Elon Musk, Bill Gates, Apple a inni padli ofiarą ataków hakerów na dużą skalę

Ilustracja: intranetblog.com

Świat technologii jest zszokowany atakami hakerskimi na dużą skalę skierowanymi na konta celebrytów i marek działających w sieciach społecznościowych Twitter. Według AndroidPolice atak osiągnął 17 celów.

Na przykład został zhakowany urzędnik Twitter konto firmowe Applezegarek 4.6 milion użytkowników. Striker w imieniu firmy Apple publikuje wydanie, które przyciąga wysokie podejrzane zwroty z inwestycji, wysyłając fundusze na anonimowy adres bitcoin.

Atakującemu udało się również przejąć kontrolę nad innym kontem, które było nie mniej ważne. Stał się ofiarą Elon Musk |. Bill Gates. Jeff Bezos. Joe Biden i inne gwiazdy. Fałszywe posty publikowane na ich kontach są bardzo podobne, próbując zdobyć pieniądze od ludzi.

ataki hakerów Jeden z fałszywych wpisów opublikowanych na oficjalnym koncie założyciela Microsoft. Twitter usunęło to kolejny post i ograniczyło dostęp do konta. Zdjęcie: Paige Leskin

Według AndroidPolice dzieje się to pod anonimowym adresem bitcoin (do tej pory) 350 transakcji o wartości 118 000 $. Dlatego niektórzy obserwujący wysyłają pieniądze do atakującego.

Twitter natychmiast rozpocznij rozwiązywanie problemów i ogranicz dostęp do konta. Jednak ze względów ostrożności ogranicza znacznie większą grupę kont, jak wszystkie „zweryfikowane” konta. Operatorzy sieci społecznościowych badają incydenty związane z bezpieczeństwem. O postępie Twitter powiadom na swoim koncie.

Wygląda na to, że osoby atakujące uzyskały dostęp do wewnętrznych narzędzi sieci społecznościowych, które zwykle są dostępne tylko dla ich pracowników. Służą do zarządzania, administracji i innych zadań związanych z administrowaniem sieciami społecznościowymi.

Twitter omawia ataki koordynowane przez socjotechnikę na niektórych jej pracowników. Więcej informacji powinniśmy dowiedzieć się później.