Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Exynos 2200: Samsung twierdzi, że z jego SoC wszystko jest w porządku i że powinien pojawić się z Galaxy S22

To był trudny tydzień dla nowego, high-endowego SoC firmy Samsung. Początkowo plotki wskazywały, że Exynos 2200 zostałby opóźniony przez firmę ze względu na jego słabe osiągi. Później powiedziano, że słaba wydajność była konsekwencją problemów z przegrzewaniem się układu.

Jednak teraz południowokoreańska firma już zareagowała i stwierdziła, że ​​z jej kolejnym procesorem do urządzeń mobilnych wszystko jest w porządku, a nawet powinien zostać uruchomiony razem z Galaxy S22.

Samsung twierdzi, że z Exynos 2200 SoC wszystko jest w porządku

Po niepomocnych informacjach o Exynos 2200 ujawnionych przez przeciek @IceUniverse, Samsung poczuł potrzebę skomentowania tej sprawy. Za pośrednictwem lokalnej gazety Korea biznesowa, firma wydała komunikat prasowy, w którym wyjaśnia, że ​​wszystko jest w porządku z nowym, wysokiej klasy układem SoC dla urządzeń mobilnych.

Według marki chip nie napotyka żadnych problemów ani w produkcji, ani w działaniu. Ponadto Samsung liczy nawet, że oficjalna premiera Exynos 2200 odbywa się razem z nowym smartphones Samsung Galaxy S22.

Plotki wzmocniły się również z powodu opóźnień firmy, z przybyciem Exynos 2200 zaplanowanym na 11 stycznia, ale powinien pojawić się dopiero pod koniec tego miesiąca lub na początku lutego. Ponadto pojawiła się również niedawna wiadomość, że Samsung odwołał zapowiedź prezentacji tego chipa bez wyjaśnienia, usuwając ślady tych informacji w swoich sieciach społecznościowych.

W Business Korea pracownik Samsung Electronics zauważył, że:

Planujemy ujawnić nowy procesor w momencie premiery nowego smartfona Samsunga.

Nie ma problemów z produkcją lub wydajnością chipa.

Jak już wspomnieliśmy, Exynos 2200 będzie miał procesor graficzny oparty na najnowszej architekturze RDNA 2 od AMD. Ale być może będziemy musieli poczekać na premierę i pierwsze testy porównawcze, aby dokładniej zrozumieć moc i wydajność następnego SoC firmy Samsung.

Oczekuje się, że marka uruchomi Galaxy S22 z Exynos 2200 w Europie i Korei Południowej, podczas gdy inny wariant z Snapdragon 8 Gen1 przybędzie do USA, Chin i Indii.