Efekty kwarantanny: Torrent Netflix przekroczył ruch w niektórych krajach

Okres zamknięcia ze względu na koronawirusa pandemii jest idealny czas, aby oglądanie filmów i programów telewizyjnych już sprzedaje ze względu na zatłoczonym harmonogramem. To dlatego torrenty są tak duże, że przekroczyły Netflix w wielu krajach.

Raport Sandvine, firmy zarządzającej Internetem szerokopasmowym, ujawnił pewne dramatyczne zmiany w ruchu internetowym na całym świecie w związku z zamknięciem koronawirusa.

Strumieniowe przesyłanie wideo wyraźnie kontroluje raport z większościowym udziałem 57,64% w 2020 r., A następnie sieci społecznościowe, które stanowią 10,73%, a regularna sieć pojawia się na trzecim miejscu z udziałem w ruchu internetowym 8.05%.

Raport Sandvine

YouTube Pojawiła się jako jeden z niekwestionowanych królów w ruchu transmisji wideo, a jej udział się podwoił 80,69% do 15,94% w 2020 r. Następnie pojawia się Netflix z 11,42% udziałem w ruchu internetowym. Co zaskakujące, Netflix i BitTorrent nie działały.

Raport Sandvine EMEARaport Sandvine

Jednak w niektórych regionach tak nie jest. Na przykład dane o ruchu internetowym w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce (EMAE) pokazują, że udział torrentów wzrósł bardziej w porównaniu do Netflix.

Choć BitTorrent dostał 8Netflix zarządzał 0,38% całkowitego ruchu w EMAE 7tylko 0,69%. Ruch internetowy dla Netflix i torrentów w EMAE wzrósł, jeśli porównamy je do 2019 r., Ale zwiększył się bardziej dla Torrentów w porównaniu do Netflix.

Jednym z powodów, dla których Netflix pozostawał w tyle za torrentami w 2020 roku, jest obniżenie jakości wideo, aby zapewnić mniejsze obciążenie ich serwerów.

Jednak ruch BitTorrent spadł w innych regionach, w tym w Ameryce i regionie Azji i Pacyfiku. Jednak główne zmiany w ruchu internetowego w niektórych obszarach jest wskazanie, że torrenting nie jest już na dobrej drodze do stania się nieaktualne w najbliższym czasie.