Feds, Quebec wyda 536 000 $ na doprowadzenie szybkiego Internetu do Venise-en-Québec

Feds, Quebec wyda 536 000 $ na doprowadzenie szybkiego Internetu do Venise-en-Québec 1

Rząd federalny i prowincja Quebec ogłosiły w poniedziałek, że wspólna inwestycja o wartości ponad 536 000 dolarów zapewni szybki internet gminie Venise-en-Québec w regionie Montérégie.

IHR Télécom będzie oferować usługi szybkiego Internetu do września 2022 r., łącznie 1200 domów uzyskuje dostęp. Ta organizacja non-profit znajduje się w regionie Montérégie i oferuje usługi internetowe, telefoniczne i telewizyjne na obszarach wiejskich.

Finansowanie projektu pochodzi z Universal Broadband Fund (Rapid Response Stream) i programu szerokopasmowego Quebec.

„Łączność z Internetem jest jednym z moich priorytetów, dlatego z dumą mogę ogłosić kulminację tego projektu dla mieszkańców Venise-en-Québec. Wiemy, że dostęp do niezawodnej i efektywnej sieci jest niezbędny do rozwoju naszych firm, telepracy, nauki i utrzymywania kontaktu z bliskimi. To ogłoszenie jest wynikiem ciągłej współpracy z różnymi partnerami” – powiedziała w oświadczeniu Pascale St-Onge, minister sportu, minister odpowiedzialna za Agencję Rozwoju Gospodarczego Kanady dla Regionów Quebecu i posłanka do parlamentu Brome-Missisquoi.

„Jesteśmy dumni, że w końcu możemy odpowiedzieć na wezwanie mieszkańców Venise-en-Québec, którzy regularnie pytają nas, kiedy wdrożymy usługę w ich domu” – dodał w oświadczeniu Benoit Lanciault, dyrektor generalny IHR Télécom.

Rząd Quebecu twierdzi, że zainwestował $1.3 miliardów na rozbudowę szybkiego Internetu w prowincji, który ma być dostępny dla „wszystkich mieszkańców Quebecu do jesieni 2022 roku”. Universal Broadband Fund rządu federalnego w wysokości . $20,75 miliarda jest wykorzystywane do rozbudowy infrastruktury internetowej na obszarach wiejskich i odległych w całej Kanadzie.