Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Facebook i kryzys WhatsApp: jak odkryłem iMessage i zakochałem się w aplikacji na iPhone’a w kilka minut

Backstory time: Mam okropny zwyczaj testowania mojego połączenia internetowego poprzez odświeżenie mojego Instagram karmić. Próbowałem na Wi-Fi, potem na 4G. To nie zadziałało. Próbowałem znowu, znowu i znowu. Poszedłem na spacer. Wrócił – nadal nic.

Dosłownie musiałem oglądać wiadomości, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Tak, do tego momentu myślałem, że moje Wi-Fi i dane są wyłączone, podczas gdy w rzeczywistości Facebook przechodził przez krach.

Facebook i WhatsApp nie działa: pojawił się bohater

Zdrap to?  - Facebook i kryzys WhatsApp: jak odkryłem iMessage i zakochałem się w aplikacji na iPhone'a w kilka minut

Zdrap to?

W każdym razie nie mogłem się z nikim komunikować, przynajmniej przez komunikator. Wtedy mnie uderzyło! Miałem iPhone’a. Przewód. Więc poszedłem dalej i wysłałem wiadomość do przyjaciela na iMessage po prostu za przekomarzanie się z całością czop rzecz. Zaczęliśmy rozmawiać.

Zanim przejdę do tego, jak zdobył mnie iMessage, innym kluczem do tej historii jest to, że nigdy wcześniej nie korzystałem aktywnie z iMessage. Jestem z Europy Wschodniej, gdzie AppleiPhone’y, nie mówiąc już o usługach, nie są tak popularne w porównaniu na przykład z Ameryką Północną. Czemu? Są po prostu bardzo drogie. Od jakiegoś czasu mieszkam w Europie Zachodniej, ale nawet w takich miejscach jak Niemcy, Hiszpania czy Francja WhatsApp i Messenger są znacznie bardziej popularne.

Więc otworzyłem iMessage, wysłałem pierwszy SMS, dostałem odpowiedź. Od razu zauważyłem, jak… animowana jest aplikacja. To prawie się czuło żywy. Teksty odbijają się od dołu, a animacje nawigacji są płynne – w stylu prawdziwego iPhone’a. Potem dostałem tekst, który wydawał się… tańczyć po ekranie. Co?! Widziałem to podczas Appleprezentacje, ale jest inaczej, gdy faktycznie można z niego korzystać. Najwyraźniej są to Bańka animacje. Wtedy dowiedziałem się, że mogę wysyłać SMS-y z tymi efektami specjalnymi i od razu zacząłem się dobrze bawić podczas pisania SMS-ów – tak jak w akcie pisania SMS-ów. Nie podobało mi się to.

Rekommenderad:  Daj wyjaśnienie, Whatsapp przedłuża również termin obowiązywania zasad do 15 maja

Istnieje wiele zalet iMessage dla Apple użytkownicy

Ekosystem i nie tylko.  - Facebook i kryzys WhatsApp: jak odkryłem iMessage i zakochałem się w aplikacji na iPhone'a w kilka minut

Ekosystem i nie tylko.

A potem (nie zmyślając!) mój iPhone był prawie martwy. Podłączyłem go i od razu przypomniałem sobie, że musi być możliwe przeniesienie czatu na komputer Mac. Rzeczywiście, zalogowałem się i wszystko było gotowe, abym mógł kontynuować od miejsca, w którym skończyłem. To nie jest magia – to synchronizacja iCloud, ale chłopcze to działa jak magia…

Używam pulpitu WhatsApp na moim Macu od dłuższego czasu i zawsze działało dobrze, ale wygoda, że ​​nie trzeba nawet myśleć o podłączeniu telefonu do aplikacji, jest świetna! Mogę też przenosić rozmowy iMessage na iPada Pro.

Wtedy odkryłem, że jest więcej efektów specjalnych! Gdy przytrzymasz przycisk wysyłania, możesz przejść do Ekran efekty i możesz wybrać wysyłanie tekstu w towarzystwie piro-pokazu, balonów, laserów itp. Co ciekawe, iPhone będzie również tworzył efekty dźwiękowe i użyje silnika Taptic do synchronizacji wibracji, co jest więc Apple. Czy to absolutna sztuczka? Tak. Czy to jest przyjemne? Taa.

Kiedy iMessage jest lepszy niż WhatsApp?

  • Udostępnianie zdjęć w iMessage jest znacznie szybsze i znacznie lepsze w porównaniu do WhatsApp (zawsze mi się to nie podobało), ale podobne do tego z FacebookPosłaniec.
  • Możesz skorzystać z niektórych aplikacji, takich jak YouTube i Google Maps bez wychodzenia z aplikacji iMessage – jak bezpośrednio z menu głównego, co może sprawić, że niektóre zadania będą super wydajne. Mimo to funkcje są dość ograniczone, więc nie jest tak, że nigdy się nie otworzysz YouTube lub Mapy podczas ponownego wysyłania SMS-ów.
  • Jeśli jesteś głęboko w AppleEkosystemu oprogramowania, możesz także uzyskać dostęp do Muzyki, aby udostępniać utwory i listy odtwarzania. Niestety dla mnie nie ma Spotify.
  • Możesz wybrać, czy wiadomości głosowe będą odtwarzane przez słuchawkę, czy przez głośniki – bardzo przydatne
Rekommenderad:  Samsung Galaxy On5 i On7 pojawiają się w sieci

Ostatecznie: czy się przełączam?

Uhhh... Nie.  - Facebook i kryzys WhatsApp: jak odkryłem iMessage i zakochałem się w aplikacji na iPhone'a w kilka minut

Uhhh… Nie.

Czy w końcu porzucam WhatsApp i Messengera i mówię znajomym, żeby kupili iPhone’a i złapali mnie na iMessage? Jak można się domyślić, nie. Byłoby to raczej nierealne, przynajmniej w Europie i wielu innych częściach świata. Na przykład tylko około czterech osób, które znam iz którymi aktywnie się komunikuję, korzysta z iPhone’ów. Mam też Huawei P30 Pro, z którego aktywnie korzystam. Nie ma tam iMessage.

Ale co ja Móc zrobić, to zacząć inicjować rozmowy w iMessage! Gdyby ludzie po prostu odpowiadali i dalej wysyłali SMS-y, byłbym bardziej niż szczęśliwy, gdybym kontynuował, ponieważ… jest fajnie. Poza długimi animacjami, które sprawiają, że wydaje się, że jest wolniejszy niż to konieczne, i dziwnym opóźnieniem, gdy próbujesz przejrzeć stos zdjęć, które wysłałeś, w iMessage nie ma zbyt wiele do niechęci.

I tylko myśl – a co jeśli otrzymamy iMessage na Andr… OK, zostawię to tam. Nie wdawajmy się w to. Może w przyszłej historii?