Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dzisiaj aktualizacja algorytmu Google 6/17/2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dzisiaj aktualizacja algorytmu Google 6/17/2021

Wygląda na to, że dzisiaj ukazała się kolejna niepotwierdzona aktualizacja algorytmu Google. Jak zwykle nie otrzymano potwierdzenia od Google, że aktualizacja została przeprowadzona.

Kontynuuje to trend cotygodniowych niepotwierdzonych aktualizacji Google, który obserwujemy.

Jak na razie narzędzia wyglądają stosunkowo przeciętnie i nie sprawiają wrażenia dużej aktualizacji.

Mimo to wśród tzw WebmasterWorld.com fora dyskusyjne:

Kendo napisał pod adresem 6:16 rano, 16 czerwca 2021 r.:

Po zobaczeniu pustej strony, która nie zawierała nic poza tytułem strony i nagłówkiem, pojawia się #1 w przypadku bardzo konkurencyjnych słów kluczowych w wyszukiwarce nie przywiązuję wagi do niczego, co twierdzi Google lub eksperci SEO.

Jeśli chodzi o najważniejsze elementy strony, jeśli tworząc stronę, która powie wszystko, będzie łatwa w nawigacji i będzie dobrze wyświetlać się na wszystkich urządzeniach, czego może brakować, co będzie miało jakiekolwiek realne konsekwencje?

BushyTop napisał pod adresem 8:40 rano, 16 czerwca 2021 r.:
Czy ktoś już widział jakieś zmiany. Prawdopodobnie dlatego widziałem zmiany w raportach o działaniu strony w GSC. Czy ktoś jeszcze widział jakieś zmiany lub ulepszenia?

yollo03 napisał o 9:03 rano, 16 czerwca 2021 r.:
Jedyną zmianą, jaką widzę, są krwawiące słowa kluczowe. Algorytm jedynie codziennie obniża ranking wielu słów kluczowych. Nie ma to nic wspólnego z obsługą strony, zaczęło się wcześniej. W ciągu ostatnich 48 godzin wprowadziłem pewne zmiany dotyczące działania strony. Zaobserwowanie jakichkolwiek zmian w działaniu strony zajmie dużo czasu.

iamlost napisał pod adresem 120:00 16 czerwca 2021 r.:

Wierzę, że wielu WebDevów powinno zrobić krok do tyłu i wziąć głęboki oddech. Aktualizacja PE (jakości strony) prawdopodobnie NIE powoduje jakichkolwiek zmian w rankingu/ruchu, których doświadczasz.

Note: zawsze pamiętaj, że Google codziennie wprowadza (wiele) zmian w algorytmach, podobnie jak konkurencja, codzienne życie odwiedzających i potrzeby/zapytania online są zarówno zmienne, jak i zamienne…

Wygląda na to, że wiele osób zapomniało (lub nigdy nie wiedziało) o kluczowej części ogłoszenia Google PE sprzed roku:
Note: moje odważne podkreślenie.

Chociaż wszystkie elementy komfortu strony są ważne, priorytetowo będziemy traktować strony zawierające ogólnie najlepsze informacje, nawet jeśli niektóre aspekty komfortu strony są niezadowalające. Dobra jakość strony nie przesłania świetnej, trafnej treści. Jednak w przypadkach, gdy istnieje wiele stron o podobnej treści, jakość strony staje się znacznie ważniejsza dla widoczności w wyszukiwarce.

…Ocena działania strony w celu zapewnienia lepszej sieci [developers.google.com]28-maj-2020.

PE jest potencjalnym flipem pozwalającym na rozstrzygnięcie remisu, a nie zakończeniem gry przez nokaut.
Note: nie zamierzam wdawać się w dyskusję na temat tego, czy/jak dobrze Google określa „świetnie trafną treść”.

Czy witryna powinna poważnie traktować te dane? Oczywiście, że tak. Wraz z każdym innym wskaźnikiem użyteczności i doświadczenia użytkownika.

Ze względu na osobę odwiedzającą witrynę i wyniki biznesowe witryny, a nie z powodu Google.
Note: że Google stale odczuwa potrzebę podkreślania „normalnych” najlepszych praktyk WebDev podczas omawiania aktualizacji danych wejściowych, jest smutnym komentarzem.

Najlepsze praktyki, takie jak to, co podkreślają te wskaźniki, zostały już (lub z pewnością powinny zostać) wdrożone w witrynach kompetentnych, konkurencyjnych twórców stron internetowych.

Szczerze mówiąc, istnieje wiele znaczących witryn korporacyjnych, zwłaszcza wiadomości/mediów, które według tych miar są nie tylko kiepskie, ale cholernie okropne i które odwiedzam regularnie. Moim osobistym dowodem na pudding PE będzie to, czy takie strony się poprawią.

Chociaż jako użytkownik chciałbym zobaczyć kroplówkę przechodzącą w zmiany na lepsze, jako webdev, który przez lata sporo zainwestował w ogólny (w przeciwieństwie do Google) temat komfortu strony/użytkownika, całkiem mi się to podoba przepaść konkurencyjną pomiędzy moim utrzymaniem, zwrotem i konwersją a przewagą moich konkurentów. Tak, szklanka jest jednocześnie do połowy pełna i pusta. 🙂

Moją największą obawą w tej dyskusji jest to, jak poznać, że PE ma konkretny wpływ na witrynę, a nie jakąś inną zmianę. Oczywiście, jeśli wystarczająca liczba WebDevów wierzy, że tak jest i wdraża ulepszenia, może nie ma to znaczenia?

Dla przyjemności czytania historycznego:
Jakość strony Google: nadchodząca zmiana w rankingu wyszukiwania [webmasterworld.com]28-maj-2020.

Ciii, słyszysz to? [webmasterworld.com]19-kwietnia-2021.

mzb44 napisał pod adresem 316:00 16 czerwca 2021 r.:

Wierzę, że wielu WebDevów powinno zrobić krok do tyłu i wziąć głęboki oddech. Aktualizacja PE (jakości strony) prawdopodobnie NIE powoduje jakichkolwiek zmian w rankingu/ruchu, których doświadczasz.

Dobrze wiesz, że będzie odwrotnie. Każda zmiana w rankingu, niezależnie od tego, jak duża czy mała, przez wiele miesięcy będzie obwiniana za aktualizację PE.

Zaczęło się to już kilka miesięcy temu, a wiele osób nawet na tym forum twierdziło, że aktualizacja PE została już potajemnie uruchomiona i miała ogromny wpływ.

Spodziewaj się, że od tej chwili za wszelkie zmiany w rankingu będą odpowiedzialne podstawowe parametry sieciowe i aktualizacja PE. Po prostu patrz i zobacz. Stanie się to również tutaj, w tym wątku, być może nawet kilka postów po tym tutaj.

Salattosser napisał pod adresem 316:33 16 czerwca 2021 r.:
Cóż, biorąc pod uwagę, że nadal widzę witryny, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych (lub mają wersję mobilną), nie mają protokołu SSL, a wskaźnik szybkości znajduje się w rankingu powyżej, nie pokładam nadziei, że CWV cokolwiek zrobi. Kontynuuj budowanie linków zwrotnych!

Salattosser napisał pod adresem 416:32 16 czerwca 2021 r.:
Zastanawiasz się, czy nadszedł czas, aby porzucić obrazy bohaterów, z pewnością wyglądają ładnie, ale są najgorsze dla lcp i może inne niepotrzebne rzeczy, takie jak „lajkowanie” na Facebooku lub liczniki udostępniania, nawet wersje AMP wydają się wzdęte, Myślisz? RIP ładny projekt strony internetowej, w przyszłości może po prostu umieść swoją zawartość w pliku .txt lol

Artykuł redakcyjnyGuy napisał pod adresem 514:00 16 czerwca 2021 r.:

Wierzę, że wielu WebDevów powinno zrobić krok do tyłu i wziąć głęboki oddech. Aktualizacja PE (jakości strony) prawdopodobnie NIE powoduje jakichkolwiek zmian w rankingu/ruchu, których doświadczasz.

Pamiętasz to całe zamieszanie, które nastąpiło, gdy SSL stał się czynnikiem rankingowym? Nawet gdy Google stwierdziło, że będzie to „mały” czynnik rankingowy, nie było wystarczającej liczby omdleń, które można było obejść.

Robert Charlton napisał pod adresem 616 czerwca 2021 r.: 58:00:

Zastanawiam się, czy już czas porzucić obrazy bohaterów, z pewnością wyglądają ładnie, ale są najgorsze dla lcp,

Salaterka… dobry pomysł, chociaż wielu tak zrobiło wiele lat temu. Obserwuję witryny, które z nich korzystają, i mogę powiedzieć, że (w mojej stosunkowo małej próbie) najbardziej godne uwagi przykłady dużych witryn korporacyjnych, które korzystały z tych witryn, porzuciły je już dawno temu.

Miałem kilku klientów, którym podobał się ten heroiczny rozmiar obrazu do tego stopnia, że ​​chcieli nawet usunąć cały tekst ze swoich stron głównych. Jednak obserwując ewolucję witryn, zauważyłem, że nawet dobrze znane goryle o wadze 800 funtów, które nie potrzebowały szybkości strony do rankingu, przerzuciły się na mniejsze obrazy, gdy liczyła się wygoda użytkownika.

Po drodze niektóre witryny, które obserwowałem, przestawiły się na stylizowane obrazy… powiedzmy monochromatyczne, na które nałożono tekstury szachownicy, co znacznie zmniejszyło rozmiar pliku… ale nawet te są teraz używane rzadziej.

Responsywny projekt sprawił, że modne stały się także ruchome obrazy kategorii kwadratowych na stronach głównych. Służyły one jako nawigacja w kategorii głównej i zmieniały się wraz ze zmianą rozmiarów rzutni.

Oznacza to, że obrazy bohaterów nie pojawiają się już tak często. Co więcej, od dłuższego czasu coraz powszechniej stosuje się dostosowywanie obrazów do rozmiaru ekranu, aby były one responsywne.

Pontificus Maximux napisał o godz 714:00 16 czerwca 2021 r.:

Ja mam 3 strony internetowe, które sam posiadam i nad którymi pracuję. Jednym z nich jest niszowy blog w bardzo dużej niszy. Jedna to witryna stowarzyszona w niszy mojego bloga, a druga to sklep e-commerce bezpośrednio powiązany z witryną stowarzyszoną, którą zacząłem od nowa 1 rok temu po Amazon pokrojone w kostkę prowizje partnerskie. Sklep e-commerce nie pozostał nienaruszony.

O godzinie 11:00 czasu pacyficznego zarówno blog, jak i strona stowarzyszona zostały zdziesiątkowane. 1/10 część ruchu tego samego dnia z poprzedniego tygodnia za godzinę. Dziś o godz 6:00 AM Godzina, w której oba zakłady rozpoczęły powrót do poprzedniego poziomu, wahanie wynosi 10%. Przywrócenie działania zostało zakończone o godzinie 10:00 czasu pacyficznego. Ponownie nie ma to wpływu na sklep e-commerce.

Dziś rano udałem się do GSC, aby sprawdzić, czy w sekcji dotyczącej podstawowych parametrów życiowych pojawiły się jakieś ostrzeżenia. Jedynym ostrzeżeniem było żółte ostrzeżenie o czasie LCP. Moim zdaniem było to spowodowane najpierw rozmiarem pliku obrazu, a po poprawieniu nadal pojawia się z powodu nieskompresowanego tekstu użytego w kodzie reklamy dostawcy reklam. Poza moją kontrolą.

Teraz poprawiłem dalsze rozbijanie moich obrazów po uruchomieniu odzyskiwania, więc nie jest to powiązane z odzyskiwaniem.

Mam nadzieję, że rzuci to trochę światła na kogoś gdzieś. Opiszę tylko swoje anegdotyczne doświadczenie.

Aktualizacja algorytmu Google nadal niepotwierdzona

Chociaż większość powyższych rozmów jest związana z aktualizacją jakości strony, niektórzy webmasterzy nadal widzą wpływ dzisiejszych aktualizacji.

Jak duży wpływ?

To się okaże. Będziemy jednak nadal składać sprawozdania i przedstawiać wszystkie istotne fakty w miarę ich pojawiania się.