Facebook wypróbuj listę znajomych „Ulubione”

Po tym, jak badaczka Jane Manchun Wong wykryła nową funkcję „Ulubione” w Facebook, firma Marka Zuckerberga potwierdziła, że ​​w rzeczywistości działa w tej funkcji podobnej do „Instagram Bliscy przyjaciele ”.

My to wiemy Instagram, sieć społecznościowa należąca do Facebook, rok temu dodał do swoich obowiązków „Instagram Bliscy przyjaciele ”, łatwiejszy sposób klasyfikowania znajomych i dzielenia się historiami tylko z bliskimi przyjaciółmi. I tym razem Facebook ogłosił, że opracowuje nowy prototyp podobny do tego, aby umożliwić użytkownikom wyznaczenie niektórych znajomych na liście ulubionych w Messengerze.

„Ulubione”, aby dodać do najbliższych znajomych Facebook

Zgodnie z oświadczeniami Facebook do TechCrunch, ta nowa funkcja pozwoli tym użytkownikom natychmiast wysyłać swoje historie z sieci społecznościowej do każdego z przypisanych im znajomych w ulubionej grupie.

Witryna w szczególności powiedziała:„Jest to wczesne badanie możliwości mikro-udostępniania, a funkcja nie jest oficjalnie testowana wewnętrznie z pracownikami ani publicznie. Rzecznik opisuje funkcję Ulubione jako rodzaj skrótu do udostępnienia określonej grupie osób. ”

Ta funkcja pozwoli użytkownikom ręcznie wybrać najbliższych przyjaciół i tylko tym osobom chcą udostępnić treść swoich historii. W ten sposób Facebook dąży do bardziej intymnego podejścia do każdej publikacji lub historii, które udostępniają w tej sieci społecznościowej.

Gdy ktoś prześle zawartość z Messengera, może wysłać ją bezpośrednio do listy ulubionych. Chociaż sieć społecznościowa twierdzi, że nie będzie to sposób na ograniczenie tych, którzy widzą przesłane historie Facebook.

Mark Zuckerberg, CEO firmy Facebook, stara się przekształcić sieci społecznościowe firmy w platformy komunikacyjne, które bardziej koncentrują się na prywatności użytkowników. Jednak ta nowa funkcja „Ulubionych”, jak na razie, jest dopiero w fazie rozwoju, więc znajduje się w fazie testowania. W rzeczywistości nie została jeszcze przetestowana wewnętrznie. W związku z tym Twój projekt może zawierać kilka zmian, zanim zostanie oficjalnie dodany Facebook.