Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Facebook Komunikator dla Androida dodaje obsługę SMS-ów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Facebook Komunikator dla Androida dodaje obsługę SMS-ów

Facebook Posłaniec to jedna z najpopularniejszych usług przesyłania wiadomości błyskawicznych w prawie 900 milionów aktywnych użytkowników. Facebook próbuje regularnie wprowadzać nowe funkcje do usług przesyłania wiadomości. Ponadto, Facebook zintegruje także nadchodzącego wirtualnego asystenta M z Messengerem. I teraz, Facebook ogłosiła, że ​​doda obsługa SMS-ów w aplikacji Messenger na Androida.

Komunikator ma na celu stać się punktem kompleksowej obsługi wiadomości i będzie wyświetlać powiadomienia Messengera w kolorze niebieskim, a powiadomienia SMS w kolorze fioletowym. Wydaje się, że cała idea stojąca za tą nową funkcją polega na tym Facebook nie chce, aby użytkownicy opuszczali aplikację w celu przesyłania wiadomości. Zastrzeżenie polega jednak na tym, że jako domyślną aplikację do SMS-ów należy wybrać Messengera.

Funkcja SMS w programie Messenger rozszerzy obsługę tekstu, wideo, obrazów, dźwięku, emoji i naklejek. Na szczęście rozmowy SMS będą przechowywane lokalnie i nie będą przesyłane na serwery. Wiadomości będą nadal wysyłane przez sieć komórkową. Aby skorzystać z funkcji, należy udać się do Facebook Messenger, wybierz SMS i włącz opcję „Domyślna aplikacja do SMS-ów.” Informujemy jednak, że wdrażanie ma charakter stopniowy i minie trochę czasu, zanim zostanie wdrożone u wszystkich użytkowników.

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem Messengera, ta nowa funkcja może być dla Ciebie świetna, ale dla tych z nas, którzy nie są podłączeni do Messengera, byłaby to niezbyt przekonująca zmiana. A ponieważ nie można odinstalować natywnej aplikacji SMS, będzie ona po prostu tam leżała. Mamy również nadzieję, że funkcja SMS-ów w aplikacji Messenger będzie działać w trybie offline i będzie raczej samodzielną funkcją. W związku z tym funkcja będzie dostępna tylko dla Androida, ponieważ iOS nie pozwala aplikacjom innych firm na dostęp do SMS-ów.

Table of Contents