Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ekonomia przyszłości koncentruje się wokół tworzenia sieci

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ekonomia przyszłości koncentruje się wokół tworzenia sieci

Jeśli wierzyć tradycyjnym mediom, bańka Insta pęknie w ciągu najbliższych kilku lat i wszyscy ludzie, którzy określają się jako twórcy stron internetowych, będą musieli wrócić do „prawdziwego świata” i znaleźć „prawdziwą pracę”.

Ale dla młodych millenialsów i członków pokolenia Z nie ma rzeczywistego podziału między „prawdziwym życiem” a światem cyfrowym. Jako cyfrowi tubylcy dorastali, zacierając granice między tymi dwiema sferami. Twórcy stron internetowych stanowią kluczową część szerszej gospodarki cyfrowej, pomagając napędzać rozwój wszystkich form tworzenia treści cyfrowych.

W szczególności pokolenie Z wchodzi na rynek pracy w tym samym czasie, gdy dojrzewają platformy mediów społecznościowych, rośnie zapotrzebowanie na doświadczenia cyfrowe, a na rynku pojawiają się nowe technologie i narzędzia.

Możliwe, że ekonomia twórców to przyszłość, a nie tylko błysk na patelni.Ekonomia twórców wciąż rośnie

Według Influencer Marketingu HubStan Gospodarki Twórców, około 50 milionów ludzi to twórcy stron internetowychi około 2.3 milionów wykonuje to jako pracę na pełny etat.

Elementor, platforma do tworzenia witryn typu open source, właśnie rozpoczęła kampanię mającą na celu uhonorowanie twórców stron internetowych i uznanie ich roli w wywieraniu wpływu na cały świat, zarówno offline, jak i online, poprzez ich cyfrową pracę.

W ramach kampanii firma przeprowadziła badanie, z którego wynika, że ​​78% twórców stron internetowych spodziewa się, że popyt na ich twórczość będzie nadal rósł w ciągu najbliższego roku, a prawie tyle samo — 77% — zgodziło się, że dziedzina ta będzie nadal się rozwijać w 5 roczny czas.

Pomaga to, że większość twórców stron internetowych należy do młodszej części siły roboczej. Na pytanie, jak długo pracują jako twórcy stron internetowych, tylko około 20% odpowiedziało, że pracuje w tym zawodzie dłużej niż 5 lata.

Rekommenderad:  15 najlepszych wyskakujących aplikacji Shopify dla rozwoju Twojej firmy w 2022 r

COVID-19 dodał rozpędu

Kiedy świat zamknął się na osobiste doświadczenia, rozrywka i interakcje przeniosły się do internetu, jeszcze bardziej napędzając rozwój gospodarki twórców. Ludzie zwrócili się do TikTok i YouTube zamiast kina, e-commerce zamiast centrum handlowego, Clubhouse i Snapchat zamiast rozmów osobistych i Twitch zamiast spotykać się na wieczory z grami.

Projektanci stron internetowych, twórcy stron internetowych i projektanci UX zauważyli wzrost popytu na swoje usługi, ponieważ strony internetowe stały się niepodlegające negocjacjom dla każdego rodzaju sprzedawców detalicznych i usługodawców, a najwyższej klasy projekt stał się kluczowym wyróżnikiem.

Elementor poinformował, że 68% twórców stron internetowych doświadczyło gwałtownego wzrostu popytu od wybuchu Covid-19, a 70% uważa, że ​​konkurencja jest większa niż rok temu. Ponieważ świat powoli się otwiera, ogólne uznanie dla cyfrowych doświadczeń nie maleje.

Narzędzia dla twórców kopią koło zamachowe

W tym samym czasie, gdy twórcy stron internetowych prężą muskuły, platformy technologiczne produkują więcej narzędzi, które pomogą im w pracy.

Na przykład Elementor właśnie uruchomił plik centrum twórców internetowych która oferuje niestandardowe szablony stron internetowych, zasoby edukacyjne i zasoby projektowe, takie jak tła i ikony, aby usprawnić proces tworzenia. Nowe, łatwe w użyciu aplikacje oferują filtry, narzędzia do edycji i ozdoby, które upraszczają tworzenie dla projektantów, influencerów i twórców stron internetowych.

Wyniki są łatwe do zauważenia. Według Elementora 55% millenialsów twierdzi, że tworzenie stron internetowych to ich praca na pełny etat, podczas gdy pokolenie wyżu demograficznego częściej wykorzystuje swoje umiejętności projektowe jako hobby.

Twórcy stron internetowych mogą tu zostać

Nic nie jest nieuniknione, dopóki się nie wydarzy, ale wszystko wskazuje na to, że tworzenie stron internetowych będzie rosło, rozwijało się i stanie się dominującym pionem zawodowym gospodarki post-COVID. Biorąc pod uwagę, że młodsze pokolenia przodują w tworzeniu cyfrowym, pojawiają się nowe narzędzia i platformy, które mogą im pomóc, oraz początek COVID-19, nie ma powodu sądzić, że bańka pęknie w najbliższym czasie.

Rekommenderad:  WhatsApp kopiuje dwie najlepsze funkcje połączeń wideo Zoom


Table of Contents