Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[First Cut] Telefon Asusa ROG 5: Raj dla mobilnych graczy!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [First Cut] Telefon Asusa ROG 5: Raj dla mobilnych graczy!

Republic of Gamers lub bardziej znana jako seria ROG firmy Asus jest dobrze znana ze swoich produktów do gier i urządzeń peryferyjnych. Od laptopów do gier po gotowe komputery PC, a od kilku lat niektóre z najwyższej półki smartphones skierowana do graczy mobilnych i tych, którym zależy na surowej wydajności w smartfonie. Podczas gdy telefon ROG pierwszej generacji został wprowadzony późno w Indiach i miał wysoką cenę, telefon ROG 2 konkurował pod względem ceny z takimi modelami jak OnePlus i oferował nawet więcej niż niektóre telefony w podobnym przedziale cenowym.

Telefon ROG 3z drugiej strony nie polegał wyłącznie na podcinaniu konkurencji pod względem ceny, ale także zapewnił bardzo potrzebne ulepszenia i całościowy pakiet, który był trudny do zignorowania przez konsumenta chcącego kupić flagowy smartfon, niezależnie od tego, czy był graczem, czy nie. W rzeczywistości poleciliśmy go nawet zamiast OnePlus 8 Dla niektórych osób zaleta ze względu na samą wartość i stosunek ceny do wydajności, jaki oferował.

Kiedy usłyszeliśmy, że nowy ROG Phone 5 miał wkrótce zostać wprowadzony na rynek, byliśmy podekscytowani możliwością zobaczenia, co jeszcze Asus może wnieść do stołu, biorąc pod uwagę, że telefon ROG Phone został już wrzucony do zlewu kuchennego 3. Zgodnie z oczekiwaniami nie ma większych zmian ani całkowitego remontu. Asus skupił się raczej na dopracowaniu ogólnego doświadczenia i dostrojeniu niektórych parametrów, oczywiście jednocześnie unowocześniając elementy wewnętrzne zgodnie ze standardami na rok 2021. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby spędzić czas z telefonem ROG 5 jeszcze, więc to tylko nasze pierwsze wrażenia. Po przetestowaniu telefonu obejrzyj pełną recenzję, która pomoże Ci zdecydować, czy powinieneś kupić ROG Phone 5 albo nie.

Odważny i bestialski

ROG Phone nigdy nie był przeciętnym smartfonem o typowym wyglądzie. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów „dla graczy”, ROG Phone 5 ma wyróżniające się elementy konstrukcyjne, takie jak oświetlenie RGB, pudełkowate cięcia i wielokątny układ czujników aparatu. Oświetlenie RGB wbudowane w logo ROG jest tym razem ułożone w formie matrycy punktowej, podobnej do tej, którą można zobaczyć w laptopach Asusa z serii Zephyrus G14. Nowy projekt wygląda fajnie i towarzyszy mu tekst w kolorze jaskrawoczerwonym wskazujący wersję telefonu.

To wydaje się być jedyną poważną zmianą w designie, podczas gdy reszta smartfona w dużej mierze (dosłownie) pozostaje taka sama jak w zeszłym roku. Metalowa ramka mieszcząca port USB-C i gniazdo słuchawkowe na dole, kolejny port USB-C wraz z kilkoma pinami POGO po prawej stronie oraz zwykły zestaw przycisków po lewej stronie, któremu towarzyszą czułe na dotyk spusty naramienne.

Spusty zostały przesunięte nieco bliżej krawędzi telefonu, aby zapewnić lepszą dostępność. The 3W telefonie ROG pominięto gniazdo słuchawkowe 0,5 mm 3 ale wygląda na to, że zagorzali gracze nie byli fanami tego ruchu, więc Asus go przywrócił. Kolejną drobną zmianą jest to, że portowi USB-C na prawej krawędzi towarzyszył wcześniej inny zastrzeżony port służący do podłączania akcesoriów, ale Asus zastąpił go pinami POGO. Do tych złączy można podłączyć dodatkowe akcesoria, takie jak aeroaktywna lodówka, joystick lub stacja dokująca.

Moc 888!

Flagowym SoC firmy Qualcomm na ten rok jest Snapdragon 888, a będący telefonem do gier skupiającym się przede wszystkim na surowej wydajności, ROG Phone 5 jest jednym z pierwszych smartphones w Indiach, gdzie pojawi się flagowy chip. Nie trzeba dodawać, że obsługuje 5G, a jeśli lubisz gry mobilne, nie możesz się pomylić z telefonem działającym na Snapdragon 888. Asus pracował przez lata nad jego interfejsem użytkownika i telefonem ROG 5 otrzymuje standardowy interfejs użytkownika z Androidem 11 od razu po wyjęciu z pudełka. Chociaż nie możemy zbyt wiele komentować działania urządzenia, telefon działa płynnie jak zawsze, a prędkość uruchamiania aplikacji jest najwyższa, jaką widzieliśmy.

Dzięki wbudowanej aplikacji Armoury Crate zyskujesz także wiele możliwości personalizacji w zakresie funkcji gier i logo RGB z tyłu. Możesz zmienić kolor światła, sprawdzić konfiguracje systemu, takie jak temperatura, pamięć RAM i używana pamięć, przypisać różne profile do gier i skonfigurować przyciski wyzwalające dla poszczególnych aplikacji. Jeśli masz przystawkę do wentylatora chłodnicy, możesz nawet kontrolować prędkość wentylatora za pomocą tej aplikacji.

Jedwabiście gładki ekran

Wyświetlacz telefonu ROG 5 jest tak gładka jak aliteracja w nagłówku tego akapitu. Odświeżanie przy 144 Hz, telefon ROG 5 ma wyświetlacz, który jest jednym z najpłynniejszych, jakie można znaleźć w każdym smartfonie. Jeśli często przesuwasz i przewijasz na telefonie, pokochasz sposób wyświetlania na telefonie ROG 5 czuje. Wysoka częstotliwość odświeżania jest wspierana przez częstotliwość próbkowania dotykowego 300 Hz, co sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej responsywny.

Oprócz tego, że jest panelem o wysokiej częstotliwości odświeżania, ROG Phone 5 posiada wyprodukowany przez firmę Samsung wyświetlacz AMOLED, który pozwala cieszyć się oglądanymi treściami w ładnych, nasyconych kolorach. Niezależnie od tego, czy zamierzasz grać przez większość czasu, czy oglądać ulubione programy i filmy, ROG Phone 5wyświetlacz powinien zadowolić Cię przez większość czasu.

Potrójne aparaty, jak każdy inny telefon

Telefon ROG 5 nie skąpi na kamerach, mimo że kładzie duży nacisk na wydajność. Chociaż nie możemy jeszcze pokazać próbek, czujnik aparatu pozostaje niezmieniony w stosunku do zeszłorocznego telefonu ROG Phone 3 więc możesz spodziewać się podobnych wyników z kamer w telefonie ROG 5. Jeśli chcesz kupić ten telefon i zastanawiasz się, jak będą działać aparaty, zapoznaj się z naszą pełną recenzją, która powinna pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Przednia kamera nie jest umieszczona w otworze ani wcięciu w kształcie kropli rosy, jak u konkurencji, ale Asus zamiast tego zdecydował się trzymać swoją politykę dotyczącą czoła i podbródka, która pozwala na umieszczenie w ROG konfiguracji głośników stereo skierowanych do przodu. Telefon 5 zapewniając jednocześnie graczom trochę miejsca na trzymanie telefonu podczas gry.

Jak zawsze wytrzymała bateria

Telefon ROG 3 to masywny kawałek metalu i szkła, co można przypisać znajdującemu się w środku akumulatorowi o pojemności 6000 mAh, który może zasilać urządzenie przez wiele godzin sesji grania w biegu. W zestawie znajduje się ładowarka o mocy 30 W, która zapewnia szybkie ładowanie i choć nie zabraliśmy się jeszcze za testowanie dokładnych prędkości, pełnego doładowania można spodziewać się w ciągu około 90 minut, jeśli wynika z ubiegłorocznych statystyk z telefonu ROG 3 czy jest coś do przejścia. Co ciekawe, wariant globalny dostaje w zestawie ładowarkę o mocy 65 W, co jest klapą.

Uważaj, OnePlusie!

Telefon Asus ROG 5 został wprowadzony na rynek w Indiach w cenie Rs. 49 999 za bazę 8Wariant + 128 GB, który plasuje go na boisku jeszcze nie wprowadzonego na rynek OnePlus 9 Pro, jeśli OnePlus 8 Cena Pro z zeszłego roku jest traktowana jako odniesienie. Wygląda na to, że OnePlus robi wiele szumu wokół kamer w smartfonach 9 Pro, ponieważ nawiązali współpracę z Hasselblad i dla wielu osób może to być decydujący czynnik, wraz z wartością marki i wsparciem oprogramowania oferowanym przez OnePlus. Będziemy używać telefonu ROG 5 szeroko, a nawet porównaj go z konkurencją, aby sprawdzić, czy cena jest uzasadniona i czy powinieneś rozważyć telefon ROG 5 jeśli chcesz kupić flagowy smartfon.