Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dyrektor generalny Epic Games reaguje na podatek NFT i mówi Apple to musi być zatrzymane

Ostatnio Apple zezwolił na sprzedaż NFT w swoim App Store. Powiązał jednak podatek, który już jest krytykowany. Jeden z nich wystawił dyrektor generalny Epic Games, który stwierdził, że Apple to musi być zatrzymane.

Opinia nie jest jednomyślna wśród liderów branży.

pomimo Apple po podjęciu decyzji o autoryzacji sprzedaży NFT w swoim sklepie z aplikacjami, nowość nie otrzymuje oczekiwanych informacji zwrotnych. To dlatego, że gigant technologiczny zdecydował się również na powiązanie podatku, w wysokości swojej standardowej prowizji w wysokości 30%, od tokenów sprzedawanych w aplikacjach.

W opinii liderów branży ta decyzja skutkuje „groteskowo przesadzoną” ceną. Dla porównania, Decrypt wspomina lidera rynku NFT, OpenSea, który pobiera prowizję od 2,5% od sprzedaży.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games

W tweecie dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, wyraził swój gniew, pisząc, że Apple „zabija każdą firmę związaną z aplikacjami NFT, której nie może opodatkować” i zgniata „kolejną rodzącą się technologię, która może konkurować z jej groteskowo przereklamowaną usługą płatności w aplikacji”. W tej samej publikacji dyrektor ostrzega, że ​​firma z Cupertino „musi zostać zatrzymana”.

Według raportu Informacjarynek NFT Magin Eden postanowił wycofać się z App Store, po tym, jak dowiedział się o prowizji od sprzedaży, że Apple przyjęty.

Pomimo tej opinii dyrektora generalnego Epic Games, są inni znawcy branży, którzy wierzą, że ruch zwiększy przyjęcie tych technologii na całym świecie, a także wierzą, że gry mobilne skorzystają na tej decyzji. W efekcie App Store zrzesza ponad miliard użytkowników iPhone’ów, podczas gdy w szczytowym okresie popytu na NFT na początku roku OpenSea zbierała nieco ponad milion użytkowników miesięcznie.

Przeczytaj też: