Elon Musk wygrywa proces przeciwko ratownikowi

Elon Musk, CEO Tesli, wyszedł zwycięsko z procesu, w którym Vernon Unsworth, tajski ratownik jaskiniowy oskarżył go o zniesławienie, po sprzeczce między Muskiem a Unsworthem poprzez Twitter.

Proces, w którym jury w Los Angeles w Kalifornii zajęło niespełna godzinę na wydanie jednomyślnego wyroku, po czterodniowym procesie w sądzie federalnym, w którym ustalono, że Musk nie jest odpowiedzialny za szkody zgłoszone przez Vernona, który domagał się 190 milionów USD za szkody.

Musk vs. Unsworth

Piżmo jest jedną z wielu postaci, które były najbardziej na tabloidach, ponieważ jego sposób wyrażania się poprzez relacje Twitter Spowodował więcej niż jedną reakcję niepożądaną na potentata.

Chociaż pamiętamy, w ubiegłym roku, szczególnie w czerwcu, miała miejsce delikatna sytuacja, w której podczas dnia wycieczki 12 dzieci i ich trener piłkarski zostali uwięzieni w jaskini w Tajlandii.

Podczas akcji ratowniczych CEO nie tylko przeniósł się na miejsce, ale także udostępnił wszystkie maszyny swojej firmy technologicznej The Boring Company, aby ratować grupy i władze, aby spróbować wesprzeć ziarno piasku w akcji ratunkowej dzieci i ich trenera.

Sprzeczka w Twitter

Środek, który był chwalony i krytykowany przez wielu, ponieważ wielu nazywało go oportunistą, w tym Unsworth, który krytykował Muska za jego działania. Komentarz, na który oczywiście Musk odpowiedział impulsywnie, zwany „pedofilem” do ratownika i broniący użyteczności swojej łodzi podwodnej, co należy zauważyć, nigdy nie został użyty.

Chociaż w ciągu dwóch dni Musk przeprosił w ten sam sposób, a Unsworth wspomniał, że: „Jego działania przeciwko mnie nie usprawiedliwiają moich działań przeciwko niemu i dlatego przepraszam pana Unswortha oraz firmy, które reprezentuję jako lider. Wina jest moja i moja sama. ”, Brytyjski nurek złożył pozew przeciwko CEO Tesli za oczernianie go przez Twitter.

Chociaż ta sprzeczka zakończyła się szczęśliwym zakończeniem dla Muska, mamy nadzieję, że CEO Tesli nauczy się i będzie bardziej ostrożny, gdy komentuje swoje sieci.