Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ekspercka analiza linków wewnętrznych i zewnętrznych serwisu

Tworzenie linków jest bardzo ważną rzeczą w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. Możesz poprawić ranking swojej witryny, jeśli potrafisz właściwie zarządzać linkami zwrotnymi swojej witryny i mieć odpowiednie linki wewnętrzne. Konsola wyszukiwania Google zawiera sekcję zwaną linkami, za pomocą której możesz zarządzać wszystkimi linkami przychodzącymi do Twojej witryny. W tym artykule, z bazy wiedzy hosta Fa, postanowiliśmy zbadać wewnętrzne i zewnętrzne linki witryny w konsoli wyszukiwania Google. Powiemy Ci również, jak wykorzystać Google Search Console do wyszukiwania linków w witrynie.

Tematy poruszane w tym artykule są następujące:

 • Wyodrębnianie linków do witryny za pomocą konsoli wyszukiwania Google
 • Analiza linków wewnętrznych do serwisu
 • Raport o linkach zewnętrznych serwisu

Wyodrębnianie linków do witryny za pomocą konsoli wyszukiwania Google

Możesz wyodrębnić linki do witryny i przeanalizować je za pomocą Google Search Console. Aby sprawdzić dane dotyczące linków wewnętrznych i zewnętrznych za pomocą Narzędzi dla webmasterów, należy postępować w następujący sposób:

 1. Za pomocą samouczka logowania do konsoli wyszukiwania Google na swoje konto
 2. Następnie wybierz Linki z menu konsoli wyszukiwania Google i kliknij na nie.
  Pobierz wszystkie linki do strony
 3. W sekcji linków Narzędzi dla webmasterów znajdziesz dwie sekcje, zewnętrzną i wewnętrzną, których możesz użyć do wyodrębnienia linków z witryny. Poniżej przedstawimy wyjaśnienia dotyczące każdej z obecnych sekcji.

Analiza linków wewnętrznych do serwisu

1. Najlepsze domeny linkujące: w tej sekcji raportu linków do witryn w głównej konsoli wyszukiwania Google domeny wyświetlane są witryny, które dostarczyły Ci najwięcej linków.

 • Klasyfikacja linków w tej sekcji opiera się na liczbie linków prowadzących do Twojej witryny z istniejących witryn internetowych. Strony internetowe są wyświetlane w oparciu o ich domenę główną, a jej subdomeny są usuwane.
 • Ponadto domeny są wyświetlane bez www. Na przykład domena www.example.com jest wyświetlana jako example.com.

Wyświetlaj linki zwrotne witryny

Zastosowania raportu Domeny z najlepszymi linkami:

 • Bardzo ważna wskazówka: Upewnij się, że znasz wszystkie strony internetowe, których nazwy są wymienione w tej sekcji. Jeśli zauważysz na liście nieznaną i prawdopodobnie niechcianą witrynę, być może będziesz musiał ją usunąć, ponieważ linki do stron ze spamem mogą zaszkodzić rankingowi Twojej witryny.
 • Możesz także sprawdzić, czy ważne dla Ciebie strony internetowe prowadzą do Twojej witryny. Na przykład, jeśli posiadasz witrynę internetową sprzedającą hosting, czy wspomniano o Tobie w hostujących blogach lub witrynach z ankietami?

2. Najczęściej powiązane strony: W tej sekcji możesz sprawdzić, które z Twoich stron zawierają najwięcej linków do innych witryn. W tej sekcji możesz sprawdzić, czy posiadasz wiedzę, której szukasz wśród innych serwisów. Pełną listę stron możesz zobaczyć klikając opcję Więcej na dole wyświetlanej tabeli. Wybierając żądane Adres URL na liście możesz zobaczyć witryny powiązane z tą stroną.
Jak wyświetlić linki zwrotne witryny

Wykorzystanie raportu stron z najczęściej linkowanymi linkami: Możesz mieć pewność, że strony, które otrzymały najwięcej linków, są dokładnie tymi stronami, których oczekiwałeś.

3. Najlepszy tekst linkujący: Korzystając z raportu znajdującego się w tej sekcji, możesz zobaczyć, jakie teksty służą do linkowania do Twojej witryny. Uwzględniane są tylko linki spoza Twojej domeny. Zduplikowane teksty, do których prowadzą linki na różnych stronach internetowych, są łączone. Oczywiście pamiętajmy, że frazy muszą mieć pełne i znaczące dopasowanie. Na przykład terminy „kup hosting” i „kup hosting” są różne i nie można ich uważać za to samo.

Należy także pamiętać, że linki nietekstowe, np. linki obrazkowe, również w kolumnie Tekst łącza są wyświetlane jako puste. Tekst, do którego prowadzi link, jest kategoryzowany według stopnia dopasowania i klasyfikowany według liczby.

Wprowadź linki do witryny

Zastosowania raportu tekstowego Top linking:

 • Możesz mieć pewność, że linkowany tekst jest dokładnie taki, jakiego oczekujesz i że nie zawiera spamu.
 • Możesz także upewnić się, że inne strony internetowe poprawnie opisują Twoją witrynę. Jeśli nie dzieje się to poprawnie na stronie internetowej, możesz dokładniej określić dla nich treść swojej witryny.

4. najczęściej powiązane strony z określonej witryny: W tej sekcji indeksu linków witryny możesz zobaczyć, które strony Twojej witryny są powiązane z konkretną witryną. Strony, do których prowadzą linki, są sortowane według liczby otrzymanych linków. Aby uzyskać dostęp do tych informacji, należy przejść przez tabelę umieszczoną na stronach z najczęściej linkowanymi linkami w sekcji Linki zewnętrzne.

Zastosowania tego raportu:

 • Jeśli witryna, do której prowadzisz, jest jedną z zatwierdzonych, za pomocą tego raportu możesz sprawdzić, z których linków, które z niej otrzymałeś, korzystasz.
 • Jeśli witryna, do której prowadzi link, jest jedną z witryn zawierających spam, spróbuj usunąć łącza. Zwykle Google ignoruje linki z witryn zawierających spam. Ale lepiej będzie, jeśli sam je usuniesz lub wyprzesz się.
  Pełny samouczek na temat wypierania się linków zwrotnych

5. linki z konkretnej witryny do strony: W tej sekcji konsoli wyszukiwania Google możesz zobaczyć wszystkie linki prowadzące do określonej strony Twojej witryny. W tym celu należy kliknąć adres URL żądanej witryny internetowej w menu najlepszych witryn z linkami.

Zastosowania tego raportu:

Za pomocą tej sekcji możesz ocenić, w jaki sposób użytkownicy uzyskują dostęp do określonej strony z witryny internetowej.

Raport o linkach zewnętrznych serwisu

1. Najczęściej powiązane strony : Korzystając z raportu w tej sekcji, możesz dowiedzieć się, które strony Twojej witryny otrzymały najwięcej linków wewnętrznych w Twojej witrynie. Aby wyświetlić informacje związane z tą częścią procesu wyodrębniania łączy z witryny, należy kliknąć opcję Więcej w celu wyświetlenia żądanych informacji pod tytułem Do stron, do których prowadzą linki wewnętrzne.

Wyodrębnianie linków do witryny

Wykorzystanie raportu stron z najczęściej linkowanymi linkami:

Na tej części procesu wyodrębniania linków do witryny możesz upewnić się, że główne strony witryny są prawidłowo połączone z innymi stronami, a jeśli sytuacja nie przebiegła zgodnie z oczekiwaniami, możesz to łatwo poprawić. Zrób to

2. Które z moich stron zawierają linki do mojej strony: W tej sekcji możesz zobaczyć, które strony Twojej witryny są powiązane z konkretną stroną. W tym celu warto sprawdzić raport Najczęściej linkowane strony w sekcji Linki wewnętrzne. W tej sekcji, klikając opcję Więcej, przechodzisz do sekcji, w której umieszczone są linki do Twojej witryny. Klikając na każdą z nich, możesz zobaczyć listę stron z nią powiązanych.

We wszystkich powyższych przypadkach masz możliwość wyprowadzenia danych związanych z każdą częścią. Po prostu wprowadź żądaną sekcję i kliknij przycisk Eksportuj. Informacje będziesz mógł otrzymywać w trzech następujących formatach.

 1. Arkusze Google
 2. Pobierz Excela
 3. Pobierz CVS»

Jak zgłosić w konsoli wyszukiwania Google

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne to jeden z najważniejszych środków, jakie ludzie powinni podjąć, aby poprawić wydajność swojej witryny. Bo gdy Google poczuje, że dana witryna jest wiarygodna i dobrze odpowiada na potrzeby użytkowników, zaufa jej i zapewni lepszą pozycję w swoim rankingu. W tym artykule próbowaliśmy nauczyć, jak przeglądać i pobierać wszystkie linki na jednej stronie z bazy wiedzy gospodarzy Fa. W rzeczywistości po przeczytaniu tego artykułu będziesz mógł łatwo wyodrębnić linki wewnętrzne i zewnętrzne z witryny. W ten sposób możesz lepiej wypozycjonować swoją witrynę i przygotować ją do uzyskiwania lepszych wyników w wyszukiwarkach.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie XiaomiPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo