Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Facebook Pytania grupowe 101 – Blog liderów grup

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Facebook Pytania grupowe 101 – Blog liderów grup

Dziś natknąłem się na nowość Facebook Funkcja grupowa, która umożliwia administratorom grup zadawanie lepszych i mądrzejszych pytań członkom grupy.

Ta funkcja dodała dwie nowe Facebook typy pytań o członkostwo w grupie do obszaru pytań nowego członka, a także przycisk do tworzenia reguł dla swojej grupy.

Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z pól wyboru i przycisków opcji, aby zapytać Facebook pogrupuj pytania, aby Twoi użytkownicy mogli wybrać najtrafniejszą odpowiedź, gdy dołączą do Ciebie Facebook Grupa.

Zwykły format odpowiedzi pisemnej nigdzie nie zniknął, jeśli uważasz, że to również odpowiada Twoim potrzebom.

Facebook Pytania grupowe to nowe złoto

Facebook pytania grupowe to nowe złoto, którego wielu jeszcze nie odkryło Facebook właścicieli grupy w 2020 r.

Mimo że ta funkcja została wydana w 2017 roku, w rzeczywistości nie jest nowa. The Facebook zespół niedawno go odnowił i dodano przyciski opcji i pola wyboru.

Dzisiaj pokażę ci dokładnie, jak skonfigurować i wykorzystać nowe Facebook grupuj pytania wprowadzające, aby przeprowadzać ankiety wśród odbiorców, a nawet tworzyć gigantyczną listę e-mailową.

Zanurkujmy od razu.

Czym są Facebook Pytania grupowe?

Facebook pytania grupowe to pytania wprowadzające, które zadajesz swoim nowym członkom, kiedy dołączają do Twojej grupy Facebook Grupa.

Jest bardzo łatwy w konfiguracji. Każdy Facebook pytanie dotyczące członkostwa może zawierać odpowiedzi o długości do 200 znaków, jeśli są wypełniane przez nowych członków.

Odpowiedzi mogą mieć formę pól wyboru, wielokrotnego wyboru lub starego, dobrego, zwykłego tekstu, co jest najczęściej spotykane Facebook moderatorzy grup, marketerzy, menedżerowie społeczności i właściciele firm używają teraz do proszenia o e-maile od nowych członków.

Pytania grupowe nie są obowiązkowe dla nowych członków i można je zadawać tylko w grupach otwartych lub prywatnych. Nie dotyczy to więc tajemnicy Facebook grupy.

Rekommenderad:  Najlepsze USB Hub dla MacBooka do kupienia w 2023 roku

Facebook Przypomnienie o pytaniu grupowym

Zwykle dzieje się tak, że gdy nowi członkowie postanawiają nie odpowiadać na pytania wstępne, gdy po raz pierwszy proszą o dołączenie do grupy, Facebook przypomina im po trzech godzinach. Potraktują to jako formę powiadomienia.

Następnie po tym czasie kolejne powiadomienia pojawiałyby się co 24 godziny przez kolejne trzy dni.

Tak więc, jako administratorowi grupy, zaleca się przydzielanie nowych członków, którzy próbują dołączyć do Twojej grupy 3 dni na wypełnienie pytań przed ich zatwierdzeniem.

Można to osiągnąć poprzez odfiltrowanie próśb o członkostwo, a następnie zatwierdzenie tylko tych, którzy przesłali odpowiedzi jednocześnie.

Facebook Pomysły na pytania grupowe

Znając korzyści płynące z proszenia Facebook pytania grupowe w Twojej społeczności to jedno. Bycie w stanie naprawdę wymyślić pytanie, które należy zadać, to inna sprawa. Pamiętaj, że odpowiedzi, które tutaj uzyskasz, powinny być w stanie pomóc Ci stworzyć lepszą społeczność dla Ciebie i Twoich członków.

Jak zapewne widzieliście w innych Facebook grup, większość administratorów prosi o wiadomość e-mail w ostatnim pytaniu.

Niektórym to działa, ale ja mam kilka swoich Facebook klientów grupy, którzy powiedzieli mi, że wolą poprosić o e-mail w pierwszym lub drugim pytaniu, ponieważ większość nowych członków zwykle nie przewija w dół, aby zobaczyć ostatnie pytanie.

Chcesz wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie na nowych członkach, obiecując im coś, czego mogą nie dostać gdzie indziej, lub przynajmniej pomagając im rozwiązać ich najpilniejszy problem.

Poniżej znajduje się kilka przykładów, w jaki sposób Facebook eksperci grupy konstruują swoje trzecie pytania.

Pierwsze i drugie pytanie może być dowolne.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wielu marketerów informuje nowych członków, że autopromocja i spamowanie nie są dozwolone w ich grupie. Proszą o to w pierwszym pytaniu.

Możesz użyć drugiego pytania, aby poinformować nowych członków, że możesz zapewnić rozwiązanie ich obecnych problemów. Użyj go, aby ustawić się jako autorytet w swojej niszy, a oni będą chcieli jak najszybciej wejść.

Rekommenderad:  Jak się ukrywać jak się liczy Instagram oraz Facebook

Gdybym był tobą, szukałbym jednego z moich najlepszych magnesów ołowiowych i użyłbym go, aby przekonać nowych członków do pozostawienia swoich adresów e-mail przed dołączeniem do grupy.

Możesz użyć rozszerzenia Chrome Group Leads, aby dodać te e-maile do autorespondera, a oprogramowanie do e-mail marketingu automatycznie dostarczy im magnes ołowiu.

Proste i łatwe.

Jak pytać mądrzej Facebook Pytania grupowe

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji na swoim Facebook grupę, wykonaj następujące kroki:

1. Przejdź do grupy, w której chcesz to włączyć, i kliknij przycisk Więcej menu u góry, a następnie kliknij Edytuj ustawienia grupy z listy rozwijanej.

2. Musisz przewinąć w dół do sekcji Wnioski o członkostwo, a następnie kliknąć przycisk Zadawać pytania przycisk tam.

3. Na nowej stronie będziesz mógł dodawać reguły grupowe oraz różne typy pytań dotyczących członkostwa w grupie, jak pokazano na poniższym obrazku.

4. Kliknięcie przycisku zadaj pytanie ładuje wyskakujące okienko, które pozwala dodawać różne rodzaje pytań dotyczących członkostwa, na które mogą odpowiedzieć nowi członkowie grupy.

Masz wybór wielokrotnego wyboru, pola wyboru, a także zwykłą pisemną odpowiedź.

Po zapisaniu tego, pierwsze pytanie, które zobaczy każdy członek, gdy chce dołączyć do Twojej grupy, jest pokazane powyżej.

Oprócz pierwszego możesz dodać więcej pytań. W rzeczywistości wielu inteligentnych marketingowców prosi o e-mail jako ostatnie pytanie i radzę ci zrobić to samo.

Następnie korzystają z narzędzi, takich jak liderzy grup, aby przenieść każde z pytań i ich odpowiedzi oraz wszystkie inne szczegóły dotyczące każdego członka do Arkuszy Google pokazanych poniżej.

Nie tylko to, Liderzy Grup mogliby równie dobrze dodawać e-maile nowych członków grupy do listy e-mailowej w dowolnej wybranej przez Ciebie usłudze autorespondera e-mail.

Czy to nie fajne? Możesz rzucić okiem na Group Leads tutaj i jestem pewien, że na pewno ci się spodoba.

Rekommenderad:  Plaster Apple dla Przedsiębiorstwa

Końcowe przemyślenia

W tym artykule możesz dowiedzieć się, jak korzystać z nowego Facebook funkcja pytań grupowych, która umożliwia korzystanie z nowych typów pytań członkowskich, aby zadawać mądrzejsze pytania członkom grupy w 2020 roku.

Czy zacząłeś korzystać z tej funkcji?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, musisz zacząć to wykorzystywać, aby jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości Facebook Grupa.