Facebook pozwalają przechowywać zdjęcia / filmy na innych platformach

Pomimo „sprzeciwu wobec udostępniania danych” Facebook przedstawia nowe narzędzie do przenoszenia danych, które pozwoli użytkownikom eksportować swoje zdjęcia i / lub filmy z innymi konkurencyjnymi platformami.

Obecnie, jeśli chcemy przechowywać wszystkie obrazy i / lub filmy, które mamy na naszym koncie Facebookplatforma oferuje nam najstarszą opcję pobierania treści w skompresowanym pliku, a następnie przechowywania jej w dowolnym miejscu.

Facebook pozwoli na eksport zdjęć

Nikomu nie jest tajemnicą ciągłe problemy, które miał Facebook Dzieląc się prywatnymi danymi użytkowników z aplikacjami stron trzecich bez zgody i / lub wiedzy użytkownika, rzeczywistość jest taka Facebook Jest bardzo autorytatywny w kwestii udostępniania danych konkurencji.

Jednak tym razem wydaje się, że wszystko się zmienia i jest to, że dziś firma Marka Zuckerberga ogłosiła poprzez oświadczenie, że zacznie wdrażać nowe narzędzie, które zaoferuje użytkownikom kilka opcji eksportowania ich zdjęć i filmy

Zdjęcia Google jako pierwsza opcja

The źródło Wskazuje, że to narzędzie, które zacznie być wdrażane od dziś, zostało opracowane w ramach projektu transferu danych, inicjatywy open source, która proponuje utworzenie platformy przenoszenia danych, która ułatwi wymianę informacji między aplikacjami.

Narzędzie, o którym wspomina Steve Satterfield, dyrektor ds. Prywatności i polityk publicznych, jest częścią nowych produktów opracowywanych przez firmę w celu promowania tych zasad przenoszenia danych, które są również odpowiedzią na ciągłe żądania użytkowników.

Jak to działa

Ze źródła, o którym wspominają, użytkownicy mogą teraz uzyskać dostęp do tego narzędzia z menu konfiguracji oraz bezpośrednio w sekcji, w której można pobrać ich dane osobowe.

To nowe narzędzie pojawi się z sistema szyfrowania, jak wspomina Facebook Wszystkie dane, które chcesz przenieść, zostaną zaszyfrowane, a ponadto użytkownicy zostaną poproszeni o podanie hasła przed rozpoczęciem przesyłania informacji.

Facebook informuje, że chociaż ta nowa opcja będzie mieć Zdjęcia Google jako jedyną opcję, oczekuje się, że w przyszłości zostanie dodanych więcej opcji, chociaż na razie nie pokazują, jakie będą te opcje. Wreszcie wiadomo było, że to nowe narzędzie będzie dostępne od dziś dla użytkowników w Irlandii, jednak firma spodziewa się wdrożenia na całym świecie w pierwszej połowie 2020 r.