Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Firma Microsoft potwierdziła problem nieotwierania menu Start systemu Windows 11 i opublikowała rozwiązanie tego problemu

Firma Microsoft przedstawiła wyjaśnienie problemu, który uniemożliwia otwarcie menu Start na niektórych komputerach wyposażonych w system Windows 11.

Problem nie otwierania menu startowego na komputerach wyposażonych w system Windows 11 pojawia się po zainstalowaniu aktualizacji KB5014668 o numerze kompilacji 22000.778 i nowszych wersjach tego systemu operacyjnego.

Firma Microsoft otrzymała raporty, że po zainstalowaniu aktualizacji menu Start nie otwiera się na niektórych urządzeniach z systemem Windows 11. W takiej sytuacji kliknięcie lub wybranie przycisku Start lub użycie klawisza Windows na klawiaturze prawdopodobnie nie spowoduje problemu.

Gigant oprogramowania z siedzibą w Redmond zapewnił rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie funkcji przywracania znanych problemów dla osób fizycznych i organizacji, które omówimy poniżej:

Użycie funkcji przywracania znanego problemu rozwiąże problem. Należy pamiętać, że wpływ tej czynności na komputery, których dotyczy problem, może zająć do 24 godzin. Ponowne uruchomienie urządzenia z systemem Windows może przyspieszyć wprowadzenie zmian. W przypadku urządzeń zarządzanych przez organizacje, które zainstalowały aktualizację, której dotyczy problem, praktycznym rozwiązaniem może być skonfigurowanie i zainstalowanie specjalnych zasad grupy. Aby uzyskać dostęp do tej sekcji, przejdź do Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> KB5014668 220721_04201 Przywracanie znanych problemów -> Windows 11.

Pobieranie zasad grupy:

Pobierz dla systemu Windows 11 wersja 21H2 – KB5014668 220721_04201

Jak Neowina Jak zauważa, wydano aktualizację KB5014668, aby naprawić niektóre problemy z systemem operacyjnym, ale wygląda na to, że sama aktualizacja stwarza nowe problemy w systemie. Firma Microsoft od jakiegoś czasu boryka się z problemami w menu startowym swojego najnowszego systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych. Wtorkowa aktualizacja w tym miesiącu również uniemożliwiła dostęp do tego menu. Kilka dni temu w kanale beta została wypuszczona kompilacja o numerze 22622.436, która naprawia problemy z menu startowym w kompilacjach insiderów.

Pobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo