Fallout Shelter: nagrano 29 milionów godzin gry, ale nadal występuje poważny błąd

Fallout Shelter w końcu wylądował na Androidzie i zgodnie z oczekiwaniami od samego początku osiągnął wielki sukces, zwiększając liczbę nowych mobilnych gier wideo Bethesda. Jednak za tymi fantastycznymi liczbami kryje się także poważny błąd, który spowodował, że wielu graczy przeklinało.

Gra, około tydzień po premierze, zarejestrowała zawrotne liczby, które zebrano w bardzo ładną infografikę. Wśród najbardziej istotnych informacji mamy stworzenie ponad 85 milionów skarbców, łącznie ponad 29 milionów godzin gry i ponad 1 miliard sesji gier.

Plansza Fallout ShelterPlansza Fallout Shelter

Zamiast tego najbardziej niepokojąca liczba dotyczy przeludnienia: najwyraźniej gracze Fallout Shelter bawią się, generując dzieci ale trudno im porzucić starych mieszkańców na ich los. Całkowita liczba dzieci urodzonych w pierwszym dniu Fallout Shelter wynosi prawie 82 miliony, podczas gdy osoby, które przeżyły skażone obszary, które zmarły podczas swoich poszukiwań, wynoszą zaledwie 21 milionów.

Wersja Fallout Shelter na Androida cierpi na krytyczny błąd, który całkowicie kasuje postępy w grze. Błąd występuje, gdy w urządzeniu kończy się bateria podczas sesji gry lub gdy aplikacja zamyka się po awarii z powodu braku dostępnej pamięci.

Błąd jest poważniejszy niż się wydaje, ponieważ anuluje również zakupy w aplikacji. Bethesda rejestruje pozyskiwanie treści gry wyłącznie na urządzeniu, co gwarantuje ich utratę na wypadek wystąpienia wyżej wymienionego błędu. Jedynym sposobem uniknięcia tego problemu jest utworzenie kopii zapasowej przy użyciu zewnętrznej aplikacji, jak wyjaśniono w Reddit.

Fallout Shelter jest dostępny za darmo na Androida i iOS.