Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[First Cut] OnePlus 8: Włączanie stylu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [First Cut] OnePlus 8: Włączanie stylu

Trafił na pierwsze strony gazet ze względu na rzekomo wysoką cenę w USA. Następnie trafił na pierwsze strony gazet ze względu na rzekomo niską cenę w Indiach. OnePlusa 8 ma talent do bycia w wiadomościach i cóż, teraz w końcu mieliśmy okazję rzucić na to okiem.

Bardziej kompaktowy…

I cóż, wygląda bardzo elegancko i stylowo, z klasą. Nie zrozumcie nas źle – naprawdę uważaliśmy, że OnePlus 7T to zupełnie inny i wyraźnie wyglądający telefon, a OnePlus 7 też nie był taki zły (choć trochę za błyszczący), ale OnePlus 8 ma o wiele bardziej wyrafinowany charakter. I wtedy dostaliśmy do recenzji prawdopodobnie najbardziej dyskretny wariant kolorystyczny ze wszystkich – Onyx Black (Glacial Green trafiał na pierwsze strony gazet, a Interstellar White nie jest daleko w tyle). Tak, jesteśmy już przyzwyczajeni do szklanych urządzeń z przodu i z tyłu, ale OnePlus 8 nadal – STILL – potrafi w nas uderzyć. Onyx Black ma bardzo czyste, wyrafinowane wykończenie, chociaż pozostajemy fanami wykończenia z matowego szkła, które widzieliśmy w 7 seria!

Wydaje się również stosunkowo lekki i kompaktowy w porównaniu do swojego poprzednika, OnePlus 7T. Należy tu zwrócić uwagę na słowo „względnie”. OnePlusa 8 nie jest telefonem małym, ale w porównaniu do OnePlus 7T wydaje się bardziej kompaktowy – ma 160.2 mm x 72.9 mmx 8 mm są mniejsze niż 160,94 mm × 74,44 mm × 80,13 mm, a przy wadze 180 gramów jest nieco lżejszy niż 190 gramów OnePlus 7T.

Zakrzywiony wyświetlacz przyczynia się do OnePlus 8współczynnik kształtu, pozwalający na połączenie wyświetlacza o podobnej wielkości (60,55 cala) w mniejszą ramkę. I choć jest jeszcze wcześnie, sam wyświetlacz wygląda o wiele wyżej od tego, co widzieliśmy w OnePlus 7T pod względem kolorów i jasności, chociaż ma tę samą rozdzielczość (Full HD+) i częstotliwość odświeżania 90 Hz. OnePlusa 8 jest również wyposażony w małe wycięcie w lewym górnym rogu, bardzo różniące się od wycięcia w OnePlus 7T.

…ale z Pro designem

Tył jest wykonany z gładkiego szkła i choć dobrze wygląda, nie tylko przyciąga kurz i smugi – zaprasza je na imprezę domową w swoim wnętrzu! Tak, w pudełku znajduje się etui, ale szkoda go używać, bo ten gładki czarny tył wygląda bardzo ładnie. Potrójny aparat umieszczony z tyłu powrócił teraz do kształtu kapsuły w prawym górnym rogu, po układzie sferycznym w modelu 7T.

Wygląda wystarczająco dobrze, ale sprawia, że ​​telefon bardziej wtapia się w tłum zwykłych telefonów, w przeciwieństwie do modelu 7T, który wyróżniał się sferycznym aparatem. Po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania/wyświetlania i suwak alertów (funkcja, na którą OnePlus zasługuje na uznanie), podczas gdy po lewej stronie znajdują się przyciski głośności. W podstawie znajduje się gniazdo karty SIM, port USB typu C i osłona głośnika, natomiast góra jest stosunkowo gładka.

Podsumowując, jeśli chodzi o wygląd, jest to kategoria pro, chociaż wolelibyśmy odporność na kurz i wodę. W rzeczywistości pod względem wyglądu wygląda znacznie bliżej OnePlus 7T Pro niż OnePlus 7T. I to jest po prostu eleganckie w naszej książce. Przy okazji, sprawdź, czy na odwrocie jest napisane OnePlus – teraz wielkie litery, kochanie! Ciekawy i najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy jest to nowe urządzenie OnePlus!

Ten procesor, to 5G i te kamery

Wnętrzności są oczywiście bardzo dobrze udokumentowane i nie będziemy poświęcać im zbyt wiele czasu. Dość powiedzieć, że telefon napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 865 z pamięcią RAM i wariantami pamięci masowej 6 GB / 128 GB (tylko w Amazon), 8 GB/128 GB i 12 GB/256 GB oraz łączność 5G. Najważniejszym punktem spornym było ustawienie aparatu – 48-megapikselowy Sony IMX 586 jest podobny do tego z 7T, a 16-megapikselowy ultraszerokokątny sensor też wydaje się podobny, ale chodzi o obecność 2-megapikselowy czujnik makro w OnePlus 8 w porównaniu z 12-megapikselowym teleobiektywem w modelu 7T, który wywołał wiele dyskusji.

Aparat do selfie jest teraz w mniejszym wycięciu i nadal ma rozdzielczość 16 megapikseli. Dla nas najbardziej niezwykłym ulepszeniem sprzętowym było dodanie znacznie większej pojemności 4300 mAh w tej zaskakująco mniejszej i lżejszej obudowie. Jest to oczywiście OnePlus – obsługuje technologię Warp Charge (30T). Jest to oczywiście OnePlus – w zestawie otrzymujemy ładowarkę o mocy 30 W.

Warto było? Poczekaj i zobacz

Wszystko to ma cenę 41 999 rupii indyjskich 6 GB/128 GB, 44 999 rupii za 8 GB/128 GB i 49 999 rupii za 12 GB/256 GB. Tak, to trochę lepszy krok w porównaniu z OnePlus 7T, ale OnePlus zawsze miał tendencję do delikatnego podnoszenia cen. A dzięki temu wzrostowi cen tym razem ma dużą konkurencję (sprawdź to tutaj). Dużym problemem jest to, czy OnePlus 8 robi wystarczająco dużo, aby uzasadnić ten wzrost wydajności. Zdecydowanie wydaje się, że tak jest pod względem designu.

Czekajcie na naszą szczegółową recenzję. I porównania.

Kup OnePlusa 8