Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dzięki tej sztuczce automatycznie zmień tapetę swojego iPhone’a na ulubione obrazy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dzięki tej sztuczce automatycznie zmień tapetę swojego iPhone’a na ulubione obrazy

Zmiana tapet to jedna z niewielu opcji dostosowywania w systemie iOS. To mała sztuczka, która tchnie nowe życie w ekran główny i ekran blokady Twojego iPhone’a oraz zwiększy ich atrakcyjność wizualną.

ZDJĘCIE: Sebastian Bednarek (Unsplash)

Jednak standardowe podejście do zmiany tapet, polegające na znalezieniu obrazka i ustawieniu go jako tapety, może być dla niektórych użytkowników dość uciążliwe i może zniechęcić ich do częstej zmiany tapet.

Na szczęście dzięki wbudowanej aplikacji Skróty na iPhone’a znacznie łatwiej jest zmieniać tapety (nawet animowane) i można to zrobić na wiele sposobów. W rzeczywistości być może widziałeś już wiele skrótów, które automatycznie zmieniają tło Twojego iPhone’a.

Naszym celem jest rozwiązanie tego problemu, pomagając Ci stworzyć skrót, który będzie w stanie znaleźć tapety z Twojego ulubionego zasobu tapet w Internecie i zastosować je według własnego uznania. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które pomogą Ci skonfigurować ten skrót na iPhonie.

Jak utworzyć skrót, aby zmienić tapetę na swoim iPhonie

Najpierw upewnij się, że Twój iPhone ma system iOS 14.3 lub nowszej i że aplikacja Skróty na Twoim iPhonie jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Następnie otwórz Skróty i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby utworzyć nowy skrót:

 1. Kliknij plusa (+) na stronie głównej Skrótów.
 2. Wprowadź nazwę tego skrótu w pliku Nazwa skrótu pole. (Aby zmienić jego ikonę, dotknij ikony obok niej i wybierz glif oraz jego kolor na następnym ekranie.)
 3. Kliknij na Dodaj akcję przycisk, dotknij Szukaj aplikacji i działań pole wyszukiwania i wyszukaj Adres URL. Kliknij na Adres URL akcja, aby dodać ją do przepływu pracy akcji.
 4. Stuknij w nią ponownie i wprowadź adres URL strony, z której chcesz korzystać z nowych tapet. Używamy Unsplash do wyszukiwania polecanych obrazów Kosmosu. Stąd nasz adres URL: source.unsplash.com/featured/?space. Aby użyć natury, gór itp., zamień spację w adresie URL, aby skrót wyszukać tapety w określonej kategorii w Unsplash. [Learn more about Unsplash Source]
 5. Skróty będą teraz polecać kilka powiązanych działań, których możesz użyć z akcją adresu URL poniżej Następne sugestie działań. Kliknij na Pobierz zawartość adresu URL działanie. Jeśli go nie widzisz, kliknij pole wyszukiwania na dole i wyszukaj Pobierz zawartość adresu URLi dodaj go.
 6. Następnie wyszukaj inną akcję, Pobierz obrazy z akcji wejścioweji dodaj go do przepływu pracy. Upewnij się, że jego wejście jest Zawartość adresu URL.
 7. Ponownie spójrz w górę Zmiana rozmiaru obrazu działanie. Upewnij się, że jego wejście jest ustawione na Obrazy, a następnie określ szerokość lub wysokość obrazu. Możesz wybrać wprowadzenie jednego z nich ręcznie i ustawienie drugiego Automatyczny.
 8. Podobnie wyszukaj Ustaw tapetę akcję i dodaj ją. Kliknij Ekran blokady i ekran główny w tej akcji i na kolejnym ekranie wybierz tapetę, którą chcesz zmienić. Upewnij się także, że akcja jest używana Obrazy jako wejście.
 9. Kliknij strzałkę w Ustaw tapetę akcję i wyłącz Pokaż zapowiedzi możliwość bezpośredniej zmiany tapety — bez monitu.
 10. Na koniec sprawdź, czy wszystkie działania są powiązane. Jeśli nie, przejdź ponownie po schodach.
Rekommenderad:  Rozwijaj swoją listę e-mailową dzięki systemowi polecania e-mail w 5 Minuty

Po utworzeniu skrótu pracy kliknij ikonę odtwarzania u dołu ekranu, aby go uruchomić. Zostaniesz teraz poproszony o zezwolenie skrótowi na połączenie ze źródłem Unsplash. Uderzyć Umożliwić kontynuować.

Jeśli poprawnie dodałeś wszystkie akcje, powinieneś mieć nową tapetę na swoim iPhonie.

Jak zmienić tapetę iPhone’a za pomocą dotknięcia wstecznego

Back Tap to kolejna przydatna funkcja iPhone’a wprowadzona w iOS 14. Zasadniczo jest to funkcja ułatwień dostępu, która umożliwia dwukrotne lub trzykrotne dotknięcie tyłu iPhone’a w celu uruchomienia szeregu działań. Ponadto możesz go również użyć do uruchamiania skrótów, co będziemy robić, aby uruchomić nasz skrót, gdy będziemy potrzebować nowej tapety na naszym iPhonie.

Oto kroki, aby uruchomić skrót za pomocą przycisku Wstecz:

 1. otwarty Ustawienia.
 2. Kliknij Dostępność > Dotknij.
 3. Przewiń w dół strony i dotknij Wstecz Dotknij.
 4. W zależności od preferencji kliknij dowolną z nich Podwójne wciśnięcie Lub Potrójne dotknięcie.
 5. Przewiń w dół do Skróty i kliknij właśnie utworzony skrót do zmiany tapety.

Teraz, w zależności od tego, czy ustawisz skrót na Dwukrotne, czy Potrójne dotknięcie, wykonaj ten gest z tyłu iPhone’a, a powinien uruchomić skrót i zmienić tapetę Twojego iPhone’a.

Zmień tapetę iPhone’a o określonej porze dnia

Ustawienie skrótu zmiany tapety na opcję Back Tap pozwala dowolnie zmieniać tapetę iPhone’a, ale możesz także zautomatyzować skrót, aby uruchamiał się automatycznie o określonej porze dnia.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Skróty i dotknij Automatyzacja patka.
 2. Kliknij plusa (+) w prawym górnym rogu i wybierz Stwórz osobistą automatyzację na Nowa automatyzacja ekran.
 3. Stuknij w Pora dnia działanie.
 4. Na następnym ekranie dodaj godzinę, o której chcesz uruchomić skrót i zmień tapetę swojego iPhone’a. Podobnie możesz ustawić częstotliwość, wybierając opcję poniżej POWTARZAĆ.
 5. Uderzyć Następny.
 6. Stuknij w Dodaj akcję przycisk, wyszukaj Uruchom skrót i kliknij go, aby dodać go do przepływu pracy.
 7. Stuknij ponownie akcję i wybierz z listy skrót do zmiany tapety.
 8. Uderzyć Następny i wyłącz Zapytaj przed biegiem opcja.
 9. Wreszcie uderz Zrobione.
Rekommenderad:  Długoterminowa recenzja iPhone'a 12 Pro Max: aparat Gladiator Maximus!

Teraz skrót do zmiany tapety powinien działać w oparciu o czas i częstotliwość, a co za tym idzie, zmieniać tapetę telefonu.

Z łatwością zmieniaj tapetę swojego iPhone’a według własnego uznania

Korzystanie z aplikacji Skróty z funkcją Back Tap umożliwia łatwą zmianę tapety telefonu iPhone według własnego uznania i eliminuje konieczność ręcznego wykonywania całego procesu. Dzięki temu proces zmiany tapety jest znacznie wygodniejszy i wydajniejszy.