Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dzisiejsza oferta publiczna Semrusha

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dzisiejsza oferta publiczna Semrusha

Kontynuując naszą wcześniejszą historię dotyczącą IPO spółki Semrush, dzisiaj jest dzień, w którym akcje spółki Semrush można kupić na giełdzie w ramach symbol giełdowy SEMR.

W środę po raz pierwszy wyceniona została cena 14 dolarów za akcję. Jest to dolna granica oczekiwanego zakresu, który wynosił 14–16 dolarów za akcję.

Zakres cen ich akcji nadal wycenia spółkę na około $2 miliard. Do tej pory firma sprzedała 10 milionów z pierwszych 16 egzemplarzy.8 milion akcji.

Oczekuje się, że IPO wygeneruje dla Semrush około 140 milionów dolarów minus koszty. Jeżeli jednak wszystkie opcje dodatkowego przydziału zostaną zrealizowane, kwota ta wzrośnie do 161 milionów dolarów.

IPO Semrush: co się dzieje?

Co się obecnie dzieje z IPO Semrush? Mieli mocny start, ale od tego czasu znacznie spadły.

Poprzednio znajdowały się one w górnej granicy 14 dolarów na akcję, ale obecnie spadły do ​​około 11,01 dolarów na akcję w momencie pisania tego tekstu:

Dzięki tej pierwszej ofercie publicznej Semrush zyskał 140 milionów dolarów i był w stanie je przelać na konto bankowe. Głos rynku mówi jednak, że ich rzeczywista wartość wynosi 110 milionów dolarów.

Więcej o IPO Semrush

Z komunikatu prasowego Business Wire:

„Semrush Holdings, Inc. („Semrush”), wiodąca platforma SaaS do zarządzania widocznością w Internecie, ogłosiła dzisiaj cenę swojej pierwszej oferty publicznej 10 000 000 akcji zwykłych klasy A po cenie początkowej w ofercie publicznej wynoszącej 14,00 USD za akcję. Ponadto Semrush przyznał ubezpieczycielom 30-dniową opcję zakupu maksymalnie dodatkowej kwoty 1500 000 akcji klasy A po cenie pierwszej oferty publicznej pomniejszonej o dyskonto z tytułu emisji. Oczekuje się, że akcje zostaną wprowadzone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku w dniu 25 marca 2021 r. pod symbolem giełdowym „SEMR”, a zamknięcie oferty nastąpi w dniu 29 marca 2021 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia.

Goldman Sachs & Co. LLC, JP Morgan Securities LLC i Jefferies LLC pełnią funkcję wspólnych głównych menedżerów zajmujących się prowadzeniem księgi popytu. KeyBanc Capital Markets Inc. pełni także funkcję wspólnego zarządzającego księgi popytu w ramach proponowanej oferty. Piper Sandler & Co. i Stifel, Nicolaus & Company, Incorporated pełnią funkcję współzarządzających.

Inne fakty dotyczące IPO Semrush

Przy cenie 14 dolarów za akcję wycenia się także spółkę na około dolarów10,95 miliarda do $10,99 miliarda.

Całkowita cena zależy również od tego, czy ubezpieczyciele skorzystają z opcji dodatkowego przydziału, czy nie.

Pełne otwarcie handlu Semrush zaplanowano na czwartek na giełdzie Giełda nowojorska (NYSE) pod symbolem giełdowym SEMR.

Firma napisała w swoim Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd S-1 piłowanie że „umożliwiamy firmom na całym świecie identyfikowanie i docieranie do właściwych odbiorców ich treści, we właściwym kontekście i za pośrednictwem właściwych kanałów”.

Zgłosili również stratę netto za 2020 rok w wysokości $7 milionów za około 124 dolarów.9 milion przychodów. Pomogło to poprawić cenę 10 dolarów w 2019 r.2 miliona czerwonego atramentu przy sprzedaży wynoszącej 92,01 miliona dolarów.

Po IPO Semrush spadł o ponad 20 proc. Na podstawie komentarzy dyrektora finansowego Jewgienija Fetisowa do Poszukiwany Alfa, nie martwią się. Fetisow wyjaśnił:

„Rynek jest obecnie miękki [and it’s] To nie tak, że nie desperacko pragniemy zdobyć więcej kapitału” – powiedział. „Uważamy, że to odpowiedni moment na wejście na giełdę [and] cena jest do zaakceptowania, więc jesteśmy zadowoleni z tego, co otrzymaliśmy, z jakości bazy inwestycyjnej, którą otrzymaliśmy.”

List od założycieli Semrush

Założyciele Semrusha opublikował dzisiaj list ogłosili pełną pierwszą ofertę publiczną, w której opisali swoje najbliższe plany wobec spółki:

„Marzymy, aby w przyszłości marketing nie był zbyt trudnym zawodem. Wierzymy, że powinna to być umiejętność dostępna dla każdego, podobnie jak umiejętność obsługi programu Microsoft Word czy Excel. Przewidujemy, że sztuczna inteligencja i automatyzacja umożliwią ludziom wprowadzanie innowacji, co doprowadzi do gwałtownego wzrostu towarów i usług. Marketerzy będą musieli dowiedzieć się, jak rozmawiać o tych innowacjach, za pośrednictwem jakich kanałów i do jakich odbiorców. Semrush jest tutaj, aby pomóc naszym użytkownikom osiągnąć te wymierne rezultaty.

W nadchodzących latach nasze marzenie się spełni 1 miliardów marketerów, którzy lepiej zrozumieją: kim są ich odbiorcy, ich kluczowe zainteresowania, jak najlepiej wchodzić w interakcję, a także analizować i przewidywać trendy konsumenckie. Kim będziemy, jeśli przestaniemy marzyć?

Tyle marzeń przed nami.
Zapraszamy do marzeń razem z nami.

Oleg i Dmitiri.

Rzeczywiście, Oleg i Dmitiri. Podoba nam się Twoja wizja przyszłości marketingu internetowego jako bardziej dostępnego zawodu.

Wszyscy chcemy lepiej zrozumieć naszych odbiorców i ich kluczowe zainteresowania, a także wiedzieć, jak precyzyjnie zaprojektować kampanię SEO, aby pomóc w zwiększeniu najważniejszych wartości ruchu, rankingów i konwersji. Na szczęście narzędzia takie jak Semrush mogą nam w tym pomóc.