Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Emmanuel Straschnov z Bubble.io o tworzeniu potężnych aplikacji internetowych bez pisania kodu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Emmanuel Straschnov z Bubble.io o tworzeniu potężnych aplikacji internetowych bez pisania kodu

W dzisiejszych czasach ludzie postrzegają pierwszy produkt, który trafia na rynek jako standard. Tak więc, jeśli nie wprowadzasz swojego produktu szybko na rynek, zwiększasz szanse na zdominowanie rynku przez konkurencję, nawet jeśli masz lepszy produkt. A to stawia cię w miejscu alternatywy zamiast innowatora.

Wiele startupów chciałoby mieć umiejętności, które podbiłyby świat szturmem, ale przeszkadzają im ograniczenia w pisaniu kodów. A co, jeśli nie musisz znać żadnego języka kodowania, aby zbudować „kolejną wielką rzecz”.

I tu pojawia się Bubble.io.

Platforma umożliwia tworzenie aplikacji mobilnych i internetowych bez znajomości programowania. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi typu „przeciągnij i upuść” możesz łatwo dodawać mapy, tekst, ikony, filmy, przyciski i nie tylko.

Chociaż Bubble.io umożliwia również dostosowywanie na poziomie programisty, co czyni go interesującym dla osób lubiących programować.

Kluczowe dania na wynos

 • Możliwość przetestowania różnych pomysłów poprzez staże lub rozmowy kwalifikacyjne pomogła założyć firmę, ale było też trochę przypadku i szczęścia.
 • Pisanie kodu jest prawdopodobnie największą przeszkodą dla większości ludzi próbujących dostać się do technologii
 • Bubble.io jest nie tylko tańsze niż zatrudnianie zespołu inżynierów, ale także znacznie szybsze w tworzeniu produktów.
 • Wiele osób ma pomysły, co zrobić z oprogramowaniem, ale brakuje im umiejętności, aby je zbudować.
 • Bubbleio pozwoli im wejść na rynek prawdopodobnie dziesięć razy szybciej niż budowanie aplikacji w tradycyjny sposób.
 • Liczba godzin pierwszej odpowiedzi na wsparcie i forum Bubble.io regularnie wynosi odpowiednio mniej niż dwie godziny i 10 minut.
 • Uważaj na narzędzia, które obiecują, że pomogą Ci zrobić wiele rzeczy bez krzywej uczenia się. Po drodze prawdopodobnie popełnisz błędy, więc musisz wiedzieć, jak unikać błędów lub je poprawiać podczas korzystania z narzędzi.
 • Bubble.io jest stworzony dla sieci i aplikacji internetowych, ale nie dla aplikacji, które trafiają do sklepów z aplikacjami.
 • Jeśli nie masz cierpliwości, aby nauczyć się tego narzędzia, nie będziesz mieć dobrych doświadczeń z Bubble.io.
 • Migracja jest możliwa dzięki zintegrowanym platformom

Z tego interesującego wywiadu z Emmanuelem Straschnovem, założycielem Bubble.io, dowiesz się, jak tworzyć potężne aplikacje bez kodowania

Moja dyskusja z Emmanuelem Straschnovem

Źródło obrazu: Bubble.io

1. Witam, proszę się przedstawić. Przedstaw nam krótką historię Bubble.io i powiedz, co zainspirowało Cię do podejścia bez kodu.

Nazywam się Emmanuel Straschnov i założyłem bubble.io w 2012 roku. Bubble.io to obecnie najpotężniejsza platforma bez kodu na rynku. Rozumiem przez to, że możemy dziś stworzyć prawie wszystko dla sieci, bez pisania kodu, gdy już wiesz, jak korzystać z tego narzędzia.

Pisanie kodu jest prawdopodobnie największą przeszkodą dla większości ludzi próbujących dostać się do technologii. Wiele osób ma pomysły, co zrobić z oprogramowaniem, ale brakuje im umiejętności, aby je zbudować

Założyliśmy firmę w 2012 roku, ponieważ dostrzegliśmy ogromne zapotrzebowanie na łatwiejszy sposób tworzenia rzeczy online. Wtedy zbyt wielu ludzi w Nowym Jorku, a teraz wszędzie, miało pomysły na coś związanego z oprogramowaniem, ale po prostu nie miało umiejętności, aby je zbudować. I uznaliśmy, że to wstyd.

Pisanie kodu pozostaje prawdopodobnie największą przeszkodą dla większości ludzi próbujących dostać się do technologii. Naszym rozwiązaniem było więc uczynienie technologii bardziej dostępną, umożliwiając im tworzenie bez pisania kodów.

2. Ukończyłeś Harvard, więc absurdalne może być pytanie, czy nadal inwestujesz w siebie i swoją karierę. Ale widząc, że Bubble.io nie opiera się na tym, co studiowałeś, jesteśmy ciekawi. Jak się w to wpakowałeś? Jakie kursy, szkolenia lub coaching pomagają Ci utrzymać się na powierzchni? Jak przeszedłeś od tego, co studiowałeś, do budowania Bubble.io.

To nie było zaplanowane. Nie poszedłem do szkoły biznesu z myślą, że będę to robił.

Jeśli chodzi o twoje pytanie, które kursy pomogły mi założyć firmę, myślę, że może dwa. Ale to dwa z 20, ponieważ większość zajęć, które brałem, nie była odpowiednia.

Chociaż myślę, że jedną z najlepszych rzeczy, które zrobiłem dzięki moim kwalifikacjom biznesowym, była próba zastanowienia się, co naprawdę chcę robić. A także znaleźć coś, co mnie ekscytuje. Jeśli myślisz o szkole biznesu przez ten pryzmat, to zdecydowanie skłoniło mnie to do zrobienia czegoś takiego jak Bubble.io.

Możliwość przetestowania różnych pomysłów poprzez staże lub rozmowy kwalifikacyjne pomogła założyć firmę, ale było też trochę przypadku i szczęścia.

Byłem konsultantem, więc myślałem o moim życiu w szkole biznesu jako o inwestycji. Na drugim roku prawie pracowałem dla organizacji pozarządowej i ostatecznie założyłem firmę programistyczną. Tak więc możliwość przetestowania wszystkich tych różnych pomysłów, czy to poprzez staże, czy rozmowy kwalifikacyjne, była tym, co powoli doprowadziło mnie do założenia firmy.

Chociaż w pewnym momencie jest to również odrobina szczęścia i szczęścia.

Zostałem przedstawiony Joshowi, który jest teraz moim współzałożycielem. Ponieważ miałem już ustawioną pracę w startupie, którą miałem podjąć, nie było to przypadkowe, ponieważ przedstawił nas wspólny znajomy. Ale gdybym spotkał go tydzień później, nie zgodziłbym się na współpracę z nim.

Rekommenderad:  11 rozwiązań pozwalających naprawić błąd programu Outlook Tego elementu nie można wyświetlić w okienku odczytu

Kiedy spotkaliśmy się na kawie w Nowym Jorku, tego samego dnia powiedzieliśmy, okej, zróbmy to razem. Więc w pewnym momencie szkoła biznesu nie pomogłaby mi w tym. To po prostu stworzyło mi warunki do tego spotkania, a potem powiedziałem tak.

3. Czyje wiadomości zawsze podniecają Cię, gdy otwierasz ich e-maile? Innymi słowy, kogo słuchasz?

Jeśli traktujesz to tak osobiście, muszę powiedzieć, że moja żona. To łatwa odpowiedź, ale kto powiedziałby inaczej?

4. Niektórzy uważają, że Bubble.io ma stromą krzywą uczenia się. Jest to oparte na recenzjach i ogólnej opinii. Czy udostępniasz zasoby, które pomogą początkującym zrozumieć podstawy korzystania z platformy?

My robimy. To znaczy, zawsze staramy się zapewnić im więcej rzeczy. Mamy więc lekcje typu „klik po kliknięciu”, filmy, instrukcję obsługi i forum.

Główną wartością forum jest to, że ludzie sobie pomagają. Teraz organizujemy bootcampy i uruchamiamy rynek coachingu, aby ludzie mogli znaleźć trenerów na godziny, aby uzyskać pomoc.

Uważaj na narzędzia, które obiecują, że pomogą Ci zrobić wiele rzeczy bez krzywej uczenia się. Po drodze prawdopodobnie popełnisz błędy, więc musisz wiedzieć, jak unikać błędów lub je poprawiać podczas korzystania z narzędzi

Jedno jednak powiem każdemu, kto interesuje się tą przestrzenią, nie ufaj narzędziom, które mówią ci, że możesz zrobić wszystko, ale nie masz krzywej uczenia się. Bo to po prostu nieprawda. Jeśli narzędzie pozwala ci robić mnóstwo rzeczy, oznacza to, że będziesz miał dużo swobody.

Jednak posiadanie dużej wolności oznacza swobodę popełniania błędów. Jeśli więc popełnisz błędy, będziesz musiał nauczyć się korzystać z narzędzia, aby ich uniknąć. A żeby to zrobić, musisz się uczyć.

Istnieje krzywa uczenia się. I to jest w porządku. Stroma krzywa uczenia się, o ile nie jest to 50 godzin, ale bardziej jak siedem do 10 godzin, to coś, co wiele osób może zrobić, więc warto.

5. Dlaczego Bubble.io używa forów zamiast wsparcia do rozwiązywania problemów użytkowników? Czy to podejście okazało się skuteczniejsze? A jak bardzo Twój zespół jest zaangażowany w forum?

Używamy obu. W rzeczywistości mamy zespół wsparcia składający się z ośmiu osób, które zwykle reagują bardzo szybko. Jedną z śledzonych przez nas liczb jest liczba godzin pierwszej odpowiedzi, która zwykle wynosi mniej niż dwie godziny.

To powiedziawszy, będziesz mieć jeszcze szybszą odpowiedź na forum tylko ze względu na liczbę osób, które tam mamy. Ponadto nasz zespół wsparcia pomaga ludziom, gdy utknęli w ślepym zaułku lub gdy potrzebują wyjaśnień. Niekoniecznie mamy przepustowość, aby zagłębić się w każdą aplikację.

Otrzymasz bardziej zindywidualizowaną pomoc na forum, ponieważ jest tam mnóstwo aktywnych osób. Nawet jeśli brzmi to dziwnie.

Innym wskaźnikiem, który również śledzimy, z którego jestem bardzo dumny, jest czas pierwszej odpowiedzi na forum. Mierzy to, ile minut zajmuje uzyskanie odpowiedzi po otwarciu nowego wątku. I cały czas jesteśmy poniżej 10 minut.

Żaden zespół wsparcia na świecie nie może tego zrobić.

Czy to oznacza, że ​​masz zespół wsparcia na forum?

Nasz zespół wsparcia monitoruje forum. Ale nie, kiedy mówię forum, mam na myśli tylko innych użytkowników.

6. Użytkownik powiedział, że responsywne ustawienia Bubble.io są mniej niż optymalne, co uniemożliwia mu budowanie dla niektórych osób. Czy istnieją konkretne nisze, które mogą mieć problem ze zbudowaniem aplikacji internetowej za pomocą platformy?

To zależy, o jakiej grupie ludzi mówisz i co próbują zbudować. Jeśli próbujesz zbudować grę platformową lub aplikację na iPhone’a w aplikacji na Androida. Cóż, Bubble.io nie jest do tego świetnym narzędziem, ponieważ nie po to go stworzyliśmy.

Zbudowaliśmy dla sieci i aplikacji internetowych. Działa świetnie na urządzeniach mobilnych, ale nie dla aplikacji, które trafiają do sklepów z aplikacjami.

Bubble.io jest stworzony dla sieci i aplikacji internetowych, ale nie dla aplikacji, które trafiają do sklepów z aplikacjami

Jeśli mówisz o grupach pod względem demograficznym. Tak. Mówiąc wprost, jeśli ludzie nie mają cierpliwości, aby nauczyć się tego narzędzia, nie będą mieli z nim dobrych doświadczeń.

Staramy się złagodzić tę krzywą uczenia się tak bardzo, jak to możliwe, ale zawsze tam będzie. Ale znowu, jeśli nie masz krzywej uczenia się, nie będziesz w stanie nic zrobić.

7. Czy użytkownicy mogą przenieść swoją aplikację z lub na Twoją platformę, jeśli zdecydują się to zrobić?

To zależy. Mamy wbudowaną integrację z Figmą. Więc jeśli masz projekt w Figma, możesz przenieść go do bubble.io i zbudować swoją aplikację na podstawie tego projektu.

Migracja jest możliwa dzięki zintegrowanym platformom

Jeśli próbujesz przenieść się z innej lokalnej platformy, takiej jak Squarespace lub Wix, i próbujesz przenieść to do Bubble.io, obecnie nie możesz tego zrobić.

8. W 2019 roku pozyskałeś pierwszą rundę finansowania od SignalFire i Neo. W jaki sposób te fundusze pomogły Twoim użytkownikom i wsparły rozwój Bubble.io?

Cóż, mieliśmy naprawdę za mało personelu przed rundą. Sama liczba użytkowników i złożoność produktu była zbyt duża w porównaniu do liczby osób, które mieliśmy. Tak więc zbiórka pieniędzy była bardzo pomocna, ponieważ po prostu pozwoliliście nam zatrudniać ludzi znacznie szybciej.

Rekommenderad:  Co to jest KOHO i jak to działa?

Przed rundą zatrudnialibyśmy jedną osobę na kwartał. I byliśmy bardzo ostrożni z naszymi finansami. Dzisiaj nadal ostrożnie obchodzimy się z naszymi finansami, ale możemy inwestować znacznie więcej, ponieważ mamy na to gotówkę w bilansie. Więc to była główna zmiana

Pomaga nam również w zdobywaniu. I to było bardzo na czasie.

Kiedy zakładaliśmy firmę w 2012 roku, brak kodu nie był czymś. Nie było wiele uwagi do przestrzeni.

Ale w tym roku sytuacja diametralnie się zmieniła. A ponieważ się zmieniali, bardzo ważne było, aby być widocznym i inwestować w nasz rozwój i marketing.

9. Chociaż Bubble.io jest narzędziem do tworzenia bez kodu, czy pozwala na dostosowania na poziomie programisty?

Tak. Tym różnimy się od wszystkich innych narzędzi. Jeśli wiesz, gdzie kliknąć w naszym interfejsie, możesz mieć bardzo spersonalizowane zachowanie. Stąd krzywa uczenia się.

10. Według Statista ponad 50% ruchu na stronach internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych. W jaki sposób Bubble.io zapewnia, że ​​jej aplikacje internetowe są dostosowane do urządzeń mobilnych?

Wspieramy responsywne projekty. Szczerze mówiąc, nasz produkt nie jest obecnie najlepszy, ponieważ zbudowaliśmy go w 2015 roku. Minęło już pięć lat i myślę, że musimy zrobić kolejny z tej technologii. Ale wynik jest taki sam.

Jeśli wejdziesz na naszą własną stronę internetową, Bubble.io, która jest zbudowana na Bubble.io na telefonie, działa dobrze. Więc tak, masz rację. Połowa ruchu na świecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Dlatego musisz być responsywny, a my jesteśmy.

Ale to nie znaczy, że nie możemy poprawić sytuacji. I mam nadzieję, że w pewnym momencie zaczniemy generować natywne aplikacje, ale to prawdopodobnie za kolejne 18 miesięcy.

11. Jak łatwo jest użytkownikom dopasować rozmiar aplikacji do różnych urządzeń”. Czy w tym procesie są jakieś szczegóły techniczne, o których użytkownicy powinni wiedzieć?

Techniczne, nie powiedziałbym tego. Ale istnieje krzywa uczenia się. Musisz poznać różne oferowane przez nas ustawienia responsywności. Jeśli chodzi o zasoby, z których mogą się uczyć, obecnie dostępny jest film, na którym można rozpoznać mój głos.

12. Niektórzy ludzie są sceptycznie nastawieni do tworzenia swoich aplikacji na nowych platformach. Oczywiście, że Bubble.io istnieje od 2012 roku, nie jest niczym nowym. Ale jak przekonać kogoś, kto pierwszy raz słyszy o Bubble.io, że warto?

Bubble.io pozwoli im wejść na rynek prawdopodobnie 10 razy szybciej, niż gdyby próbowali to zbudować tradycyjnie. Więc nie chodzi tylko o pieniądze. Czas korzystania z Bubble.io jest nie tylko tańszy niż zatrudnienie zespołu inżynierów, ale także znacznie szybszy w tworzeniu produktów.

Dzięki temu będziesz mógł przetestować swój pomysł znacznie wcześniej. Chociaż nie sądzę, żeby tak się stało, bo przez lata widzimy ludzi, którzy zostają z nami na dłużej. Ale jeśli w pewnym momencie nie będziesz zadowolony z bubble.io, zawsze możesz zacząć od zera.

Bubble.io jest nie tylko tańsze niż zatrudnianie zespołu inżynierów, ale także znacznie szybsze w tworzeniu produktów

Jednak zbudowałbyś weryfikację produktu i zebrał opinie użytkowników, ponieważ uruchomisz go wcześniej. Główne błędy, jakie obserwuję, popełniają ludzie podczas tworzenia produktów, to zbyt długi czas ich tworzenia i inwestowanie zbyt dużych pieniędzy, zanim nawet zbierze się informacje zwrotne. Ogólnie rzecz biorąc, żaden kod, aw szczególności Bubble.io, nie jest sposobem na rozwiązanie tego problemu.

13. Jakie inne błędy popełniają ludzie podczas tworzenia aplikacji?

Cóż, wszystko sprowadza się do krzywej uczenia się. Myślę, że naprawdę ważne jest, aby ludzie nauczyli się tego narzędzia, zanim zaczną coś budować.

Widziałem, jak ludzie próbowali budować natychmiast, nie poświęcając kilku godzin na zrozumienie, jak to działa, i kończyli na złych doświadczeniach.

14. Jaka jest przyszłość Bubble.io?

Całkowicie zmieniamy sposób, w jaki „responsywność” działa w naszym świecie. Aby uczynić go bardziej nowoczesnym i na równi z nowoczesnymi technologiami istniejącymi w przeglądarce. Przechodzimy przez pełne przeprojektowanie naszego edytora.

Zaczniemy dość agresywnie skalować nasze bootcampy, aby ludzie mogli tworzyć różne rzeczy. Mogą uczyć się Bubble.io jako grupy wydajniej i szybciej.

Zajmujemy się parowaniem start-upów nad nami. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, głównym celem zespołu inżynierów jest upewnienie się, że firmy, które rosną ponad nami, mogą się skalować. Dopilnujemy, aby platforma z czasem stawała się dla nich coraz lepsza. Im są większe, tym szybciej powstaje produkt, co jest pracą na pełen etat dla całego zespołu inżynierów.

Z korporacyjnego punktu widzenia ten rok będzie poświęcony budowaniu silnego zespołu przywódczego. Dlatego zatrudniamy starszych ludzi, aby pomogli nam przenieść firmę na wyższy poziom.

Upewnimy się, że Bubble.io jest częścią każdej rozmowy dotyczącej tworzenia produktu lub uruchamiania startupu technologicznego. To dlatego, że jest to jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie oprogramowania dla nowej firmy i ludzie powinni wiedzieć o tym więcej.

15. Co jest wyjątkowego w Bubble.io, o czym nikomu nie powiedziałeś lub o czym tak często nie mówisz?

Wiesz, mówię o Bubble.io od ośmiu lat, więc nie mogę zagwarantować, ile jeszcze nie powiedziałem. Ale jeśli jest coś, o czym obecnie nikomu nie powiedziałem, prawdopodobnie jest to coś, o czym nie powinieneś mówić. Nie jestem do końca pewien, czy jest tu jasna odpowiedź, ale pozwól mi pomyśleć.

Rekommenderad:  Napraw Gears of War 4 Brak ładowania Windows 10

To zabrzmi tandetnie i może nie brzmieć jak, wow! To jest fajne. Ale coś, czego nie podkreślamy wystarczająco, kiedy się komunikujemy, to to, jak ważni byli nasi użytkownicy we wczesnych latach. I fakt, że gdyby nie byli z nami, nie byłoby nas tutaj dzisiaj.

I nie chodzi o pieniądze, ponieważ przez pierwsze cztery lub pięć lat, szczerze mówiąc, firma nie zarabiała tony pieniędzy. Nie wystarczyło nawet pieniędzy dla mnie i Josha na dobrą pensję, ale fakt, że je mieliśmy i że ufali nam w budowaniu małych start-upów.

Ale coś, czego nie podkreślamy wystarczająco, kiedy się komunikujemy, to to, jak ważni byli nasi użytkownicy we wczesnych latach

Większość z nich nie uzbierała ani grosza. Były to dość małe firmy, ale fakt, że nam ufali, że coś zbudujemy, mimo że byliśmy całkowicie niesprawdzoną technologią.

Cóż, dzisiaj łatwiej i mniej ryzykownie jest przyjść do Bubble.io i coś zbudować. Ale tak naprawdę to nas trzymało przy życiu.

A nie było to łatwe na co dzień. Tak jak przez pięć lat produkt prezentował się coraz lepiej. Wyglądało na to, że byliśmy bardzo skoncentrowani na produkcie, ale brakowało nam ekscytacji związanej z założeniem szybko rozwijającej się firmy.

To czasem źle wpływa na twoje morale. Mam na myśli mnie i mojego współzałożyciela, Josha. A posiadanie tych użytkowników było powodem, dla którego kontynuowaliśmy.

Były czasy, kiedy byliśmy jak

 • Czy powinniśmy po prostu iść dalej?
 • To nigdzie nie pójdzie, ani
 • Tracimy tutaj czas

Ale fakt, że ci użytkownicy czekali na nas i oczekiwali, że będziemy ich nadal wspierać, był powodem, dla którego kontynuowaliśmy. Patrząc wstecz, bardzo się cieszę, że tak się stało, ponieważ teraz jesteśmy w znacznie lepszej formie. Jednak w 2016 roku nie był to oczywisty wybór.

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej. Nicholas Godwin jest badaczem technologii, który opowiada historie dochodowych marek, które uwielbiają nabywcy technologii i firmy. Porusza tematy technologiczne na swojej stronie internetowej TechWriteResearcher.com i pracował nad projektami dla firm z listy Fortune 500, globalnych korporacji technologicznych i najlepszych firm konsultingowych, od Bloomberg Beta, Accenture, PwC i Deloitte po HP, Shell i AT&T.

Table of Contents