Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Federalna Agencja Środowiska chce wykorzystać aplikację do gier, aby promować bardziej zrównoważony rozwój

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Federalna Agencja Środowiska chce wykorzystać aplikację do gier, aby promować bardziej zrównoważony rozwój

Zespół redakcyjny TECHBOOKA

Jak łatwo jest osiągnąć zrównoważony styl życia? Warto spróbować, w końcu i tak spędzasz dużo czasu na smartfonie. Federalna Agencja Środowiska chce informować i podnosić świadomość za pomocą gry „Little Impacts”. TECHBOOK przetestował aplikację.

Ulepszanie świata dzięki „Małym wpływom”.

Główna bohaterka i aktywistka ekologiczna Leah prowadzi Cię przez grę w pięciu rozdziałach. Niezależnie od tego, czy chodzi o uroczystość rodzinną, szukanie wspólnego mieszkania, czy też kawę z babcią: Leah wspiera innych na całym świecie, czyniąc ich życie bardziej zrównoważonym. Nacisk położony jest na tematy żywienia, zrównoważonego stylu życia i transportu, a także finansów. Leah omawia z ojcem dietę wegańską. Pokazuje mamie, jak zmniejszyć zużycie plastikowych odpadów w nieopakowanym sklepie.

Jako użytkownik przeglądasz rozmowy, w których Leah przekonuje swoją odpowiedniczkę do zrównoważonych alternatyw. Nie brakuje też klisz i klasyków zrównoważonego rozwoju: mama Britta podczas porządków w sklepach musi zwracać uwagę na segregację śmieci, a ojciec Rolf jest upartym przeciwnikiem wszystkiego i uważa, że ​​pyszny, wegański falafel jest z zasady obrzydliwy. Wszystko to dzieje się w dobrej, rodzinnej atmosferze mieszczańskiej, z domem i ogrodem. W Berlinie powiedzielibyście: prawdziwa rodzina Prenzlauer Berg.

Dużo dialogów, mało zadań

Gra jest łatwa w użyciu i funkcjonalna w swojej konstrukcji. Podczas faz dialogu pojawia się postać wraz z dymkiem. Zadania, które gracze muszą rozwiązać, ograniczają się do prostych zadań polegających na klikaniu i przeciąganiu. Skupiamy się na rozmowach między bohaterami i informacjach w nich zawartych. Rozmowy mogą nawet przypominać Ci Twoje własne rozmowy z członkami rodziny.

Pięć rozdziałów rozgrywa się w krótkim czasie, a na końcu następuje mały zwrot akcji. Pomimo swojej zwięzłości, Leah podaje całą gamę sugestii dotyczących bardziej przyjaznego dla środowiska stylu życia i obala jeden lub dwa mity dotyczące zrównoważonego rozwoju. W grę można jednak grać wyłącznie w języku niemieckim. Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida bezpłatnie i bez reklam.

Ucz się lepiej dzięki poważnym grom

„Little Impacts” powstało w ramach projektu naukowo-badawczego „Potencjał poważnych gier jako narzędzie promowania zrównoważonego rozwoju” w Instytucie Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej (ISE). Poważne gry, zwane także grami uderzeniowymi, łączą piękno z pożytecznym. Wiedzę i treści edukacyjne należy przekazywać w zabawny sposób, szczególnie w obszarach, w których żaden nauczyciel nie jest w stanie przekazać danego materiału. Gra „Zeedz” prezentowana na DHDL w 2024 roku również zalicza się do kategorii gier poważnych.

Ale dlatego, że jest głośno UBA Chociaż obecnie nie ma prawie żadnych analiz wpływu poważnych gier, projekt „Little Impacts” będzie nadal wspierany naukowo i oceniany. Jednak liczba pobrań w sklepie Google Play wynosi obecnie tylko „100+”. Gra została wydana w marcu 2024 roku.

Książka techniczna

„Uwrażliwianie młodych, znających się na technologii grup docelowych na zrównoważony rozwój za pomocą poważnych gier samo w sobie jest dobrym podejściem. Ale mimo że „Little Impacts” zachwyca swoim przemyślanym designem, aplikacja nie przekonała mnie do końca. Z jednej strony wskazówki dotyczące zrównoważonego rozwoju, takie jak odżywianie wegańskie, energooszczędny tryb życia i zrównoważone formy inwestycji są z pewnością ważne, ale biorąc pod uwagę zwięzłość gry, są one również bardzo powierzchowne. Z drugiej strony gra pomija faktyczną grę. Większość kliknięć po prostu podtrzymuje dialog. Niestety nie masz wpływu na argumentację Lei. Przynajmniej niewielki wybór odpowiedzi byłby dobry dla gry, między innymi dlatego, że w przeciwnym razie szybko zostałbyś nauczony, gdybyś mógł tylko biernie czytać dialog. Identyfikacja z Leah? Trudny.
Niestety zabawne aspekty ograniczają się do bardzo prostych zadań, takich jak przenoszenie śmieci z zakupów Britty do odpowiedniego kosza – papierowego lub plastikowego. Błędne przyporządkowanie nie jest możliwe. W związku z tym nie ma żadnych pozytywnych ani negatywnych konsekwencji, nie ma systemu zbierania ani nagradzania. Pomimo dobrego pomysłu i pięknego designu, gra przeradza się w czystą terapię zajęciową.
Pomija się także wszelkie konsekwencje niezrównoważonego stylu życia i zmian klimatycznych. Dlaczego więc żyć bardziej ekologicznie? Dlatego wątpię, czy aplikacja jest rzeczywiście interesująca dla młodych dorosłych – zarówno pod względem rozgrywki, jak i treści informacyjnych.” – Natalia Wetzel