Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

FaceTime nie działa? Oto jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: FaceTime nie działa? Oto jak to naprawić

FaceTime® to jeden z najprostszych sposobów pozostawania w kontakcie z członkami rodziny, przyjaciółmi i współpracownikami na odległość. Ale tak wygodny jak FaceTime, aplikacja do połączeń wideo nie zawsze działa tak, jak powinna. W rzeczywistości czasami w ogóle nie działa.

Eksperci AKKO spotykają się z takimi problemami każdego dnia, od aplikacji iPhone®, które wyczerpują baterię, po telefony, które ciągle się zawieszają. Kiedy technologia się psuje, naprawiamy to. Jeśli FaceTime nie działa prawidłowo, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak to naprawić na iPhonie, iPadzie® lub innym urządzeniu Apple®, dzięki czemu zawsze możesz rozmawiać z ludźmi twarzą w twarz — bez względu na to, gdzie się znajdują.

Jak działa FaceTime

Aby korzystać z FaceTime, potrzebujesz Wi-Fi, komórkowej transmisji danych lub szerokopasmowego połączenia z Internetem oraz urządzenia obsługującego tę aplikację. Należą do nich urządzenia iPhone, iPad i iPod touch® oraz komputery Mac® z systemem OS X® Lion 10.7 lub później. Modele starsze niż iPhone 4iPoda touch czwartej generacji i iPada 2 nie będzie mógł korzystać z FaceTime.

Jeśli masz kompatybilne urządzenie, nawiązywanie i odbieranie połączeń wideo i audio FaceTime jest łatwe. Tylko upewnij się, że logujesz się za pomocą swojego Apple ID i/lub dodaj swój numer telefonu (iPhone robi to automatycznie). Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć czat:

Jak korzystać z FaceTime na iPhonie, iPadzie i iPodzie touch

 1. otwarty Ustawienia > FaceTime > Użyj swojego Apple Identyfikator FaceTime.
 2. Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.
 3. Wróć do ekranu głównego, a następnie otwórz FaceTime.
 4. Stuknij przycisk plusa i wpisz czyjś numer telefonu, adres e-mail lub imię i nazwisko, jeśli osoba ta znajduje się na liście Twoich kontaktów.
 5. Uzyskiwać Powrót lub nazwę kontaktu, gdy się pojawi, a następnie stuknij Audio Lub Wideo zadzwonić.

Jak korzystać z FaceTime na komputerze Mac

 1. Upewnij się, że Twój Mac ma wbudowany lub podłączony mikrofon i kamerę.
 2. otwarty FaceTime, a następnie wpisz czyjś numer telefonu, adres e-mail lub imię i nazwisko, jeśli ta osoba jest wymieniona w Kontaktach. Może być konieczne naciśnięcie Powrót.
 3. Kliknij Audio Lub Wideo przycisk, aby wykonać połączenie.

Jak korzystać z FaceTime w Internecie

Znasz kogoś z Windows™ PC lub telefon lub tablet z systemem Android®? FaceTime Links pozwala zaprosić każdego do rozmowy przez FaceTime, bez względu na markę lub model urządzenia. Po prostu wyślij im link do spotkania, a połączenie otworzy się w ich przeglądarce internetowej, aby mogli dołączyć. Funkcja staje się dostępna wraz z Apple Aktualizacja oprogramowania iOS® 15.

Dlaczego FaceTime nie działa?

FaceTime pomaga nam pozostać w kontakcie, ale czasami może napotkać problemy, takie jak niedostępne połączenia, słaba jakość połączenia lub dźwięku lub zawieszający się ekran. Oto kilka najczęstszych problemów i sposoby ich rozwiązania według naszych ekspertów:

Problem 1: FaceTime jest niedostępny

Widzisz komunikat „FaceTime niedostępny” podczas próby nawiązania połączenia? Nie zawsze jest to spowodowane błędem urządzenia; winą może być odbiorca. Jeśli nie jest zalogowany do FaceTime na swoim telefonie, iPadzie, Mac lub iPod touch nie zobaczą Twojej próby nawiązania połączenia. FaceTime może również zostać wyświetlony jako niedostępny z następujących powodów:

 • Telefon odbiorcy jest wyłączony lub ustawiony na Nie przeszkadzać.
 • Odbiorca prowadzi inną rozmowę FaceTime lub nie odebrał połączenia po kilku dzwonkach.
 • Odbiorca nie ma włączonej aplikacji na swoim urządzeniu.
 • Odbiorca nie ma połączenia z Wi-Fi ani komórkową transmisją danych albo jego obszar nie jest obsługiwany.
 • Informacje kontaktowe odbiorcy są nieprawidłowe, zawierają numer przekierowania lub są zablokowane (albo to on zablokował Ciebie).
Rekommenderad:  11 najlepszych alternatyw Sprinklr dla zabójczych postów w mediach społecznościowych

Otwórz FaceTime na swoim urządzeniu i wypróbuj inny kontakt, numer telefonu lub adres e-mail. Jeśli każda próba wydaje się niedostępna, problem może leżeć po Twojej stronie. Napraw to za pomocą tych rozwiązań:

Uruchom ponownie urządzenie

Wyłączenie i ponowne włączenie może rozwiązać więcej problemów, niż myślisz.

Upewnij się, że Twoje urządzenie jest aktualne z najnowszym oprogramowaniem

Pomaga to nie tylko rozwiązać błędy i luki w zabezpieczeniach systemu operacyjnego, ale może również dodać nowe funkcje i poprawić wydajność urządzenia. Aktualizacja jest łatwa:

iPhone, iPad lub iPod touch:

 1. otwarty Ustawienia > Ogólny > Aktualizacja oprogramowania.
 2. Jeśli aktualizacja jest dostępna, stuknij Zainstaluj teraz.

Prochowiec:

 1. otwarty Preferencje systemu > Aktualizacja oprogramowania.
 2. Jeśli aktualizacja jest dostępna, wybierz Aktualizuj teraz.

Sprawdź, czy ustawienia FaceTime są prawidłowe

Obejmuje to ustawienia FaceTime oraz ustawienia daty i godziny. Jeśli Twoje urządzenie nie jest zsynchronizowane z serwerami FaceTime, aplikacja nie będzie działać. Oto jak dostosować w razie potrzeby:

Jak zmienić ustawienia FaceTime

iPhone i iPad:

Otwórz Ustawienia > FaceTime i upewnij się, że FaceTime jest włączony. Powinieneś również upewnić się, że Twoje dane kontaktowe (numer telefonu i/lub adres e-mail) są poprawne w sekcjach MOŻNA SIĘ Z TOBĄ KONTAKTOWAĆ PRZEZ FACETIME AT i ID DZWONIĄCEGO.

Prochowiec:

 1. otwarty FaceTimenastępnie kliknij FaceTime > Preferencje na pasku menu u góry.
 2. W sekcji Ustawienia upewnij się, że informacje kontaktowe są prawidłowe, a następnie zaznacz pola wyboru obok adresów e-mail i/lub numerów telefonów w sekcji Możesz być osiągalny dla FaceTime pod adresem.

Jak zmienić ustawienia daty i godziny

iPhone i iPad:

 1. otwarty Ustawienia > Ogólny > Data i godzina.
 2. Uzyskiwać Ustaw automatycznie. Jeśli nie możesz tego zmienić, wróć do Ustawienia a następnie stuknij Prywatność.
 3. Uzyskiwać Usługi lokalizacyjne > Usługi systemowea następnie włącz Ustawianie strefy czasowej.

Prochowiec:

 1. otwarty Preferencje systemu > Data i godzinaa następnie wybierz Ustaw datę i godzinę automatycznie.
 2. Aby upewnić się, że strefa czasowa jest prawidłowa, kliknij Strefa czasowa.

Przetestuj połączenie Wi-Fi, połączenie szerokopasmowe lub komórkową transmisję danych

FaceTime działa najlepiej przez Wi-Fi, ale możesz go równie łatwo używać z komórkową lub komórkową transmisją danych na iPhonie lub iPadzie. Tak czy inaczej, upewnij się, że co najmniej jeden jest włączony. To proste:

Aby przetestować Wi-Fi na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch:

Otwórz Ustawienia > Wi-Fi, a następnie sprawdź, czy Wi-Fi jest włączone i czy masz połączenie z siecią Wi-Fi.

Aby przetestować mobilną transmisję danych na iPhonie i iPadzie:

Otwórz Ustawienia > Sieć komórkowa > Dane sieci komórkowej, aby upewnić się, że jest włączona i wyświetla dobry sygnał. Powinieneś także upewnić się, że przełącznik FaceTime jest włączony na liście aplikacji, które mogą korzystać z danych mobilnych.

Aby przetestować Wi-Fi na komputerze Mac:

Otwórz Preferencje systemowe > Sieć, a następnie sprawdź, czy Wi-Fi jest włączone i czy masz połączenie z siecią Wi-Fi.

Wyłącz Czas przed ekranem i wyłącz ograniczenia treści

Te funkcje mogą blokować Ci korzystanie z aplikacji Aparat i FaceTime na Twoim urządzeniu. Upewnij się, że nie są one ograniczone w Twoich Ustawieniach:

Aby dostosować Czas przed ekranem na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch:

 1. otwarty Ustawienia > Czas ekranowy > Ograniczenia treści i prywatności.
 2. Jeśli przełącznik Ograniczenia treści i prywatności jest włączony, stuknij Dozwolone aplikacje a następnie wprowadź hasło Czasu przed ekranem, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 3. Stuknij w przycisk obok FaceTime i Aparat, aby zezwolić na dostęp.
Rekommenderad:  Błąd „Nie można załadować panelu preferencji bezpieczeństwa i prywatności na komputerze Mac” Ventura, Monterey

Aby dostosować czas przed ekranem na komputerze Mac:

 1. otwarty Preferencje systemowe > Czas przed ekranema następnie wybierz Treść i prywatność na pasku bocznym.
 2. Kliknij Aplikacje kartę i zaznacz pola dla Kamera I FaceTime.
 3. Wprowadź hasło Czasu przed ekranem, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Twój Mac może też mieć zaporę ogniową lub oprogramowanie zabezpieczające, które może zakłócać działanie FaceTime, zwłaszcza jeśli pochodzi od innego producenta. Aby uzyskać pomoc w wyłączaniu zapór ogniowych i otwieraniu portów, jesteśmy tuż za rogiem — zabierz swojego Maca do najbliższy sklep uBreakiFix® by AKKO lub AKKO Tech Repair & Solutions™.

Problem 2: FaceTime nie łączy się

Oczekiwanie na połączenie FaceTime może być frustrujące, zwłaszcza gdy nie wiesz, co jest przyczyną problemu lub jak go naprawić. Ale nie martw się — niezależnie od tego, czy chodzi o wiek Twojego urządzenia, siłę sygnału, oprogramowanie, czy o piątego członka grupowej rozmowy FaceTime, nasi eksperci AKKO mają kilka sposobów na ominięcie wiecznego ekranu „łączenia”, abyś mógł zacząć czatowanie. Oto jak naprawić FaceTime, gdy nie można się połączyć:

Sprawdzać Apple serwery

Kiedy połączenie FaceTime nie zostanie zrealizowane, możesz nie być jedynym. Apple mogą wystąpić przerwy w świadczeniu usług lub problemy techniczne powodujące problemy z połączeniem z aplikacją. Sprawdź jego Strona stanu systemu upewniać się.

Wyloguj się z FaceTime, a następnie zaloguj się ponownie

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd zalogowałeś się za pomocą swojego Apple ID na urządzeniu, ponowne wprowadzenie informacji może pomóc w przeprowadzeniu sprawy. Oto jak:

Na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch:

 1. otwarty Ustawienia > FaceTimea następnie stuknij adres e-mail obok Apple ID.
 2. Gdy pojawi się wyskakujące okienko, stuknij Wyloguj się.
 3. Wyloguj się całkowicie, a następnie ponownie uruchom urządzenie. Aby zalogować się ponownie, otwórz Ustawienia > FaceTime > Użyj swojego Apple Identyfikator FaceTime.

Na komputerze Mac:

 1. otwarty FaceTimenastępnie kliknij FaceTime > Preferencje na pasku menu u góry.
 2. Kliknij Wyloguj sięnastępnie kliknij Wyloguj się ponownie, aby potwierdzić.
 3. Uruchom ponownie komputer Mac, otwórz FaceTime, następnie wpisz swój Apple Identyfikator, aby zalogować się ponownie.

Ogranicz liczbę osób w Group FaceTime

Chociaż ta funkcja umożliwia czatowanie nawet z 32 osobami podczas jednej rozmowy, jeśli Twoje urządzenie jest starsze lub ma przestarzałe oprogramowanie, może być trudno nadążyć. Najpierw wypróbuj rozmowę jeden na jednego, a następnie powoli dodawaj członków do grupy FaceTime. W ten sposób możesz dowiedzieć się, który numer działa najlepiej i gdzie zaczynają się problemy.

Zresetuj ustawienia sieciowe

Zastanawiasz się, jak naprawić słabe połączenie w FaceTime? Sprawdź swoją sieć Wi-Fi lub komórkową. Jeśli któryś z nich działa wolno lub inne osoby używają tej samej sieci Wi-Fi do przesyłania strumieniowego wideo, nawiązywanie lub odbieranie połączeń FaceTime może nie być możliwe. Następnie wypróbuj tę sztuczkę: Zresetuj ustawienia sieciowe. Spowoduje to wyczyszczenie haseł Wi-Fi i zapisanych sieci, ale nie usunie żadnych innych danych.

Na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch:

 1. otwarty Ustawienia > Ogólny > Resetowanie.
 2. Uzyskiwać Zrestartować ustawienia sieci. Może być konieczne wprowadzenie hasła w celu potwierdzenia resetowania.
 3. Uzyskiwać Zrestartować ustawienia sieci Ponownie.

Na komputerze Mac:

 1. otwarty Preferencje systemu > Sieća następnie wybierz połączenie Wi-Fi.
 2. Kliknij znak minus, aby usunąć sieć, a następnie kliknij Stosować.
 3. Kliknij znak plus i wybierz Wi-Fi w menu Interfejs.
 4. Dodaj swoją nazwę usługi, kliknij Tworzyć i ponownie wprowadź informacje o sieci Wi-Fi.

Problem 3: FaceTime jest opóźniony lub zawieszony

Wszyscy doświadczyliśmy rozmowy FaceTime, podczas której mieliśmy przerywany obraz wideo, brzmiało to jak robot lub widzieliśmy tylko pusty ekran — o rany! Ale kiedy FaceTime działa nieprawidłowo w ten sposób, zwykle dzieje się tak dlatego, że masz zbyt wiele aplikacji lub programów uruchomionych w tym samym czasie. Przestań zamrażać się w aparacie. Oto jak naprawić opóźnienie FaceTime, według naszych ekspertów:

Rekommenderad:  Ile kosztuje nastrojenie pianina?

Zamknij wszystkie otwarte aplikacje i programy, zwłaszcza te, które mogą uzyskiwać dostęp do aparatu

Po pozbyciu się dodatkowych windows i karty na swoim urządzeniu, otwórz FaceTime. Powinno działać płynniej.

Uruchom ponownie urządzenie

Po ponownym włączeniu sprawdź aplikację Aparat, aby upewnić się, że obraz i dźwięk działają, a następnie ponownie uruchom FaceTime.

Usuń i ponownie zainstaluj FaceTime

Jeśli nadal nie działa po zamknięciu innych programów lub ponownym uruchomieniu, spróbuj usunąć go z urządzenia i pobrać z App Store®. Proces jest prosty:

Na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch:

 1. Stuknij i przytrzymaj aplikację FaceTime, a następnie stuknij Usuń aplikację.
 2. Uzyskiwać Usuń aplikację > Usuwać potwierdzać.
 3. otwarty Sklep z aplikacjamia następnie wyszukaj „facetime”.
 4. Uzyskiwać Dostawać > zainstalować aby ponownie zainstalować aplikację.

Na komputerze Mac:

 1. otwarty Znalazca®, a następnie kliknij Aplikacje na pasku bocznym.
 2. Kliknij FaceTimea następnie przeciągnij go z folderu Programy do Kosza na końcu Docka.
 3. Wróć do aplikacji, kliknij Sklep z aplikacjami, a następnie wyszukaj „facetime”.
 4. Kliknij Dostawać > zainstalować aby ponownie zainstalować aplikację.

Przywróć urządzenie do ustawień fabrycznych

Nadal nie masz szczęścia? Jeśli Twoja aplikacja FaceTime nadal sprawia Ci problemy, przywrócenie ustawień fabrycznych może być jedyną opcją. Pamiętaj jednak, aby wcześniej wykonać kopię zapasową urządzenia, ponieważ ten rodzaj resetowania spowoduje usunięcie wszelkich niezapisanych danych.

Na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch:

 1. otwarty Ustawienia > Ogólny > Resetowanie
 2. Uzyskiwać Skasuj całą zawartość i ustawienia > Skasuj całą zawartość i ustawienia.

Próbujesz zresetować komputer Mac? Zapoznaj się z tym przewodnikiem krok po kroku, jak przywrócić ustawienia fabryczne MacBooka.

Table of Contents