Ericcson i Microsoft udoskonalają platformę pojazdów podłączoną do chmury

Microsoft

Connected Vehicle Cloud od Ericcson i Platforma połączonych pojazdów Microsoft to platformy opracowane przez każdą firmę w celu dostarczenia rozwiązań dla pojazdów połączonych przez chmurę. W tym sensie obie firmy postanowiły zintegrować swoje technologie w celu ich ulepszenia.

Ericsson i Microsoft integrują swoje platformy pojazdów w chmurze, sojusz między obiema firmami wzmocni platformy, Ericsson ze swoimi operacjami i zarządzaniem cyklem życia producentów, podczas gdy Microsoft Connected Vehicle Platform będzie oferować wiele usług związanych z za pośrednictwem chmury Azure i poprawić wrażenia z jazdy.

Asa Tamsons, wiceprezes i dyrektor ds. Technologii i nowego biznesu w firmie Ericsson, powiedziała:

„Ten sojusz zaoferuje kompleksową platformę pojazdów podłączonych do wagi na rynek. Nasze rozwiązania pomogą producentom przyspieszyć wprowadzanie ulepszeń w samochodach podłączonych do sieci, a także poprawić wrażenia dla kierowców i pasażerów. ”

Cztery miliony połączonych pojazdów na całym świecie

Ericsson twierdzi, że podłączył cztery miliony pojazdów za pośrednictwem platformy pojazdów w chmurze, w ponad 180 krajach, to jest 10 procent pojazdów na świecie, co pozwala na połączenie 24 /7 platformy, zarządzanie cyklem życia, system informacyjno-rozrywkowy i nawigację.

Connected Vehicle Cloud firmy Ericsson zaspokaja potrzebę skalowalności, bezpieczeństwa i elastyczności globalnego przemysłu motoryzacyjnego podczas łączenia produktów i usług.

Ericcson i Microsoft udoskonalają platformę pojazdów podłączoną do chmury 1Ericsson

Ze swojej strony firma Connected Vehicle Platform firmy Microsoft korzysta z długiej listy połączonych platform w chmurze, takich jak Azure, Microsoft 365 oraz szereg narzędzi zdefiniowanych przez Microsoft jako „platforma działająca na żywo i zwinna”, która ma na celu uwzględnienie podstawowych scenariuszy dla producentów pojazdy, konserwacja predykcyjna, łączność, zaawansowana nawigacja.

Firma Redmond zdecydowanie opowiada się za pomysłem wzmocnienia działalności innych firm, prezentując się jako „powiązany partner”:

Jak zapewne już wywnioskowałeś, Microsoft nie buduje własnego podłączonego samochodu. Zamiast tego chcemy pomagać producentom samochodów w tworzeniu automatycznie podłączanych rozwiązań, które bezproblemowo pasują do ich marek, zaspokajają unikalne potrzeby ich klientów, konkurencyjnie różnicują swoje produkty i generują nowe i trwałe źródła dochodów. .

Ericsson obecnie podpisał również umowę z Volvo na wdrożenie platformy pojazdów w chmurze w ciągu najbliższych pięciu lat.