Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dynamiczne tapety na komputery Mac: najlepsze witryny do pobierania i tworzenia dynamicznych tapet

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dynamiczne tapety na komputery Mac: najlepsze witryny do pobierania i tworzenia dynamicznych tapet

Tapeta dynamiczna to rodzaj tapety pulpitu, która zmienia swój wygląd w zależności od pory dnia lub położenia geograficznego. Zadebiutował po raz pierwszy w systemie macOS wraz z uruchomieniem macOS Catalina i od tego czasu doprowadził do pojawienia się w Internecie kilku dynamicznych witryn z tapetami.

W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym z tych witryn, z których możesz pobrać wybraną dynamiczną tapetę macOS. Omówimy także kroki wymagane do ustawienia dynamicznych tapet na komputerze Mac i stworzenia własnych dynamicznych tapet.

Najlepsze witryny z dynamicznymi tapetami dla komputerów Mac

Apple zawiera kilka dynamicznych tapet w aktualnej wersji systemu macOS, macOS Big Sur. Siedem z tych tapet jest w pełni dynamicznych i zmienia swój wygląd wielokrotnie w ciągu dnia, podczas gdy pozostałe mają tylko podwójny wygląd – jasny i ciemny – który zmienia się tylko dwa razy dziennie.

Jeśli podobają Ci się dynamiczne tła i potrzebujesz więcej opcji, poniżej znajdziesz najlepsze witryny z dynamicznymi tapetami innych firm, w których znajdziesz dynamiczne tapety na komputery Mac.

1. Klub dynamicznych tapet

Dynamic Wallpaper Club to pierwsza platforma z dynamicznymi tapetami na komputery Mac, która pojawiła się wraz z premierą systemu macOS Mojave. Jest całkowicie darmowy i ma całkiem przyzwoitą kolekcję dynamicznych tapet, w tym te w rozdzielczości 5K.

Po prostu najedź kursorem na dynamiczną tapetę w witrynie, aby wyświetlić podgląd jej wyglądu w ciągu dnia, a następnie naciśnij przycisk pobierania, aby zapisać ją na komputerze Mac.

Oprócz darmowych tapet Dynamic Wallpaper Club umożliwia także tworzenie niestandardowych dynamicznych tapet. Po pierwsze, oczywiście musisz mieć prawidłowe dane EXIF ​​​​dla plików, których chcesz użyć jako tapety.

2. Dynwalle

Dynwalls to kolejna witryna z dynamicznymi tapetami dla komputerów Mac, która oferuje kolekcję jednych z najlepiej wyglądających dynamicznych tapet. Jeśli interesują Cię tapety inspirowane przestrzenią, na stronie znajdziesz naprawdę dobre, dynamiczne tapety.

Warto jednak zauważyć, że Dynwalls ma obecnie tylko kilka opcji tapet na swoim bezpłatnym poziomie. Możesz jednak subskrybować Dynwalls na Patreonie, aby uzyskać dostęp do ich najnowszych tapet i aktualizacji.

Rekommenderad:  16 platform promocji treści, aby zwiększyć ruch na swoim blogu

3. 24-godzinna tapeta

24 Hour Wallpaper to dynamiczna aplikacja do tapet na komputery Mac i Windows. Ma dość szeroki katalog dynamicznych tapet podzielonych głównie na dwie kategorie: przyroda i miasto. Wszystkie tapety można pobrać w rozdzielczości do 5K.

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch witryn, 24 Hour Wallpaper umożliwia bezpłatne pobranie tylko trzech tapet – dostęp do reszty kolekcji wymaga wykupienia jednorazowej subskrypcji.

Co więcej, ma także wbudowany własny silnik tapet: silnik ProTime. Więc możesz go użyć zamiast Appledynamiczny silnik pulpitu, który pozwala dostosować ustawienia tapety i maksymalnie wykorzystać dynamiczny pulpit na komputerze Mac. Dlatego trafia na nasz szczyt 3 lista stron internetowych, z których można pobrać dynamiczne tapety.

Tapeta 24-godzinna jest także dostępna na komputerze Mac Sklep z aplikacjami.

Jak ustawić dynamiczne tapety na komputerze Mac

Ustawienie dynamicznej tapety jako obrazu pulpitu na komputerze Mac jest całkiem proste.

Po pobraniu żądanej dynamicznej tapety utwórz nowy folder i przenieś tapetę do tego katalogu. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby ustawić je jako tło pulpitu:

 1. otwarty Preferencje systemu i wybierz Wygaszacz pulpitu i ekranu.
 2. Na Pulpit kliknij plus (+) na dole.
 3. Użyj Znalazca aby przejść do folderu, w którym zapisałeś dynamiczną tapetę, i naciśnij Wybierać.
 4. Jeśli dodałeś właściwy folder, powinieneś zobaczyć w nim swoje dynamiczne tapety Wygaszacz pulpitu i ekranu okno. Kliknij tapetę, aby ustawić ją jako dynamiczną tapetę pulpitu.

Alternatywnie, jeśli powyższa metoda nie zadziała, wybierz jedną z domyślnych dynamicznych tapet z Obrazy pulpitu w oknie Pulpit i wygaszacz ekranu i wybierz opcję Dynamiczna z rozwijanego menu obok niej.

Gdy już to zrobisz, otwórz Findera i przejdź do folderu, w którym zapisałeś swoje dynamiczne tapety. Tutaj kliknij tapetę prawym przyciskiem myszy i wybierz Usługi > Ustaw obraz pulpitu.

Jak tworzyć dynamiczne tapety na komputery Mac

Istnieją dwa sposoby tworzenia dynamicznego tła na komputerze Mac: możesz użyć Dynamic Wallpaper Club: jeśli chcesz szybko wygenerować tapetę lub użyć aplikacji takiej jak wallpapper: jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad dynamicznymi tapetami.

Rekommenderad:  Jak odnieść sukces na Etsy

Tapeta to bezpłatna i łatwa w obsłudze usługa tworzenia dynamicznych tapet. Zasadniczo jest to aplikacja konsolowa, która umożliwia tworzenie dynamicznych tapet przy użyciu plików JSON. Dzięki niemu możesz łatwo dostosować wygląd tapety do różnych pór dnia i pozycji Słońca.

Zanim jednak przejdziesz do tworzenia tapety za pomocą tapety, musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Dynamiczne tła komputerów Mac wykorzystują dane, takie jak pora dnia i położenie geograficzne, do określenia pozycji Słońca w Twojej lokalizacji. Zatem w zależności od tego, ile odmian tapety chcesz mieć, musisz robić zdjęcia — dokładnie tego samego widoku — w różnych porach dnia.

Oprócz tych dwóch metryk istnieje również podstawowa metryka binarna. Obejmuje tylko dwie wersje tapety: jasną i ciemną i jest idealny tylko wtedy, gdy chcesz stworzyć tapetę, która wymaga tylko dwóch występów.

Mając to na uwadze, wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować tapeta na komputerze Mac:

 1. Otworzyć Terminal aplikacja.
 2. Wprowadź następujące polecenia (pojedynczo) i naciśnij Powrót:
  napar z kranu mczachurski/tapeta
  napar zainstaluj tapetę

Po zainstalowaniu utwórz nowy katalog i dodaj do niego wszystkie zdjęcia, których chcesz użyć w tapecie. Następnie otwórz terminal i przejdź do tego katalogu za pomocą poleceń cd i ls.

Utwórz plik JSON (.json) w tym katalogu, uruchamiając:
nano nazwa_pliku.json

Np:
nano wallpapper.json

Wewnątrz tego pliku skopiuj i wklej następujące wiersze kodu w zależności od tego, czy dynamiczna tapeta ma być oparta na czasie słonecznym, czy na czasie.

Dynamiczna tapeta oparta na energii słonecznej

Aby utworzyć dynamiczną tapetę przy użyciu współrzędnych układu słonecznego, dodaj następujące wiersze kodu do pliku JSON, zmodyfikuj pary klucz-wartość i zapisz je.
[
{
“fileName”: “1.png”,
“isPrimary”: true,
“isForLight”: true,
“altitude”: 27.95,
“azimuth”: 279.66
},
{
“fileName”: “2.png”,
“altitude”: -31.05,
“azimuth”: 4.16
},

{
“fileName”: “16.png”,
“isForDark”: true,
“altitude”: -28.63,
“azimuth”: 340.41
}
]

Rekommenderad:  3 Sposoby odzyskania usuniętego numeru telefonu lub kontaktów na Androidzie

Dynamiczna tapeta oparta na czasie

Aby uzyskać kodowanie dynamicznej tapety na podstawie czasu, wprowadź następujący kod, zmodyfikuj pary klucz-wartość i zapisz plik JSON.
[
{
“fileName”: “1.png”,
“isPrimary”: true,
“isForLight”: true,
“time”: “2012-04-23T10:25:43Z”
},
{
“fileName”: “2.png”,
“time”: “2012-04-23T14:32:12Z”
},
{
“fileName”: “3.png”,
“time”: “2012-04-23T18:12:01Z”
},
{
“fileName”: “4.png”,
“isForDark”: true,
“time”: “2012-04-23T20:10:45Z”
}
]

Jak można zauważyć, w pliku JSON znajduje się kilka par klucz-wartość. Są to zasadniczo różne właściwości dynamicznej tapety, które należy ustawić ręcznie, aby zakodować czas lub lokalizację tapety. Oto zestawienie niektórych z tych właściwości:

 • Nazwa pliku – nazwa pliku z Twoim zdjęciem
 • jest Podstawowy – ustawia obraz jako obraz podstawowy
 • jestForDark – jeśli jest ustawione PRAWDAzdjęcie będzie wyświetlane w ciemnym motywie
 • jestForLight – jeśli jest ustawione PRAWDAzdjęcie zostanie wyświetlone w jasnym motywie

Aby dowiedzieć się więcej o tych właściwościach, sprawdź dokumentacja wallpappera.

Na koniec, po wypełnieniu pliku JSON współrzędnymi czasu lub lokalizacji, uruchom poniższe polecenie, aby utworzyć dynamiczną tapetę na podstawie ustawionych właściwości:

tapeta -i nazwa_pliku.json

Np:

wallpapper -i wallpapper.json

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wallpapper wygeneruje tapetę w pliku Output.heic. Następnie możesz ustawić go jako tło pulpitu, wykonując czynności wymienione wcześniej w poście.

Spersonalizuj swojego Maca za pomocą dynamicznych tapet

Personalizacja komputera Mac polega na dostosowaniu jego różnych komponentów tak, aby wyglądały i działały tak, jak sobie tego życzysz. Jedną z podstawowych czynności związanych z tym procesem jest zmiana tła pulpitu.

Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, powinieneś być w stanie zdobyć najlepsze dynamiczne tapety na komputer Mac lub stworzyć własne, aby zapewnić bardziej spersonalizowane wrażenia.