Firefox 73 pojawia się z nowymi ulepszeniami

Jak Mozilla dawno temu nie ostrzegała, jego wyszukiwarka Firefox zaczyna obsługiwać nowy cykl aktualizacji. To, co wcześniej zajęło nam od sześciu do ośmiu tygodni, teraz uzyskujemy co cztery.

Oznacza to, że nowa aktualizacja wszystkich sistema przeglądarki Firefox. Chociaż oznacza to, że poważne problemy będą szybciej rozwiązywane i rozwiązywane, oznacza to również, że aktualizacje będą nieco mniej rozbudowane.

Ponieważ Firefox będzie miał sistema stała, która pozwoli Ci stopniowo wypuszczać ulepszenia zamiast w dużych pakietach. Z tej okazji przybyła jedna z tych pierwszych małych, ale ważnych grup usprawnień.

Ulepszenia przeglądarki Firefox 73

https://venturebeat.com/wp-content/uploads/2019/06/firefox-logo-hero.jpg?w=1200&strip=allDzisiaj Mozilla udostępniła wersję Firefoksa 73 wszystkim użytkownikom wyszukiwarki. Zatem ci, którzy już go mają, mogą od razu cieszyć się ulepszeniami. Z drugiej strony ci, którzy nadal nie muszą pobierać programu za darmo na wybrany komputer.

Nadchodzi ogólna funkcja powiększania

Jedna z najwybitniejszych ulepszeń tej aktualizacji dotyczy powiększenia, które można wykonać na platformie. Osoby o problematycznej lub ograniczonej wizji, chociaż mają możliwość dostosowania powiększenia swojej wyszukiwarki, są przeznaczone do bardzo żmudnego zadania. Ponieważ do tej pory wymagała ręcznego dostosowywania wartości dla każdej witryny.

Teraz w Firefoksie 73 nie jest to już konieczne, ponieważ istnieje ogólna opcja powiększenia, która ustanawia domyślne podejście do wszystkich stron otwieranych przez wyszukiwarkę. Dzięki temu wrażenia użytkownika są znacznie bardziej płynne i wygodne.

Aby go skonfigurować, użytkownik musi jedynie przejść do sekcji „Preferencje” wyszukiwarki. Następnie poszukaj alternatywy „Język i wygląd” i ustaw najbardziej odpowiedni dla ciebie procent powiększenia.

Jako dodatkowy szczegół użytkownik może również określić, czy chce tylko powiększyć tekst lub całą zawartość. W ten sposób możesz skoncentrować się na tym, co naprawdę Cię interesuje.

Tryb odczytu „Wysoki kontrast” został zaktualizowany

Z drugiej strony, innym szczegółem, który jest skomplikowany na niektórych stronach internetowych, jest czytanie. Aby pomóc, wyszukiwarka opracowała własną funkcję „wysokiego kontrastu”. Dzięki temu tła tekstowe zostały usunięte, tak że tylko litery były na białym tle.

W ten sposób czytanie stało się znacznie prostsze. Jednak usunięcie funduszy ze stron może zająć trochę czasu i spowodować, że proces przeglądania będzie uciążliwy. Z nowym sistema Blok koloru, który został dodany do wysokiego kontrastu, zamiast usuwania tła, między tekstem a nimi zostanie dodany blok koloru, dzięki czemu dostęp do tej łatwej do odczytania funkcji jest znacznie szybszy.

Aktywny we wszystkich formatach

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1581652805_706_Firefox-73-pojawia-sie-z-nowymi-ulepszeniami.jpg

Jak wspomnieliśmy, Firefox 73 jest teraz dostępny na wszystkich platformach. Dlatego na przykład dla wersji komputerowych, takich jak Windows, Mac lub Linux, można to pobrać z Firefox.com.

Z drugiej strony, na urządzeniach mobilnych z iOS szukają tego, czego szukają App Store. Oczywiście dla Androida aplikacja może znajdować się w Sklep Play.

Ze wszystkich tych opcji ta ostatnia aplikacja otrzymała najmniej aktualizacji w ogóle. Wszystko to, ponieważ Firefox pracuje nad nową i ulepszoną wersją pod nazwą projektu Przeglądarka Firefox. Oczekuje się, że ta nowa wersja pojawi się w tym roku, a gdy tylko to się stanie, możesz zacząć cieszyć się nowymi comiesięcznymi aktualizacjami, które Firefox zaplanował.