Emulator N64 na PC Windows

Gry wideo wywarły na nas tak wielki wpływ w ciągu ostatnich dziesięcioleci, że wiele wspomnień z dzieciństwa jest ukształtowanych i określonych przez konkretne konsole, w których graliśmy. Jednym z moich najbardziej niezapomnianych jest Nintendo 64, i byłem podekscytowany, gdy dowiedziałem się, że mogę znów wziąć udział w tej akcji z emulatorem N64 Windows PC. Czy masz tęsknotę za oryginalny Super Mash Bros., Banjo Kazooie lub szalona gra wieloosobowa GoldenEye 007, możesz ponownie uzyskać dostęp do tej zabawy poprzez emulację. Zagłębmy się w temat i zobaczmy, jak może być dostępny dla przeciętnego użytkownika.

Emulatory są tutaj regularnym tematem w Appamatix, przede wszystkim dlatego, że są niezwykle skutecznym sposobem dostarczania doświadczeń na platformach, które w przeciwnym razie nie miałyby do nich dostępu. Jednym z gigantycznych przypadków jest Snapchat, niezwykle popularna aplikacja społecznościowa i komunikatorowa, dla której nie ma natywnej wersji Windows Komputery PC lub Mac. Pobranie emulatora Androida może natychmiast rozwiązać ten problem i umożliwić uruchomienie wersji Snapchata na Androida z poziomu wirtualnego środowiska Android na twoim komputerze.

Schludnie, co?

Technicznie ten sam proces można zastosować, aby przenieść gry wideo na bardziej dostępną platformę. Ponieważ konsola Nintendo 64 nie była produkowana już od dłuższego czasu, istnieje spora szansa, że ​​pamięć o jej niesamowitych grach będzie żyła i ma się dobrze, ale możesz nie mieć szansy na grę. Taki przypadek można zastosować do wszelkiego rodzaju starych konsol do gier i chociaż branża to zauważyła pod pewnymi względami, to w większości przypadków polowanie na te stare konsole, a następnie ich kupowanie, aby grać świetnie , stare gry.

Odpowiedź branży pojawiła się na dwa sposoby: zgodność wsteczna i „konsola wirtualna”. PlayStation Sony jest zazwyczaj najgłośniejsza i najbardziej dumna z kompatybilności wstecznej. PlayStation 2 może grać w gry PSOne i niektóre modele PlayStation 3 można grać w gry z obu, po prostu wkładając stary dysk. PlayStation 4oferuje jednak tę samą usługę tylko za pośrednictwem gier rozgrywanych online – nie będzie już można używać na niej starych płyt. Xbox One podjął jednak bardziej bezpośredni krok w kierunku kompatybilności wstecznej, umożliwiając odtwarzanie ogromnych obszarów biblioteki Xbox 360.

Podstawą Nintendo była „wirtualna konsola” i ogólnie była stosunkowo udana! Niezależnie od tego, czy grasz w gry na WiiU, czy na Nintendo 3DS, Nintendo oferuje wersje starszych tytułów do pobrania – od Game Boya do Nintendo 64 – w które można grać na tych nowych konsolach. Jednak, jak wielu fanów szybko zauważyło, nie ma prawie tyle starych dostępnych gier, ile ludzie chcą grać.

Jak zwykle zwracają się do emulatorów, aby rozwiązać swoje problemy z grami wideo.

O legalności

Gdy dyskusja zmierza w kierunku pobierania emulatorów i gier na stare konsole, kwestia legalności kończy nerwy wszystkich. W większości możemy to ustawić za pomocą kilku szybkich pocisków, ale wody to zrobią zawsze być błotnisty ze względu na ich uziemienie w amerykańskim prawie autorskim.

  • Emulatory (oprogramowanie służące do utworzenia „wirtualnej konsoli”) są legalne
  • ROM-y (oprogramowanie „gry”, które zostały zgrane z rzeczywistej kopii gry) są nielegalne, chyba że sam je wykonałeś.
  • Pobieranie i handel oprogramowaniem ROM stanowi naruszenie prawa autorskiego.

Chociaż może być kuszące, aby pomyśleć, że pobieranie ROMów jest w porządku, gdy gra nie jest już produkowana lub sprzedawana w sklepach, tak nie jest. Amerykańskie prawo autorskie gwarantuje stałe prawa do produkcji i dystrybucji produktu przez 75 lat domyślnie, a ponieważ Nintendo 64 nie jest tak stare, wszystkie gry dla niego stworzone są nadal chronione prawem autorskim.

banjo kazooie

Co to dla ciebie znaczy?

Oznacza to, że technicznie podejmujesz ryzyko, pobierając i emulując oprogramowanie ROM. Skala tego ryzyka jest bardzo zmienna i chociaż my w Appamatix nie akceptujemy ani nie rekomendujemy działań niezgodnych z prawem, istnieją sposoby na zminimalizowanie własnego ryzyka Jeśli decydujesz się pobrać i emulować ROMy Nintendo 64.

  1. Zawsze używaj oprogramowania antymalware i antywirusowego gdy szukasz oprogramowania do emulacji lub pamięci ROM. Ponieważ żadne z nich nie jest oficjalnie dystrybuowane w jakikolwiek sposób, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego rodzaju pliki i pliki do pobrania zawierały rzeczy, które mogą być nieodwracalnie szkodliwe dla komputera.
  2. Nie rób samodzielnie dystrybuuj ROMy lub oprogramowanie emulatora. Chociaż nawet pobieranie ROMów nie jest legalne, ich rozpowszechnianie jest znacznie bardziej prawdopodobnym sposobem na zwrócenie na siebie uwagi. Chociaż można mieć problemy z pobraniem ich, szanse są bardzo, bardzo małe, o ile nie udostępniasz ich po kolei.

Oto rzecz, o której powinieneś wiedzieć: jeśli emulator lub pamięć ROM (lub zawarty w nich wirus) powoduje uszkodzenie komputera, nie ma na co polegać. Nie będziesz mieć żadnych roszczeń, które mogłyby pomóc w naprawie tego, zarówno przez producenta, jak i oryginalnego projektanta, na którym oparte było oprogramowanie emulujące (Nintendo). Oznacza to, że zawsze powinieneś być wyjątkowo ostrożny podczas pobierania tego typu plików.

Mając to wszystko na uwadze, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych emulatorów Nintendo 64, których ludzie używają, aby zdobyć stare gry i ożywić stare wspomnienia.

Emulatory Nintendo 64

Zanim zagłębimy się w cechy dwóch najpopularniejszych (i niezawodnych) emulatorów Nintendo 64, które można znaleźć, należy powiedzieć, że pisanie oprogramowania emulatora dla N64 jest ciężko. Doprowadziło to do dość nieprzewidywalnego krajobrazu, który w połączeniu z faktem, że wszystkie te programy są wysiłkami stron trzecich pisanymi przez małe zespoły, powoduje trochę trudności w wyśledzeniu emulatorów, które są naprawdę warte twojej uwagi.

Zapewniamy, że te dwa z pewnością są, ale nie są pozbawione sporadycznych błędów i czkawek, które pojawiają się wraz z nimi. Istnieją też alternatywy – nie są to w żadnym razie jedyne emulatory, które znajdziesz – ale dla twojego czasu i wysiłku są to dwa, które najchętniej polecam.

Mupen64Plus

Mupen64Plus nie widział wielu nowości ani rozwoju od czasu przeniesienia emulatora do nowego domu na nowej stronie internetowej, ale nadal pozostaje moim celem dla wszystkich moich potrzeb emulacji Nintendo 64. Ma prawie tyle wsparcia dla oldschoolowych peryferii N64, ile można sobie wyobrazić.

Zaletą Mupen64Plus jest to, że nie jest całkowicie zależny od zespołu, który go stworzył. Zamiast tego korzysta z wtyczek wideo obsługiwanych przez innych programistów, aby zapewnić, że możesz uruchomić absolutnie największą liczbę gier. Tutaj możesz zobaczyć listę dostępnych gier, a także która wtyczka wideo jest najlepsza do odtwarzania każdego tytułu. Fajne, co? Warto mieć tę listę pod ręką; trudności w emulacji N64 powodują małe błędy i drobne poprawki, które będą konieczne dla emulatora, jeśli chcesz mieć jak najlepsze wrażenia z gry.

Trudno powiedzieć, czy Mupen64Plus jest nadal w fazie rozwoju, ale nawet tam, gdzie projekt się zakończył, jest to nadal najlepszy emulator Nintendo 64, który znajdziesz online.

Project64

Chociaż twierdzę, że moim osobistym faworytem jest emulator, o którym właśnie wspomniałem, wiele innych wybiera Project64. Są też dobre powody!

Mupen64Plus nie jest tak przyjazny dla użytkownika, jak emulator, szczególnie dla osób, które są nowicjuszami w scenie emulacji. Jest dużo technicznego żargonu, aby zrozumieć, że ty nigdy musiałbyś wiedzieć, kiedy grasz na oryginalnym N64, i prawdę mówiąc, to powinno być jedno z zadań dobrego emulatora, prawda? Nie tylko do grania w gry, ale także dla zapewnienia łatwości i dostępności, z której znane są konsole.

W tym miejscu świeci Project64 iw ten sposób przypomina emulatory odpowiedzialne za systemy o mniejszej intensywności graficznej. Zainstalujesz go i jesteś w większości gotowy; kompatybilność oprogramowania nie będzie zależeć od tego, że będziesz majstrować przy różnych funkcjach każdego tytułu – oni Wola być kompatybilne, albo nie. Większość jest, i dlatego Project64 jest bardzo bliską rekomendacją dla Mupen64Plus.

Jak zawsze zachowaj ostrożność, gdy korzystasz z programów innych firm i innego oprogramowania, zwłaszcza gdy pobierasz je online. Trzymaj się z daleka od zabezpieczeń, aby chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami, ale eksploruj świat emulacji! Może to być świetny sposób na ożywienie starych wspomnień z gier i dobrą zabawę oprócz kosztowny hobby, które jest nowoczesną grą. Project64 i Mupen64Plus to z pewnością najlepsze emulatory N64, które znajdziesz dla siebie Windows PC, a jeśli ich użyjesz, daj nam znać, co grasz w komentarzach poniżej! Dziękujemy za przeczytanie i nie zapomnijcie udostępnić!