Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Empire Flippers kontra FE International

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Empire Flippers kontra FE International

Empire Flippers i FE International to dwaj najwięksi brokerzy biznesowi online pod względem całkowitej kwoty sprzedaży i obaj są świetnymi zasobami do kupowania lub sprzedawania niszowych witryn.

W tym artykule porównam tych brokerów w 11 ważnych kategoriach i wyjaśnię, który moim zdaniem jest najlepszy dla większości niszowych inwestorów.

Wejdźmy w to!

Empire Flippers kontra FE International

Płetwy ImperiumFE Międzynarodowy
Całkowita sprzedaż 389 milionów dolarów + $1B+
Użytkownicy 195 tys.+ 80 tys.+
Prowizje 15% do 700 tys 15% do 500 000 $*
Opłata kupującego $0 2.5% (maks. $1000)
Wskaźnik sukcesu 72% 94%
Wszystkie aukcje ~180 ~30
Umowa na wyłączność 2 miesiące 90 dni

Czym jest FE International?

Założona w 2010 roku firma FE International jest firmą zajmującą się fuzjami i przejęciami oraz internetowym brokerem biznesowym, zatrudniającą ponad 100 pracowników, którzy specjalizują się w pomaganiu właścicielom firm internetowych w sprzedaży średniej wielkości biznesu SaaS, e-commerce lub treści. Ceny katalogowe zwykle oscylują wokół 6-liczby lub powyżej z niektórymi listami w 8-figury.

Doskonale radzą sobie w budowaniu relacji z ludźmi w internetowej społeczności biznesowej, a nawet organizują osobiste wydarzenia, takie jak wydarzenie networkingowe dla VIP-ów na jachcie Venetian Lady w Miami. Mogą wykorzystać swoją sieć do bardzo szybkiej sprzedaży witryn (czasami nawet zanim przejdą do listy).

Mają także fizyczne biura w kilku międzynarodowych centrach finansowych, takich jak Nowy Jork, San Francisco, Miami i Londyn.

FE International donosi o 94.1% wskaźnik sukcesu i został zamknięty 1000 przejęć biznesowych.

Przeczytaj bardziej szczegółowy artykuł przeglądowy FE International.

Co to jest Empire Flippers?

Empire Flippers to internetowy broker biznesowy i sprawdzony rynek, który pomaga właścicielom firm internetowych sprzedawać swoje firmy. Minimalna cena katalogowa wynosi około 60 000 $ (wymagają miesięcznego zysku w wysokości co najmniej $2,000 ponad 12-miesięczną średnią), a ceny rosną nawet do 8 figurki.

Mają nieco mniejszy zespół około 90 zdalnych pracowników, którzy są zlokalizowani na całym świecie. Są rozproszoną firmą bez fizycznej lokalizacji biura. Empire Flippers odnotowuje 72% skuteczność i sprzedało się ponad 2000 firm internetowych.

Przeczytaj bardziej szczegółowy artykuł przeglądowy Empire Flippers.


1. Jakie rodzaje stron internetowych są oferowane?

FE International i Empire Flippers oferują na sprzedaż trzy główne rodzaje firm internetowych:

FEI specjalizuje się głównie w firmach SaaS, więc witryny z treścią stanowią niewielką część ich list. W danym momencie na sprzedaż w FE International może być tylko kilka witryn z treścią.

Empire Flippers oferuje podobne rodzaje firm internetowych jak FE International, z tą różnicą, że oferują one znacznie więcej stron internetowych z treścią.

Empire Flippers ma największą liczbę list witryn z treścią ze wszystkich brokerów w branży i zazwyczaj w dowolnym momencie dostępnych jest kilkadziesiąt witryn z treścią. Listy nowych witryn z treścią są dodawane w każdy poniedziałek o godzinie 10:00 czasu EST.

Na wynos: Empire Flippers ma znacznie więcej witryn z treścią dostępnych na sprzedaż. W lutym 2023 r. Empire Flippers miało na sprzedaż 72 witryny z treścią w porównaniu do 6 z FE International.


2. Czym są mnożniki ceny sprzedaży?

FE International stosuje mnożniki, które są mniej więcej średnie dla branży, podczas gdy Empire Flippers mają tendencję do ustalania cen na aukcjach na poziomie wielokrotności wyższym niż średnia w branży.

W lutym 2023 r. średni współczynnik dla witryn z treścią w Empire Flippers wynosił 39,7x (cena/zysk) dla 72 witryn z treścią.

Empire Flippers donosi, że średnia oferta sprzedaje za 81% ceny katalogowej.


3. Który broker jest większy?

Empire Flippers to większy dom maklerski pod względem liczby wpisów i częstotliwości nowych wpisów. Ich łączna wielkość sprzedaży wyniosła ponad 439 milionów USD w styczniu 2023 roku.

Rekommenderad:  Questrade kontra TD Direct Investing 2023

FE International ma znacznie mniej ofert, ale jest większy pod względem całkowitej kwoty sprzedaży (ponad1 miliardów), ponieważ zwykle pracują nad dużymi transakcjami, w tym kilkoma 8-liczba transakcji.


4. Kto ma niższą strukturę prowizji przy sprzedaży?

Obaj brokerzy mają standardową 15% prowizję od sprzedaży lub opłatę za sukces, którą płaci sprzedawca. Prowizja od sprzedaży spada w przypadku większych transakcji w połowie6 figurki.

FE International nie podaje konkretnego zestawienia stawek prowizji, ale twierdzi, że stawka jest niższa w przypadku większych transakcji (podany przykład to 10% stawka prowizji dla witryny o wartości 500 000 USD).

Empire Flippers mają skumulowaną stawkę prowizji:

 • 15% od pierwszych 700 000 $
 • 8% od kwoty pomiędzy 700 000 $ – $5,000,000.
 • 2.5% od kwoty powyżej $5,000,000.

FE International ma również 2.5% opłaty kupującego (maksymalnie $1,000). Są jedynym brokerem, który pobiera opłatę od kupującego. Opłata kupującego obejmuje prace administracyjne i prawne, takie jak niestandardowa umowa zakupu aktywów (Empire Flippers nie zapewnia niestandardowego APA).

W przypadku FE International sprzedający i kupujący dzielą się opłatami depozytowymi za pośrednictwem Escrow.com, która zazwyczaj jest tuż poniżej 1% całkowitej ceny zakupu. W przypadku transakcji Empire Flippers nie ma opłat depozytowych, ponieważ przechowują one środki jak usługa depozytowa.


5. Jakie informacje o aukcjach są podawane?

Podstawowe informacje podane dla każdego wpisu od obu brokerów obejmowały:

 • Nisza
 • Cena wywoławcza
 • Przychód
 • Zysk
 • Ruch w witrynie

Adresy witryn

Zarówno FE International, jak i Empire Flippers ukrywają adresy URL witryn przed publicznym widokiem w celu ochrony sprzedawcy.

Aby wyświetlić adres URL w witrynie FE International, potencjalny nabywca musi wysłać prośbę o informacje za pośrednictwem formularza internetowego na stronie aukcji. Potencjalni nabywcy muszą przejść weryfikację i podpisać umowę o zachowaniu poufności na okres dwóch lat. NDA dotyczy wszystkich ofert w FE International. Mogą również wymagać przedstawienia dowodu posiadania środków.

Prośby są przeglądane ręcznie przez agenta w FE International, więc otrzymanie wymaganych informacji o liście może zająć kilka dni roboczych. Niektórzy kupujący narzekają, że czas reakcji FE International jest frustrująco długi.

Wyświetlenie adresu URL w Empire Flippers jest bardzo szybkie, a zatwierdzenie jest automatyczne. Użytkownicy Empire Flippers mogą odblokować ograniczoną liczbę aukcji w oparciu o kwotę środków pieniężnych, które zostały zweryfikowane przez przegląd dokumentacji finansowej. Jeśli cena oferty jest niższa od „​​Maksymalnej ceny aukcji odblokowania”, aukcja zostanie odblokowana i będzie można uzyskać dostęp do adresu URL, rachunku zysków i strat, dostępu do Google Analytics i innych dodatkowych informacji.

Ze względu na dużą liczbę użytkowników Empire Flippers, niektórzy kupujący w witrynach i potencjalni konkurenci będą mogli zobaczyć Twoją nazwę domeny.

Na wynos: FE International podaje roczny przychód z aukcji, który jest liczbą roczną opartą na krótszym okresie (np 6 miesiące). Roczne przychody mogą potencjalnie wprowadzać w błąd, jeśli ruch jest sezonowy.

Dostęp do Google Analytics

Brokerzy różnią się sposobem udostępniania Google Analytics potencjalnym nabywcom. FE International zapewnia dostęp GA tylko po podpisaniu LOI (listu intencyjnego).

I odwrotnie, Empire Flippers automatycznie zapewnia dostęp GA w ciągu kilku minut po odblokowaniu wpisu przez użytkownika.


6. Jakie szczegóły badania due diligence są dostarczane?

FE International przeprowadza wstępne badanie due diligence przed wejściem na giełdę, które obejmuje sprawdzenie poprawności danych finansowych. Pomagają również w procesie due diligence kupujących po przyjęciu oferty, zapewniając, że kupujący otrzyma wszystkie informacje potrzebne do przeprowadzenia własnego zaawansowanego due diligence.

Potencjalni nabywcy otrzymują również prospekt od FE International, który zawiera kwestionariusz sprzedawcy dotyczący różnych części działalności.

Rodzaje pytań sprzedawcy obejmują:

 • Czy kiedykolwiek miałeś jakieś problemy prawne?
 • Ile czasu miesięcznie poświęcasz na biznes?
 • Czy umowy partnerskie mogą być przenoszone na obecnych poziomach prowizji?
 • Jakie są możliwości rozwoju, gdybyś nie sprzedawał?
 • Czy obecne umowy partnerskie będą kontynuowane z nowym właścicielem?
Rekommenderad:  Wealthsimple Trade kontra Scotia iTrade 2023: Co jest lepsze?

Empire Flippers nie przeprowadza szeroko zakrojonej analizy due diligence, ale przeprowadza podstawową weryfikację stron internetowych, aby upewnić się, że deklarowany dochód jest zgodny z prawem. Oceniają również źródła ruchu i sprawdzają legalność sprzedawcy. 91% zgłoszeń nie przechodzi procesu weryfikacji i nie jest notowanych na rynku.

Zamiast kwestionariusza, Empire Flippers zapewnia wywiad audio ze sprzedawcą w przypadku wielu ofert (46% witryn z treścią w kwietniu 2022 r. miało wywiad audio).

Nie musisz odblokowywać aukcji, aby wysłuchać wywiadu ze sprzedawcą, który jest również publikowany w Empire Flipper’s YouTube kanał. Wywiad audio to dobry sposób na poznanie osoby stojącej za wpisem.

Gdy potencjalny nabywca odblokuje aukcję w Empire Flippers, może również uzyskać dostęp do szczegółowego rachunku zysków i strat, który obejmuje wydatki uznaniowe lub wydatki „dodane”.

Na wynos: Zalecamy przeprowadzenie własnego badania due diligence lub wynajęcie niezależnej usługi due diligence, takiej jak nasza.


7. Jakie metody komunikacji są dostępne ze sprzedawcami?

Obaj brokerzy odpowiadają na zapytania potencjalnych nabywców w imieniu sprzedającego.

Kiedy FEI znajdzie kwalifikującego się nabywcę, który jest zainteresowany złożeniem oferty, FE International organizuje telekonferencję między obiema stronami.

Empire Flippers pośredniczy w telekonferencji ze sprzedającymi i kupującymi w przypadku ofert o cenie powyżej 100 000 USD. Potencjalni nabywcy mogą zaplanować połączenie konferencyjne bezpośrednio na stronie internetowej.

Możesz również przesłać pytania tekstowe do sprzedawcy na stronie internetowej Empire Flippers.


8. Jakie wsparcie prawne jest zapewniane?

Umowa o zachowaniu poufności

FE International wymaga, aby potencjalni nabywcy podpisali umowę NDA ważną przez dwa lata, zanim uzyskają dostęp do szczegółowych informacji o aukcjach. NDA dotyczy wszystkich ofert na FE International.

Warunki korzystania z witryny Empire Flippers zabraniają użytkownikom, którzy odblokowują oferty, udostępniania poufnych informacji lub wykorzystywania ich do celów innych niż ocena aktywów.

List intencyjny

Po złożeniu i przyjęciu oferty FE International sporządza list intencyjny. Po podpisaniu listu intencyjnego przez kupującego i sprzedającego rozpocznie się zaawansowany proces staranności.

Empire Flippers nie zmusza zainteresowanych kupujących do podpisania listu intencyjnego, ponieważ uważają, że ma to wady, które mogą spowolnić proces sprzedaży. Zamiast tego potencjalni kupujący mogą „odblokować” ofertę, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich informacji dostępnych dla konkretnej oferty.

Umowa kupna aktywów

FEI opracowuje umowę zakupu aktywów (APA), która jest prawnie wiążąca i formalizuje szczegóły transakcji, takie jak aktywa do przeniesienia, czas trwania zakazu konkurencji i szkolenie posprzedażowe.

W przypadku Empire Flipper warunki umowy kupna między kupującym a sprzedającym są objęte Warunkami korzystania z Empire Flipper. Kupujący i sprzedający mają możliwość zawarcia niestandardowego APA, które będzie zawierało określone warunki, na które zostały uzgodnione (kupujący i sprzedający musieliby zatrudnić prawnika w celu sporządzenia niestandardowego APA).


9. Jak odbywa się transfer witryny?

Aby rozpocząć proces przenoszenia witryny, FE International wymaga, aby kupujący wpłacił gotówkę na konto depozytowe. Empire Flippers wymaga przesłania przelewu bankowego na konto Empire Flippers.

Gdy środki zostaną wysłane przez kupującego, obaj brokerzy pomogą w przeniesieniu strony internetowej lub biznesu online.

FE International zarządza procesem transferu, aby zapewnić, że aktywa są przenoszone zgodnie z APA (umowa zakupu aktywów).

Empire Flippers ma dedykowany zespół zajmujący się migracjami witryn, który zajmuje się migracją zarówno zawartości witryny, jak i konfiguracją monetyzacji dla kupującego. Ukończyli ponad 1000 migracji stron internetowych lub firm internetowych.


10. Okres kontroli

FE International ma okres inspekcji wynoszący ok 5 dni, w ciągu których kupujący może sprawdzić, czy aktywa zostały odebrane bez uzasadnionego wprowadzenia w błąd.

Rekommenderad:  Google DNS kontra Cloudflare DNS: jaki jest najszybszy DNS?

Empire Flippers ma 14-dniowy okres kontroli, który pozwala kupującemu anulować transakcję (lub renegocjować), jeśli przychody są niższe niż 50% reklamowanej kwoty.

Jeśli oferta Empire Flippers korzysta z sieci reklam displayowych premium, takiej jak AdThrive lub Mediavine, sprzedaż może zostać cofnięta lub renegocjowana, jeśli nowy właściciel nie może uzyskać zgody na dołączenie do sieci.


11. Wsparcie posprzedażowe

Nabywcy FE International zazwyczaj otrzymują 20 godzin wsparcia od sprzedawcy w ciągu miesiąca, aw razie potrzeby można wynegocjować dłuższy okres szkolenia. FE International może zorganizować wstrzymanie szkolenia w przypadku większych transakcji, aby zapewnić szkolenie posprzedażowe. Oprócz wsparcia ze strony sprzedawcy, FE International twierdzi, że „z przyjemnością zapewnia naszym kupującym i sprzedającym tyle wsparcia, ile potrzebują, tak długo, jak tego potrzebują”.

Sprzedawcy płetw Empire zazwyczaj zgadzają się na 30-dniowe wsparcie posprzedażowe za pośrednictwem poczty elektronicznej lub połączeń telefonicznych, aby pomóc nowemu właścicielowi w płynnym przejściu.


Moje międzynarodowe podsumowanie FE

FE International zapewnia sprzedawcom wysoki poziom obsługi z bardzo wysokim wskaźnikiem sukcesu (94%).

Jeśli chodzi o kupujących, opłata kupującego, mała liczba witryn z treścią na sprzedaż i wolniejszy dostęp do informacji o ofertach to wady, które sprawiają, że FE International jest mniej wartościowym zasobem dla większości kupujących witryny.

Zalety

 • Silne relacje z potencjalnymi nabywcami dysponującymi dużymi budżetami.
 • Wysoki wskaźnik sukcesu sprzedaży aukcji.
 • Zajmują się migracją serwisu.
 • Opracowują dokumenty prawne, takie jak umowa zakupu aktywów.
 • Darmowa wycena Twojej strony internetowej.

Cons

 • Niewiele list witryn z treścią.
 • Opłaty Escrow i opłaty kupującego zwiększą koszty.
 • Kupujący muszą przeskoczyć kilka przeszkód, aby wyświetlić pełne informacje o ofercie (NDA, sprawdzenie przeszłości).
 • Musisz współpracować z agentem, aby uzyskać informacje, a odpowiedź może zająć kilka dni.

Podsumowanie My Empire Flippers

Empire Flippers oferuje również usługę high-touch dla sprzedawców z pewną automatyzacją, która przyspiesza proces sprzedaży. Wydają się mniej selektywni niż FE International, ale są bardziej selektywni niż większość innych brokerów (wskaźnik odrzucenia 91% zgłoszeń).

Sprzedawcom Empire Flippers oferuje wyższe wielokrotności cen i większą pulę potencjalnych nabywców w porównaniu z FE International.

Kupującym oferują stały przepływ witryn z treścią, brak opłat kupujących, brak opłat depozytowych oraz szybki dostęp do pełnych informacji o liście za pośrednictwem zautomatyzowanego systemu.

Zalety

 • Duża pula potencjalnych nabywców.
 • Łatwy, zautomatyzowany dostęp do pełnej informacji o ogłoszeniach.
 • Łatwo umówić się na rozmowę konferencyjną ze sprzedawcą za pośrednictwem strony internetowej.
 • Brak opłat depozytowych i kupujących.
 • Zajmują się migracją serwisu.
 • 14-dniowy okres kontroli z gwarancją co najmniej 50% deklarowanych przychodów.
 • Krótki okres wyłączności 2 miesiące.
 • Darmowa wycena Twojej strony internetowej.

Cons

 • Wiele osób może uzyskać dostęp do Twojego adresu URL, a niektóre mogą stać się konkurentami.
 • Nie sporządza niestandardowej umowy zakupu aktywów dla kupującego i sprzedającego.
 • Wyższa prowizja od sprzedaży niż rynek taki jak Flippa.

Zakończyć

Porównując tych dwóch brokerów, poleciłbym Empire Flippers jako najlepszą opcję przy zakupie stron internetowych i sprzedaży.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której FE International może odnieść większy sukces, sprzedając witryny o bardzo dużej zawartości (około1 mln) ze względu na istniejące relacje i doświadczenie w pracy przy dużych transakcjach.