Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[Face-off] Prawdziwy ja 8 Vs. Redmi Note 10 s

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Face-off] Prawdziwy ja 8 Vs. Redmi Note 10 s

Bitwa (Red)Mi kontra (Real)Me jest teraz czymś, co wszyscy jesteśmy teraz bardziej niż zaznajomieni. Jeśli na rynek wprowadzony zostanie smartfon którejkolwiek marki, zazwyczaj istnieje konkurencyjny smartfon drugiej marki w tej samej cenie. Xiaomi niedawno wypuściło Redmi Note 10S i rzeczywiście, w jego strefie znajduje się telefon Realme, Realme 8. Obydwa mają tę samą cenę bazową wynoszącą Rs. 14 999 i mają wiele podobnych specyfikacji, co w zupełności wystarczy, aby zmylić każdego, kto szuka smartfona w tym przedziale cenowym. Co prowadzi do tego, że zaciekli rywale ponownie ścierają się głowami.

Które Me/Mi jest dla Ciebie odpowiednie? Spróbujmy dowiedzieć się tego dla Realu i zadbajmy o to, abyś nie został pozostawiony na ławce rezerwowych. Zamierzone kalambury.

Wygląd i design: Modny i tradycyjny nabiera wyrazistości i dumy

Jeśli chodzi o wygląd, oba telefony różnią się od siebie. Z jednej strony masz bardziej tradycyjny, modnie wyglądający smartfon, który spełnia popularne normy dotyczące projektowania smartfonów, a z drugiej strony smartfon, który jest głośny i niezwykle dumny z tego.

Redmi Note 10S to smartfon obok, który nie jest zbyt nudny. Tył urządzenia jest wykonany z poliwęglanu, patrząc na niego nie można do końca rozpoznać, że jest to poliwęglan, co nadaje mu ekskluzywny, szklany wygląd. Otrzymaliśmy telefon w kolorze Ocean Blue, który ma naśladować kolory oceanu z gradientem kolorów z białym kolorem na górze, który przechodzi w ciemniejszy niebieski w miarę płynięcia na południe. W lewym górnym rogu znajduje się prostokątna jednostka aparatu z dużym czujnikiem podświetlonym srebrną obwódką. Nic z tego nie brzmi jak tworzenie rewolucyjnego projektu, ale jest modne. Jest to projekt, który działa i który wielu już zna. Telefon ma również stopień ochrony IP53, dzięki czemu jest odporny na kurz i zachlapania, co stanowi dodatkowy koc ochronny.

f=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-1.jpg”>

Prawdziwy ja 8 z drugiej strony ma tak radykalny projekt, jak to tylko możliwe. Srebrna tylna część urządzenia ma opalizujący połysk i jest wyposażona w kwadratową kamerę umieszczoną w lewym górnym rogu. Ale to nie jest radykał, o którym mówimy. Pionowy segment telefonu jest bardziej błyszczący niż reszta tyłu i zawiera pogrubiony napis „Odważ się skoczyć”, wykonany wielkimi literami, co sprawia, że ​​nie jest on wcale subtelny. Smartfon aż prosi się o uwagę, ale mocno polaryzuje. Ci, którzy lubią, gdy ich smartfon jest głośny i dumny, prawdopodobnie wpadliby w szał, ale ci, którzy wierzą w ideologię „mniej znaczy więcej”, mogą go przegapić.

My wybralibyśmy ten bardziej subtelny z tych dwóch. Prawdziwy ja 8 jest dla nas odrobinę za głośno.

Zwycięzca: Redmi Note 10 s

Sprzęt i wydajność: Gra dalej, G95!

Wygląd obu telefonów może sugerować, że spotykają się w zupełnie innych kręgach, ale w rzeczywistości są to dwa groszki w strąku. Oba telefony są napędzane procesorem MediaTek Helio G95, który może i jest stary, ale słynie z wydajności w grach.

://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-4.jpg”>//techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-4.jpg” alt=”” szerokość=”1200″ wysokość=”900″ class=”aligncenter size-full wp-image-177227″ data-mce-src=”https://techpp.com/wp-content/uploads /2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-4.jpg”>

To powiedziawszy, istnieje odmienne podejście obu marek do pamięci RAM i pamięci masowej. Redmi Note 10S jest wyposażony w więcej pamięci RAM, a wariant podstawowy ma 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Istnieje inny wariant Note 10S, który zapewnia 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci.

Prawdziwy ja 8 z drugiej strony przychodzi 4 GB RAM i 128 GB pamięci w podstawowym wariancie. Dostępne są jeszcze dwa warianty 6 GB/128 GB i 8 Opcje GB/128 GB. Pamięć można rozszerzyć zarówno w smartfonie za pomocą karty microSD, jak i w Redmi Note 10S jest wyposażony w UFS 2.2 przechowywanie podczas Realme 8 ma UFS 2.1czyli trochę wolniej.

Historia pozostaje taka sama, jeśli chodzi o wyświetlacze obu urządzeń. Obydwa Redmi Note 10S i Realme 8 przynieś na stół wyświetlacz AMOLED Full HD+. Prawdziwy ja 8 ma 6.4-calowy wyświetlacz, podczas gdy Note 10S ma cienką jak włos krawędź z 6Wyświetlacz o przekątnej 0,43 cala. Oba telefony są wyposażone w wyświetlacz z dziurką, ale w różnych miejscach. Prawdziwy ja 8 ma aparat do selfie po lewej stronie, podczas gdy Redmi Note 10S niesie go w centrum.

Prawdziwy ja 8Na wyświetlaczu znajduje się także wbudowany w wyświetlacz skaner linii papilarnych, który działa płynnie. Skaner linii papilarnych w Redmi Note 10S jest bardziej namacalny, ponieważ znajduje się z boku telefonu. Wolimy fizyczny skaner linii papilarnych od tego na wyświetlaczu, ponieważ jest odrobinę dokładniejszy, szybszy i niezawodny. The Note 10S jest również wyposażony w obsługę głośników stereo, co znacznie poprawia jakość dźwięku. Dźwięk w Realme 8 jest również dobry, ale nie całkiem tam w porównaniu do Note 10 s.

Dzięki zasadniczo podobnemu sprzętowi oba telefony są prawie na równi, jeśli chodzi o codzienną wydajność w grach. Obydwa z łatwością poradzą sobie z codziennymi obowiązkami i codziennymi potrzebami związanymi z grami i oba robią wrażenie, jeśli chodzi o gry z najwyższej półki. Nie, nie są to rycerze czystej prędkości, ale oferują w dużej mierze pozbawioną usterek rozgrywkę, co jest imponujące w tym przedziale cenowym.

Chociaż oba telefony wydają się w dużej mierze takie same, musimy stanąć po stronie Redmi Note 10S, ponieważ ogólna wydajność i wrażenia z urządzenia są tylko trochę lepsze niż Realme 8 – dodatkowa pamięć RAM w modelu podstawowym i szybsza pamięć być może zrobią różnicę, głośniki stereo z pewnością tak, a czujnik odcisków palców odblokowuje się szybciej.

Zwycięzca: Redmi Note 10 s

Aparaty: tandetne momenty z czterema kamerami

/techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-7.jpg” data-mce-href=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-7.jpg”>

Podobnie jak w przypadku działu procesorów, w dziale aparatów jest więcej podobieństw niż ich nie ma. Obydwa smartphones są wyposażone w konfigurację z czterema kamerami i oba mają te same megapiksele na wszystkich czterech czujnikach. Główny sensor ma szerokość 64 Mpix i an 8-megapikselowy czujnik ultraszerokokątny, a 2-megapikselowa głębokość i a 2-megapikselowy czujnik makro każdy. Prawdziwy ja 8Główny czujnik ma wprawdzie nieco większą przysłonę, ale tak naprawdę nie wyznacza wystarczająco wyraźnej granicy pomiędzy dwoma konfiguracjami aparatów. Jedyna zasadnicza różnica w liczbach pojawia się w dziale aparatów do selfie, w którym Redmi Note 10S jest wyposażony w 13-megapikselowy czujnik, podczas gdy Realme 8 wprowadza na stół 16-megapikselowy aparat przedni.

W dziale tylnych kamer oba smartphones radzą sobie całkiem nieźle w wystarczających warunkach oświetleniowych. Główny czujnik w obu przypadkach smartphones udaje mu się uchwycić wiele szczegółów. Prawdziwy ja 8 ma niewielką przewagę w dziale kolorów, ponieważ ma tendencję do lepszego odtwarzania kolorów w porównaniu do Note 10 s. Prawdziwy ja 8 ma również nieco lepszą wydajność przy słabym oświetleniu. To powiedziawszy, Note Wyniki 10S w dziale wideo. Ultraszerokokątny czujnik w obu urządzeniach działa dobrze i będzie w stanie spełnić większość Twoich pragnień krajobrazowych, podczas gdy zarówno czujniki makro, jak i czujniki głębokości nie są zbyt imponujące. Występ wideo na Note 10S, z Realme 8 trochę się trzęsie, ale różnica nie jest łatwo zauważalna.

/wp-content/uploads/2021/05/comparison1.jpg”>

Jeśli chodzi o przedni aparat, Realme 8 nie tylko osiąga wyniki pod względem liczb w dziale przedniego aparatu, ale także pod względem wydajności. Zapewnia bardziej kolorowe i szczegółowe wyniki w porównaniu do Note 10S, który często generował nieco mdłe selfie.

Nie ma ogromnej różnicy między wydajnością aparatu tych dwóch, ale Realme 8 ma lekką przewagę, lepszą wydajność przy słabym oświetleniu, lepsze odwzorowanie kolorów i doskonały aparat do selfie. The Note Aparat 10S działa nieco szybciej niż Realme 8,

Zwycięzca: Realme 8

Oprogramowanie i interfejs użytkownika: Android z Mi smakuje lepiej

Obydwa Redmi Note 10S i Realme 8 są zasilane przez system Android 11, ale mają na wierzchu odpowiednie skórki. Redmi Note 10S przynosi MIUI 12.5 na telefonie podczas Realme 8 ma interfejs Realme.

-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-2.jpg” data-mce-href=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-2.jpg”>content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-2.jpg” alt=”” szerokość=”1200″ wysokość=”900″ class=”aligncenter size-full wp-image-177229″ data-mce-src=”https://techpp.com/wp-content/uploads /2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-2.jpg”>

Jesteśmy wielkimi fanami przejrzystego, łatwego i nieskomplikowanego interfejsu użytkownika oraz Redmi Note 10S, Xiaomi wypuściło MIUI 12.5 wersja, która według firmy jest ich najczystszą skórą. Jest prawie całkowicie wolny od nadmuchów i wydaje się, że nie zawiera reklam, które były bolączką w historii interfejsu użytkownika marki. Ale teraz, gdy Xiaomi sobie z tym poradziło i nadal udaje mu się być bogatym w funkcje interfejsem użytkownika, z jakiego jest znany, daje interfejsowi przewagę. Nie, nie oznacza to, że interfejs Realme jest zły. Jest dobry i wydajny, ale nie na tym samym poziomie i w porównaniu z nim wygląda na bardzo zagracony.

Zwycięzca: Redmi Note 10S

Bateria: podobny mAh, różne prędkości ładowania

ps://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-12.jpg” data-mce-href=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-12.jpg”>

Podobnie jak inne segmenty, oba telefony są również umieszczone ramię w ramię w dziale baterii. Obydwa pochodzą z 5Każda bateria o pojemności 000 mAh, która z łatwością wystarczy na cały dzień, a nawet więcej na jednym ładowaniu. Różnica polega na szybkości ładowania. Prawdziwy ja 8 jest wyposażony w obsługę szybkiego ładowania 33 W, a Redmi Note 10S jest wyposażony w funkcję szybkiego ładowania 30 W. Różnica nie jest ogromna zarówno pod względem liczb, jak i wydajności, ale w przypadku Realme 8 ma tendencję do ładowania się nieco szybciej.

Zwycięzca: Realme 8 >

Cena: Rupie i RAM

s-realme-8-13.jpg” data-mce-href=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-13.jpg”>

Przy tak wielu wspólnych numerach i funkcjach trudno się dziwić, że oba telefony mają tę samą cenę początkową wynoszącą 14 999 rupii. Ale ich konfiguracje są nieco inne. Podstawowy wariant Redmi Note 10S jest wyposażony w 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci, podczas gdy podstawowy wariant Realme 8 przychodzi z 4 GB RAM i 128 GB pamięci. Obydwa urządzenia posiadają 6 Wersja GB/128 GB wyceniona na Rs. 15 999. Chociaż jest to topowy wariant Note 10S, podczas gdy Realme 8 ma inną wersję, która jest dołączona 8 GB RAM i 128 GB pamięci w cenie 3000 Rs. 16 999. Uważamy, że większa ilość pamięci nie jest aż tak dużą zaletą w wariancie podstawowym, ponieważ oba telefony są wyposażone w obsługę rozszerzalnej pamięci i dodatkową pamięć RAM w wersji podstawowej. Note 10S jest tam oczywiście czynnikiem bonusowym. Jednak fakt, że Realme 8 ma wariant z 8 GB pamięci RAM tylko za tysiąc rupii dodatkowych, co sprawia, że ​​jest to trudna runda. Dlatego nazywamy to remisem.

Zwycięzca: Tietrong>

Werdykt: Utrzymać rzeczywistość czy pomalować ją na czerwono?

Gra liczbowa wyraźnie zapowiada Redmi Note 10S jako zwycięzca dogrywki – podczas gdy Note 10S wygrywa pod względem wyglądu, interfejsu użytkownika i wydajności, Realme 8 udało się spakować akumulator i naboje do aparatu. Ale różnica w rzeczywistości nie jest aż tak duża, ponieważ dwie rundy, wygląd i interfejs użytkownika Note Zwycięstwa 10S opierają się na bardzo subiektywnych wyborach. To powiedziawszy, Realme 8wygrana w dziale akumulatorów jest niewielka. Widzisz, jak blisko siebie są te dwie osoby? Nawet ceny są w miarę podobne.

=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-6.jpg” data-mce-href=”https://techpp.com/wp-content/uploads/2021/05/redmi-note-10s-vs-realme-8-6.jpg”>

To, który telefon będzie Ci najbardziej odpowiadał, zależy jak zawsze od tego, czego szukasz. I chociaż ustępuje Redmi Note 10S w większej liczbie parametrów, Realme 8 jest pretendentem samym w sobie. Rzeczywiście, jeśli aparat, bateria i wyjątkowo głośna konstrukcja są tym, czego szukasz w smartfonie, to Realme 8 może być twoim wyborem.

Jesteśmy jednak nieco bardziej skłonni do Mi z Red, Redmi Note 10S, po prostu ze względu na czysty design, lepszą ogólną wydajność (głośniki robią różnicę) i nowy, czysty, nieskomplikowany MIUI.

Naprawdę, Mi w czerwonym rogu wygrywa.

nhancement-140″ class=”textannotation”>