EMUI 10 (a zatem Android 10) pojawia się na Huawei P30 i P30 Pro we Włoszech

Stabilna wersja EMUI 10, nowa wersja interfejsu opracowana przez Huawei, wchodzi P30 jest P30 Pro. Nawet użytkownicy włoscy, po chińskich, otrzymują w tych godzinach oczekiwaną aktualizację.

Oparte na Android 10, wersja beta tego nowego interfejsu została już wydana kilka dni temu w Europie, a firma ogłosiła, które smartfony otrzymają wersję stabilną. Od dzisiaj, dzięki powiadomieniu OTA, właściciele okazów Huawei P30 i P30 Pro będą mogli pobrać aktualizację ważącą około 4 GB. Kompilację referencyjną można rozpoznać po kodzie 10.0.0.168 (C431E19R2P5).

EMUI 10 (a zatem Android 10) pojawia się na Huawei P30 i P30 Pro we Włoszech 1

Innowacje wprowadzone przez tę aktualizację są liczne i dotyczą głównieaspekt estetyczny. W klasycznym i eleganckim stylu kolory i obrazy wybrane przez firmę są inspirowane przez malarza Giorgio Morandiw połączeniu ze stylem minimalistyczny. The animacje zostały również przeprojektowane, aby zapewnić poczucie świeżości.

Huawei ogłosił, że aktualizacja znacznie zmniejszy czas oczekiwania dotknięć i znacznie zwiększy żywotność baterii, który jest już jednym z atutów tych urządzeń. Aktualizacja Turbo GPUWreszcie zoptymalizuje wrażenia gracza.

Trwa aktualizacja EMUI 10 dla Huawei P30 i P30 Pro rozwinąć się i właśnie z tego powodu może potrwać kilka dni, zanim zostanie on rozszerzony na wszystkich użytkowników.