Ericsson bije rekord osiągając liczbę pobrań 5G 4.3Gbps

Sieci 5G poruszają się coraz szybciej, aby zająć centralne miejsce w naszym codziennym życiu. Wiele firm na całym świecie pracuje w mediach, aby stać się najlepszymi dostawcami na rynku.

Jednak pomimo szybkiego postępu rozwój sieci piątej generacji dopiero się zaczyna. Dlatego wciąż jesteśmy w dziedzinie, w której musimy dowiedzieć się więcej o tym, o jego możliwościach, ograniczeniach i sposobach ich przezwyciężenia.

Ten ostatni punkt skupił się na renomowanej firmie Ericsson. Podobnie jak wielu innych, szuka idealnej formuły, aby wprowadzić 5G do naszego społeczeństwa.

W tym celu należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Na przykład muszą istnieć zespoły zdolne do współpracy z tymi sieciami. Musi również istnieć infrastruktura umożliwiająca obsługę dużej ilości danych, które zaczną podróżować po sieci.

Wreszcie, ale równie ważne, znajdujemy własne sistema transmisji sieci. Nie ustalono jeszcze, które będą standardem, a które mogą być najbardziej korzystne. Z tego powodu firmy takie jak Ericsson testują, aby spróbować to odkryć – i miejmy nadzieję, że jako pierwsze to zaoferują.

Ericsson

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1581630607_257_Ericsson-bije-rekord-osiagajac-liczbe-pobran-5G-4.3Gbps.jpg

W tym sensie Ericsson podjął próbę swojej propozycji i osiągnął znakomite wyniki. Firma ujawniła teraz w wydanie który pobił dotychczasowy rekord prędkości fali milimetrowej, który można znaleźć w obecnych sieciach 5G.

Dzięki nowej ofercie można pobrać do 4.3 Gb / s (gigabajty na sekundę), firma Ericsson dokonała piątej generacji łączności o krok dalej, aby osiągnąć najbardziej kompletny rozwój.

Dzięki tej nowej, odblokowanej przez firmę pojemności, film w jakości HD 4K można wysłać lub pobrać w ciągu kilku sekund. I to tylko niewielki przykład wzrostu efektywności różnych zadań, który będzie widoczny, gdy sieci 5G zaczną być częścią naszej normalności.

Ericsson vs Huawei

Poprzedni rekord w tej kategorii to 3.67Gbps i został osiągnięty przez Huawei w październiku ubiegłego roku. Chociaż w efekcie firma Ericsson przewyższyła liczebnie tę firmę, konkurencja jest znacznie bardziej sprzeczna niż oczekiwano.

W rzeczywistości, chociaż liczby Ericsson są bardziej atrakcyjne, rodzaj używanego sygnału i przepustowości wymaga więcej wysiłku i pracy, aby zainstalować na całym świecie. Tymczasem Huawei, choć wyraźnie nieco mniej wydajny, ma tę zaletę, że ma styl, który można łatwo dostosować do istniejącej infrastruktury sygnałowej. Jego wdrożenie może być znacznie łatwiejsze i tańsze.

Cel jest wciąż daleko

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1581630607_584_Ericsson-bije-rekord-osiagajac-liczbe-pobran-5G-4.3Gbps.jpgOczywiście obie firmy mają swoje zalety, osiągając te osiągnięcia na początku tej kariery. Droga do celu jest jednak wciąż dość daleko.

Przykładem tego jest to, że wszystkie te ruchy mają na celu osiągnięcie teoretycznego szczytu 7.5 Gb / s, które oferują niektóre istniejące układy. Ale w rzeczywistości nadal nie ma firmy, która byłaby w stanie zapewnić taką jakość i szybkość sygnału 5G.

Widzimy, że są to pierwsze kroki we właściwym kierunku, każdy na swój sposób. Z jednej strony dąży się do osiągnięcia maksymalnej wydajności za pomocą bardziej złożonych środków, podczas gdy z drugiej dąży się do uproszczenia procesu do bardziej elastycznego, nawet jeśli oznacza to utratę pewnej pojemności sygnału. W każdym razie nadejdzie czas, który pokaże, która z tych wizji zwycięży, a nawet jeśli pojawi się kolejna, która może pokonać obie.