Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Face Pay: Rozpoznawanie twarzy można teraz płacić na 240 stacjach metra w Moskwie

Innowacje technologiczne dotarły również do płatności za produkty i usługi. Na przykład niektóre supermarkety zrezygnowały już z kas, a klienci płacą tylko poprzez identyfikację za pośrednictwem aplikacji.

Ale teraz w Rosji a sistema dość ciekawe. Nazywa się Face Pay i pozwala już użytkownikom płacić za pomocą rozpoznawania twarzy na ponad 240 stacjach metra w Moskwie.

Teraz można płacić twarzą w twarz w moskiewskim metrze

Metro w Moskwie, stolicy Rosji, zaczęło w piątek 15 października przyjmować opcję płatności oznaczoną „Wypłać twarz“. Krótko mówiąc, jest to sistema rozpoznawania twarzy, które jest już obecne w ponad 240 stacjach metra w mieście.

Według informacji przekazanych przez Opiekun, Nowa sistema będzie to jednak zależało od zdjęć osób przechowywanych w celu potwierdzenia płatności za ten środek transportu. Dlatego jeśli pasażer chce zacząć płacić za podróż za pomocą rozpoznawania twarzy, musi następnie przesłać zdjęcie swojej twarzy i połączyć swoją kartę bankową z aplikacją. mosmetr.

Następnie poprzez prawidłowo wprowadzone dane użytkownika w sistemawystarczy spojrzeć na kamerę umieszczoną nad opaską uciskową (sprzęt warunkujący przejście i dostęp ludzi). Proces ten doprowadzi następnie do rozpoznania twarzy klienta i późniejszej zapłaty za bilet, który zostanie potrącony z karty bankowej.

Według Siergiej Sobianin, burmistrz stolicy: “Moskwa jako pierwsza na świecie wdrożyła Face Pay na taką skalę. Ta technologia jest nowa i bardzo złożona, nadal będziemy nad nią pracować, aby ją ulepszyć”.

Maxim Liksutow, dyrektor moskiewskiego departamentu transportu, z izbą sistema Płać twarzą. (Napisy: TASS)

Władze Moskwy spodziewają się, że nawet 15% pasażerów metra będzie regularnie korzystać z Face Pay w ciągu najbliższych kilku lat 3 lat. Ale mają również nadzieję, że użycie sprawi, że inne osoby wybiorą tę metodę płatności.

System budzi pewne obawy

Chociaż władze zapewniają, że dane użytkownika są bezpiecznie szyfrowane i że dostęp do nich mają tylko upoważnieni urzędnicy, pewne obawy dotyczące prywatności zostały już wysłuchane. Według niektórych działaczy to sistema może to stanowić „niebezpieczny krok” w wysiłkach na rzecz kontroli populacji.

Według Stanisława Szakirowa, założyciela grupy Roskomsvoboda, zajmującej się ochroną praw cyfrowych i wolności informacji:To niebezpieczny nowy krok w rosyjskiej presji na kontrolę populacji. Musimy mieć pełną przejrzystość, jak ta aplikacja będzie działać w praktyce. Zbliżamy się do autorytarnych krajów, takich jak Chiny, które dominują w technologii twarzy. Metro w Moskwie jest podmiotem rządowym i wszystkie dane mogą być w rękach służb bezpieczeństwa”.

Oprócz Face Pay, rosyjska stolica rozszerzyła ostatnio swoją technologię rozpoznawania twarzy obejmującą całe miasto poprzez sieć ponad 175 000 kamer monitorujących.