkownicy na portalu społecznościowym Weibo o potrzebie i przydatności Dynamic Island w smartphones.

Realme rozważy również wykorzystanie tej nowości w swoim smartphones. Na swoim forum marka umieściła publikacja gdzie ujawnia społeczności możliwość stworzenia zmiany w smartphonesaby przedstawić wiadomości, o które proszą.

Dynamiczna wyspa smartphones Android Xiaomi Realme

Realme prosi użytkowników o podzielenie się swoimi sugestiami na temat możliwych funkcji, które mogłyby zostać wprowadzone w markowej wersji Dynamic Island. Firma dostosowuje swoją propozycję i dlatego nazywa ją, choć tymczasowo, Realme Island.

Oczywiście trochę czasu zajmie, zanim niektóre wiadomości dotrą do smartphones tych marek. Zarówno Xiaomi, jak i Redmi są jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc wszystkie tworzone rozwiązania będą wyłącznie oprogramowaniem i tworzone przez indywidualnych programistów.