Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Finaliści konkursu fotografii komediowej o dzikiej przyrodzie 2024

Podczas wydarzenia fotograficznego Wildlife Comedy fotografowie prezentują najlepsze i najzabawniejsze zdjęcia dzikiej przyrody, jakie uchwycili. Te zdjęcia zazwyczaj pokazują zwierzęta robiące coś dziwnego, niezwykłego i zabawnego.

Konkurs fotografii komediowej dzikiej przyrody została założona w 2015 roku przez profesjonalnych fotografów Paula Johnsona-Hicksa i Toma Sallama. Chcieli stworzyć konkurs skupiający się na komediowych i zabawnych aspektach fotografii dzikiej przyrody.

Ich celem było promowanie ochrony przyrody poprzez humor. Na przykład w tym roku wsparli organizację charytatywną i orangutany, przekazując jedną dziesiątą swoich dochodów netto na rzecz organizacji Save Wild Orangutans. Ta organizacja charytatywna chroni dzikie orangutany w Parku Narodowym Gunung Palong na Borneo i wokół niego.

Michelle Wood, członkini zespołu Comedy Wildlife Photography Competition, tak mówi o tegorocznym wydarzeniu:

Ten rok był drugim rokiem wybuchu wirusa Covid-19 i ludzie nie mieli zbyt wiele czasu na podróże, ale otrzymaliśmy ponad 7 000 zgłoszeń od fotografów, którzy znaleźli nowsze alternatywne możliwości.

Wielu fotografów próbowało szczęścia, fotografując dziką przyrodę w pobliżu swoich domów.

W tegorocznych konkursach, w porównaniu do lat ubiegłych, znalazło się wiele zdjęć ptaków wszystkich gatunków.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Czas na szkołę
 • Imię i nazwisko fotografa : Chi Ki Teo

Wydra próbuje nauczyć ją pływać, gryząc szyję dziecka.

Według Michelle doradzanie osobom przygotowującym się do przyszłorocznego wyścigu nie jest łatwe. On mówi:

Sugeruję, abyś zawsze był gotowy do robienia niesamowitych zdjęć. Tym, co odróżnia konkurs komedii przyrodniczej od innych konkursów fotograficznych, jest aspekt humorystyczny, który zależy od podejmowanej w ułamku sekundy decyzji fotografa o naciśnięciu spustu migawki we właściwym momencie. Zawsze, gdy jesteś poza domem, warto zabrać ze sobą aparat lub smartfon, aby nie przegapić konkretnej sceny, jeśli przypadkiem się na nią natkniesz.

Michelle kontynuuje:

Musisz być cierpliwy; bardzo, bardzo cierpliwa Fotografia dzikiej przyrody wymaga dużo cierpliwości, a komedia przyrodnicza wymaga znacznie więcej cierpliwości. Ponieważ udział w konkursie fotografii dzikiej przyrody w komedii jest bezpłatny, zachęcam Cię do spróbowania szczęścia i przesłania nam swoich zdjęć i filmów. Ludzie mogą pomóc nam bezpośrednio wesprzeć organizację charytatywną zajmującą się ochroną przyrody i wesprzeć nasze przesłanie będące podstawą konkursu, kupując odbitki zdjęć lub kalendarzy.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Wygląda na to, że lato się skończyło
 • Imię i nazwisko fotografa: Johna Spearsa

Fotograf robił zdjęcia gołębiom, gdy liść spadł na twarz jednego z nich.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Orzeł z Równin Ninja
 • Imię fotografa: Artur Trevino

Kiedy bielik chybił pieska preriowego, piesek preriowy skoczył na orła i przestraszył go tak bardzo, że orzeł uciekł do najbliższego możliwego schronienia. To wydarzenie było prawdziwą sceną, podobną do historii Dawida i Goliata.

Według Michelle sposób, w jaki konkurs decyduje, którą organizację charytatywną wspierać każdego roku, zależy od różnych czynników.

Wszyscy żyjemy na tym świecie; Dlatego musimy współpracować, aby go zachować. Save the Wild Orangutans to fantastyczna inicjatywa stworzona w ramach programu Gunung Palung, która pomaga miejscowej ludności zharmonizować ich życie i pracować z populacją i siedliskami orangutanów. Ta organizacja charytatywna jest zgodna z naszym głównym przesłaniem dotyczącym ochrony środowiska; Dlatego staramy się im w ten sposób pomóc poprzez relację z wyścigu. Bierzemy pod uwagę różne czynniki, w tym zrównoważony rozwój, dostęp, lokalizację, gatunki i długoterminowe cele organizacji charytatywnej.

Zwycięzcy kategorii i zwycięzca konkursu ogólnego zostaną ogłoszeni 22 października. Prace finalistów 2021 zostaną wystawione na wystawie fotografii w Birmingham.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Kto ci powiedział, że możesz mi zrobić zdjęcie?
 • Imię i nazwisko fotografa: Patrick Dirlam

Podążałem za tym rubinowym grzebieniem przez piętnaście minut; Ponieważ ciągle skakał z jednej gałęzi na drugą. Myślę, że wiedział, że go śledzę, bo nagle zatrzymał się na 3 sekundy i popatrzył na mnie.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Laleczka
 • Imię i nazwisko fotografa: Charlie Page

Przez jakiś czas fotografowałem grupę młodych gęsi, kiedy jedna z nich oderwała się i na kilka sekund schowała za nogą ławki, po czym wysunęła główkę i podała mi lalkę.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Nastrój sobotniego poranka
 • Imię i nazwisko fotografa: Andrew Mayes

Zrobiłem to zdjęcie podczas fotografowania grupy szpaków siedzących na drzewie w rezerwacie dzikich zwierząt Rituli w Republice Południowej Afryki. Twarz tego ptaka jest dokładnie tym, co czuję przez większość poranków pierwszego dnia tygodnia.

Paul, jeden z pomysłodawców konkursu, powiedział w notatce prasowej, że tegoroczna ekipa konkursowa była zaskoczona liczbą i jakością zgłoszeń. W tym roku do konkursu zgłoszono siedem tysięcy ciekawych zdjęć z każdego zakątka świata. Paweł mówi o tym turnieju:

Biorąc pod uwagę skutki pandemii, w tym roku frekwencja była fantastyczna. Sama liczba zdjęć, które otrzymujemy co roku, pokazuje pasję ludzi do ochrony przyrody i przypomina nam, że przyroda jest niesamowita i zabawna. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić przyrodę w jak największym stopniu.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Nie martw się; Bądź szczęśliwy!
 • Imię i nazwisko fotografa: Axela Bakkera

Te dwa lata były trudne dla wszystkich z powodu korony, ale kiedy wychodzisz na zewnątrz i uważnie obserwujesz piękno natury, problemy wydają się znikać. Pewnego wczesnego ranka ważka siedząca na pięknym kwiacie patrzy na mój aparat i wydaje się, że się śmieje. To zdjęcie przywraca uśmiech, gdy mam zły dzień.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Życie w kwarantannie
 • Imię i nazwisko fotografa:Kevin Biscaburn

Jeśli podczas kwarantanny zostałeś z rodziną w domu i chciałeś jak najszybciej wyjść, wiedz, że te orientalne szopy doskonale rozumieją Twoją sytuację. Właśnie wtedy, gdy fotograf myślał, że w tym wydrążonym drzewie nie ma już miejsca, pojawiła się matka szop pracz i pokazała mu, że jej rodzina żyje na ciasnym terenie, nie zachowując dystansu społecznego.

To zdjęcie zostało zrobione w południowo-zachodnim Ontario w Kanadzie. Po zbadaniu określonego obszaru z dużą ilością drzew fotograf zidentyfikował ten obszar jako odpowiednie miejsce dla rodziny szopów. Ponieważ szopy nieustannie przemieszczają się z jednego gniazda do drugiego i często nie pozostają w danym gnieździe dłużej niż jedną noc, ich zlokalizowanie nie jest łatwym zadaniem. Gdy Biskaborn znalazł tę uroczą rodzinę, natychmiast umieścił aparat w odpowiednim otworze i pod odpowiednim kątem, a gdy aparat i statyw były gotowe, młode szopy były tak zaciekawione, że wystawiły głowy z dziury w drzewie, aby przyjrzyj się bliżej. Rozwiązać problem.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Namaluj mnie jak jednego ze swoich francuskich niedźwiedzi
 • Imię i nazwisko fotografa: Venona Suydam

Ten młody niedźwiedź brunatny Kodiak przekroczył koryto rzeki i stanął przede mną. Swoimi gigantycznymi łapami przesuwał piasek tam i z powrotem, tworząc legowisko dla niedźwiedzia. Kiedy pościelił sobie łóżko tak, jak chciał, położył się na nim, odwrócił na plecy i uśmiechnął się do mnie! To był najsłodszy miś, jakiego kiedykolwiek widziałem.

Publiczność może głosować na swoje ulubione zdjęcia na stronie internetowej konkursu do 10 października. Jeden szczęśliwy głosujący wygra nowego iPada.

Tomek, kolejny założyciel konkursu, mówi:

W tym roku wybór z listy zdjęć był trudniejszy niż kiedykolwiek. Było wiele zabawnych obrazków, które nas rozśmieszyły; Nie mogliśmy jednak umieścić ich w pierwszej czterdziestce rankingów. Dlatego w tym roku publikujemy 42 zdjęcia jako najlepsze! Wspaniale było zobaczyć tak szeroką gamę zwierząt, od niezwykle rzadkich gołębi po te bardziej pospolite. Nasz zespół z niecierpliwością czeka, aby zobaczyć, które z wybranych zdjęć zdobędzie najwięcej głosów.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Panie Khandero
 • Imię i nazwisko fotografa : Martina Nowotna

Ten dzieciak o szarej szczęce wygląda, jakby się śmiał. Bardzo podobał mi się wyraz twarzy uchwycony w tej szczęce. Przypomina to mimikę ludzkiej twarzy. Godzinami leżałem bez ruchu na skalistym brzegu, cierpliwie czekając, aż jedna z tych małych szczęk pojawi się wokół mnie. To miłe dziecko o szczękach przyszło na plażę, aby odpocząć i przespać kilka godzin na wybranym przez siebie kawałku skały; dopóki przypływ nie zmusił go do odsunięcia się nieco dalej od brzegu. Czasami podczas snu przeciągał ciało i ziewał. To było jedno z tych ziewnięć, które brzmiały jak śmiech.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Wspaniały orzeł białogłowy
 • Imię i nazwisko fotografa : David Epley

Bielik korzysta z tego samego pierwotnego gniazda przez lata, a nawet dziesięciolecia, odnawiając stare gniazdo jedynie co roku na początku sezonu lęgowego. Bielik jest zwykle bardzo sprawny w zrywaniu gałęzi drzew podczas lotu; Ale ten orzeł jest już chyba zmęczony ciągłą pracą przy remoncie gniazda. Chociaż ten obraz wydaje się bolesny; Jednak orzeł otrząsnął się jedynie dzięki machaniu skrzydłami i postanowił trochę odpocząć, zanim kontynuował.

małpa

 • Tytuł zdjęcia : Ach!
 • Imię i nazwisko fotografa : Kena Jensena

Złota jedwabna małpa w Yunnan w Chinach. Ten ruch faktycznie wskazuje na agresję; Ale pozycja, w której znajduje się małpa, wygląda na bolesną.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Zobacz, kto może skoczyć tak daleko
 • Imię i nazwisko fotografa : Chi Han Lee

Fotograf, który wykona ogólnie najlepsze zdjęcie roku, wygra tygodniowe safari z Alexem Walkerem w Kenii, a także unikalne, ręcznie robione trofeum od Art Garage w Dar es Salaam w Tanzanii.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Taniec ku chwale
 • Imię ilustratora : Sarosh Lodi

Młody langur porusza się niczym w tańcu.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Rozgrzewka głosu przed wykonaniem opery
 • Imię i nazwisko fotografa : Lee Scadden

Wydawało się, że ten kangur wykonuje operę przy dźwiękach równiny i natury.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Przed i po kawie
 • Imię i nazwisko fotografa : Netton

Twarz tej małej sowy rogatej odzwierciedla dokładnie reakcję człowieka, który właśnie się obudził i pije kawę. Aby zrobić to zdjęcie, z niecierpliwością obserwowałem dwie urocze sowy w gnieździe, mając nadzieję, że się obudzą lub poruszą. Obudzenie jednego z dwojga nadmiernie śpiących dzieci zajęło dużo czasu. Kiedy jeden z nich w końcu zaczął się poruszać, oto co zobaczyłem. Sowa najpierw otworzyła do połowy oba oczy, potem otworzyła jedno, a na koniec oba oczy wpatrzyły się w mój aparat.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Zachowanie
 • Imię i nazwisko fotografa : Aditya Keshirsgar

Samce tego gatunku jaszczurek wybierają wyższe wysokości, aby monitorować swoje terytorium i eksponować je. Znalazłem tę jaszczurkę zwisającą z gałęzi w gorący letni dzień.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Jesteśmy bardzo atrakcyjni dla tej plaży!
 • Imię i nazwisko fotografa : Jozue Galiki

Pogoda dopisała, a ja leżałem na wybrzeżu wschodnich Falklandów. Czekałem, żeby uchwycić scenę, w której pingwin białobrewy wraca z surfowania i wchodzi na plażę, gdy nagle z wody wyszły trzy pingwiny i podeszły prosto w moją stronę. Bardzo podobało mi się fotografowanie tej chwili; Bo zdaje się, że udało mi się uchwycić odważny i uroczy charakter pingwinów.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Jak otwiera się to cholerne okno?
 • Imię i nazwisko fotografa : Nicolas de Valkes

Ten szop pracz próbuje wejść do domu z ciekawości lub może ukraść jedzenie.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Imię i nazwisko fotografa : Vicky Jaron

W ciepłe popołudnie słoń wyraża swoją radość, biorąc kąpiel błotną na tle martwych drzew na brzegu jeziora Kariba w Zimbabwe.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Uśmiechnięty wąż
 • Imię i nazwisko fotografa : Aditya Keshirsgar

Węże winorośli są powszechnie spotykane w Ghatach Zachodnich w Indiach. Kiedy się do nich zbliżasz, zaczynają agresywnie, otwierając usta. Ten piękny i bezpieczny wąż nie zna strachu. Chociaż byłem szczęśliwy, że znalazłem tego węża i uśmiechałem się, wydawało się, że on uśmiecha się do mnie.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : drewno na wędzonego jelenia
 • Imię i nazwisko fotografa : Siddant Agrawal

Od lat obserwuję rodzinę Tygrysów Paddle w Parku Narodowym Jima Corbetta w Indiach. To ich córka stojąca na tylnych łapach, żeby mogła drapać się kijem po twarzy; Ale wygląda na to, że dźwiga kij na ramionach.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Zatańczmy!
 • Imię i nazwisko fotografa :Andy Parkinson

Dwa młode niedźwiadki kamczackie są gotowe do zabawy i walki ze sobą w słabym nurcie rzeki.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Zielony stylista
 • Imię i nazwisko fotografa : Gurumurty Gurumurty

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Przewodnik po pingwinach
 • Imię i nazwisko fotografa : Karol Taylor

Dwa pingwiny gentoo kłócą się po skończeniu surfowania.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Moje stopy nie mogły się zmieścić
 • Imię i nazwisko fotografa : Brooke Borling

Niedaleko mojego domu rośnie duża sosna z małą dziurką pośrodku, gdzie w zeszłym roku zadomowił się młody szop pracz. Wygląda na to, że w tym roku szop wyrósł już ze swojego maleńkiego domku i nie jest mu łatwo.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Flecista
 • Imię i nazwisko fotografa : Roland Kranies

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Mówisz do mnie?
 • Imię i nazwisko fotografa : Edwina Smitha

W ciągu dwóch lat odwiedziłem dwie grupy dzikich koni, próbując stworzyć obrazy godne uwagi. Pozowali mi bez psucia i pięknie.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Małpa jadąca na żyrafie
 • Imię i nazwisko fotografa : Dirk John Stihor

Jadąc samochodem widzieliśmy grupę małp, które bawiły się ze sobą i skakały z gałęzi. Przyjemnie się je oglądało. Po pewnym czasie z prawej strony dostrzegłem żyrafę. W chwili, gdy żyrafa przeszła za gałęzią, wydawało się, że jedna z małp zamierza na nią dosiąść.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Przytulacz drzew
 • Imię i nazwisko fotografa : Jakub Houden

Drzewa odgrywają ważną rolę w życiu małp. Ta małpa trąba mogła właśnie pocierać nosem o szorstką korę drzewa.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Wsparcie
 • Imię i nazwisko fotografa :Andy Parkinson

Jak się okazuje, ten mały niedźwiadek wykorzystuje swoją cierpliwą matkę jako wsparcie; Ponieważ ptaki na drzewach wymagają bliższej kontroli.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Hej! Jestem bardzo głodny
 • Imię i nazwisko fotografa :Anita Ross

Oglądanie młodych sów ryjących jest przyjemnością. Moją uwagę przykuła ta ryjąca sowa; Ponieważ wyglądał na bardzo skacowanego.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Fotobombing z machaniem rękami
 • Imię i nazwisko fotografa : Cheryl Strahl

Niedźwiedzica bawiła się ze swoimi młodymi w lodowatych wodach Arktyki. Wchodzili i wychodzili z wody, aż nagle stworzyli tę zabawną scenę. Gdy niedźwiedzica dzieli emocjonalny moment z jednym z młodych, drugie młode w tle psuje zdjęcie, machając.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Mógłbym!
 • Imię i nazwisko fotografa : Dicky Usin

Żaba wspięła się na roślinę, a kiedy dotarła na szczyt, śmiała się z radości ze swojego sukcesu.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Dolly
 • Imię i nazwisko fotografa : Paweł Marchart

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Joe o bawełnianych oczach
 • Imię i nazwisko fotografa : Ricka Ellisona

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia: Słodkie usta do pocałunku
 • Nazwisko fotografa: Philip Starr
 • To zdjęcie zostało zrobione w Curaçao na holenderskich Karaibach. Boxfish są zwykle trudne do sfotografowania; bo nie mają problemu z podejściem nurków; Ale jeśli zorientują się, że chcesz zrobić im zdjęcie, zawsze odwrócą się do ciebie plecami. Dlatego starałem się pływać pół metra nad rybą i nie okazywać jej zainteresowania. Jednocześnie umieściłem aparat przed klatką piersiową i przytrzymywałem go. Kiedy nadszedł odpowiedni moment, obróciłem aparat o 90 stopni w stronę ryby i zrobiłem zdjęcie. Nigdy nie spodziewałem się, że piękne wargi tej ryby znajdą się tak blisko aparatu.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Witamy w naturze!
 • Imię i nazwisko fotografa : Mathias Hamer

Ważka zaprasza nas do wejścia w makro świat natury. Ciekawie było zobaczyć to małe stworzenie wspinające się po gałęzi, a potem zatrzymujące się, aby nas przywitać.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Recenzja
 • Imię i nazwisko fotografa : Larry Peterburg

Uchwycony na tym zdjęciu samiec małpy vervet wędruje po moście na rzece Luangwa w Parku Narodowym South Luangwa.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego komedii przyrodniczej 2021

 • Tytuł zdjęcia : Niecelny strzał
 • Imię i nazwisko fotografa : Lia Skdan

Walczyły ze sobą dwa kangury szare zachodnie, gdy jednemu z nich nie udało się w porę kopnąć drugiego w brzuch. Teraz pomyśl, jaka będzie następna scena?

***

Mamy nadzieję, że podobała Ci się ta część Shutter. Co sądzisz o użytkownikach o finalistach konkursu fotografii komediowej dzikiej przyrody 2021?

Które zdjęcie najbardziej Ci się podobało? Jak myślisz, które zdjęcie zostanie zwycięzcą całego konkursu?

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo