Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dziecko za bilion dolarów: 10 niesamowitych liczb na temat Apple

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dziecko za bilion dolarów: 10 niesamowitych liczb na temat Apple

Apple stała się pierwszą na świecie spółką publiczną wycenianą w USD 1 bilionów dolarów, a jej akcje zamknęły się na najwyższym poziomie 207,39 USD. To niesamowita postać. Aby uczcić to osiągnięcie, oto dziesięć innych liczb dotyczących tej firmy, które mogą nie być tak imponujące, ale są równie ważne.

Zdjęcie: CNN.com

666,66

Taka była cena w dolarach amerykańskich Apple 1, pierwszy komputer stworzony przez Steve’a Woźniaka i Steve’a Jobsa i wydany w 1976 roku. Uważa się, że Woźniak sprzedał swój kalkulator HP za 500 dolarów, a Jobs sprzedał swój mikrobus VW (i był też gotowy sprzedać rower). Niektórzy twierdzą, że cena odzwierciedlała fascynację Woźniaka powtarzającymi się cyframi, inni twierdzą, że odzwierciedlała jedną trzecią narzutu na cenę hurtową. Wybierz, co chcesz.

200

Po tych wszystkich poświęceniach dwóch Steve’ów było tylko około 200 jednostek Apple 1 które zostały wyprodukowane i sprzedane (być może nawet w mniejszym stopniu). Zostało przerwane w październiku 1977 r., as Apple przeniósł się do Apple II, który został sprzedany za… cóż, patrz następny punkt!

16

To była liczba lat, przez które Apple II seria została sprzedana. Została wprowadzona na rynek w czerwcu 1977 r. i była kontynuowana aż do października 1993 r., co czyni ją jedną z najdłużej sprzedających się serii komputerów na rynku masowym swoich czasów. Uważa się, że sprzedano w tym czasie od pięciu do sześciu milionów egzemplarzy – nieźle, biorąc pod uwagę, że komputery były w tamtych czasach stosunkowo drogą rzadkością.

2

Tyle razy Applewyemitowano legendarną obecnie reklamę komputera Macintosh z 1984 roku (autorstwa Ridleya Scotta). Pierwotnie został wyemitowany w Twin Falls w stanie Idaho 31 grudnia 1983 roku w telewizji KMVT, na długo przed Super Bowl w 1984 roku. Dzięki temu zakwalifikował się do wielu nagród za rok 1983. Oczywiście zyskał sławę, kiedy został wyemitowany w telewizji 22 stycznia 1984 r. podczas Super Bowl.

150 milionów

To była liczba dolarów AppleNajwiększy rywal Microsoftu, Microsoft, zainwestował w akcje firmy bez prawa głosu w 1997 r. Steve Jobs, który właśnie wrócił do Appleogłosił to zszokowanej publiczności w Macworld, rozmawiając przez satelitę na scenie z Billem Gatesem i dziękując mu za transakcję, która według wielu uratowała firmę balansującą na krawędzi (słynna uwaga Michaela Della, że ​​gdyby kierował Applezamknąłby ją i zwrócił pieniądze akcjonariuszom. Jobs oczywiście myślał inaczej.)

Nawiasem mówiąc, jest to RÓWNIEŻ kwota, która prawdopodobnie została wydana na rozwój pierwszego iPhone’a.

13

Całkowita liczba kolorów, w jakich występuje iMac, komputer, któremu wielu zawdzięcza toczenie Applelosów wokół, była dostępna w czasie jej istnienia w latach 1998-2002. W czasach, gdy większość komputerów była dostępna tylko w kolorze szarym, czarnym i czasami białym, kolorowe komputery typu „wszystko w jednym” były w modzie. Kolory to: Bondi Blue, Blueberry, Grape, Tangerine, Lime, Truskawka, Graphite, Ruby, Sage, Indigo, Snow, Blue Dalmatian i Flower Power.

1000

To jest liczba piosenek Apple twierdził, że można go zmieścić w kieszeni w październiku 2001 roku. Produkt, o którym mówił, to oczywiście kultowy iPod, którego pierwsza edycja miała całe 5 GB wbudowanej pamięci (i była kompatybilna tylko z komputerami Mac!).

1.3 Miliard +

Tyle iPhone’ów sprzedała firma do końca drugiego kwartału 2018 roku. Od pierwszego iPhone’a.

500

Całkowita liczba aplikacji, z którymi App Store został uruchomiony 10 lipca 2008 r. Obecnie dostępnych jest prawie dwa miliony aplikacji.

Ponad 15 000 proc

To tyle Apple zapasy wzrosły od 2001 r., kiedy to Apple otworzył swój pierwszy Apple Przechowuje i uruchamia iPoda. Akcje w 2001 roku wycenione zostały na USD 10,97. W chwili pisania tego tekstu wynosiła ona 207,39 USD. Chcesz wiedzieć, o ile akcje spółki wzrosły od czasu ich pierwszego notowania w 1980 r.? Ponad pięćdziesiąt tysięcy procent!

1

Dolar. Roczne wynagrodzenie Steve’a Jobsa w latach 1997-2011.

Table of Contents