Dzięki temu ulepszeniu możesz wykonać gest zrzutu ekranu iPhone'a X na starszych iPhone'ach

Dzięki temu ulepszeniu możesz wykonać gest zrzutu ekranu iPhone'a X na starszych iPhone'ach 1

Usunięcie przycisku Początek z AppleZąbkowany zestaw słuchawkowy zmusił firmę do przyjęcia nowej sekwencji przycisków do robienia zrzutów ekranu na tych urządzeniach. Przyzwyczaiłem się do nowej sekwencji przycisków od czasu, gdy od debiutu iPhone'a X debiutowałem iPhone'y z nacięciami i uważam, że używanie starej sekwencji przycisków zrzutów ekranu na urządzeniach Home jest nieco trudne.

Jeśli jesteś taki jak ja i chcesz Apple po prostu zaktualizowałbym system iOS, aby sekwencja zrzutów ekranu była taka sama na wszystkich urządzeniach dla zachowania spójności, wtedy możesz docenić nowo wydaną i darmową poprawkę jailbreak dubbingowaną Shot Pro autorstwa dewelopera systemu iOS, Arablaga, ponieważ dokładnie to robi ten dodatek dla starszych telefonów.

Podczas gdy starsze iPhone'y i iPady tradycyjnie wymagały jednoczesnego naciśnięcia zarówno przycisku Home, jak i przycisku Side, aby zrobić zrzut ekranu, nowsze telefony bez przycisków Home zamiast tego naciskają przycisk zwiększania głośności wraz z przyciskiem Side w celu wykonania tej samej czynności.

Instalowanie Shot Pro na dowolnym iPhonie wyposażonym w przyciski Home od 5s do 8 naprawia to dziwactwo, dzięki czemu sekwencja przycisków zrzutów ekranu jest dokładnie taka sama, jak na każdym ząbkowanym urządzeniu.

Shot Pro ma dwie podstawowe zalety domyślnej sekwencji przycisków zrzutów ekranu na starszych urządzeniach:

  • Używa bardziej wytrzymałego przycisku głośności zamiast podatnych na awarię przycisków Home do zrzutów ekranu
  • Sprawia, że ​​wrażenia użytkownika są bardziej spójne między różnymi typami urządzeń iOS

Shot Pro nie ma żadnych opcji konfiguracji, a mówiąc szczerze, naprawdę nie potrzebuje żadnych. Już samo ulepszenie powoduje, że twój starszy iPhone wykonuje ten sam gest zrzutu ekranu, którego używają nowsze iPhone'y, i jest to tak proste.

Osoby zainteresowane pobraniem Shot Pro mogą zaczep go za darmo z repozytorium Twickd w preferowanym menedżerze pakietów. Co ciekawe, poprawka obsługuje tylko jailbreak iOS 12 na urządzeniach z przyciskami Home, ponieważ nie jest to konieczne na nowszych urządzeniach.

Czy podoba Ci się pomysł Shot Pro? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.