Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[First Cut] Wizja InFocus 3: Utrzymanie segmentu budżetu w centrum uwagi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [First Cut] Wizja InFocus 3: Utrzymanie segmentu budżetu w centrum uwagi

Dwie rzeczy stają się powszechne w każdym segmencie rynku smartphones – wyższe współczynniki ekranu lub wyświetlanie na pełnym ekranie, jak w przypadku niektórych aparatów telefonicznych i podwójnych. Podczas gdy najpopularniejsze marki należą do pierwszych, które je wdrażają, niektóre z rodzimych marek, takie jak Micromax, również nie pozostają w tyle. InFocus to amerykańska marka, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą telefonów całkiem przyzwoitych pod względem wydajności, oferowanych w dobrych cenach. Do grona wyższych wyświetlaczy i podwójnego aparatu w telefonach klasy podstawowej dołącza InFocus Vision 3. To ciekawa propozycja, którą mamy od InFocus, a oto nasze pierwsze wrażenia.

Obecnie bardzo trudno jest odróżnić poszczególne marki jedynie na podstawie wyglądu i wizji 3 niczym się nie różni. Chociaż telefon ma 18:9 proporcji obrazu dookoła znajduje się znaczna liczba ramek, ale nie tak dużo, jak w przypadku jego wcześniejszych kuzynów. Całość wykonano z tworzywa sztucznego, a my otrzymaliśmy wersję złotą, wpadającą raczej w ciemniejsze odcienie. Po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania i tacka na podwójną hybrydową kartę SIM, a po drugiej stronie znajduje się para regulatorów głośności. Obydwa przyciski mają symetryczne wytrawienie, które dobrze świeci, ale wrażenia dotykowe mogłyby być lepsze – nie sięgają wystarczająco głęboko. I też wydają ten klikalny dźwięk. Na górze znajduje się 3.5 mm gniazdo audio, natomiast na dole umieszczono port micro USB. Z tyłu, znowu jeden z najbardziej powszechnych i mylących projektów – para aparatów na górze z lampą błyskową LED i przechodzącymi przez nie liniami antenowymi. Pod nimi znajduje się okrągły skaner linii papilarnych. Logo InFocus znajduje się na dole, a poniżej znajduje się osłona głośnika. Dość niewygodne umiejscowienie grilla – właśnie z prawej strony. Będziemy musieli przetestować, aby zobaczyć, jak dobre to będzie. Z przodu nie ma przycisku sprzętowego, a przedni aparat znajduje się na górze.

Telefon pakuje 5.7-calowy wyświetlacz OnCell bez wzmianki o zabezpieczeniu. Dzięki dobrym kątom widzenia i wrażliwości na dotyk kolory są jasne i wyraziste. Powierzchnia jest jednak silnie odblaskowa, szczególnie w świetle słonecznym. Mimo, że ekran jest wysoki, telefon dobrze leży w dłoni, choć może być odrobinę śliski, jeśli nie trzymamy go dobrze lub mamy spocone dłonie. Wyświetlacz radzi sobie dobrze, nie zbierając zbyt wielu smug, co jest częstym problemem w telefonach z niższej półki.

Pod maską kryje się czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735 o taktowaniu 10,3 GHz z procesorem graficznym Mali T720. Dzięki 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej telefon może pomieścić do 256 GB za pośrednictwem hybrydowego gniazda microSD. Telefon działa na dostosowanej wersji Androida Nougat, która nie ma szuflady z aplikacjami. Ikony są rozmieszczone na wielu ekranach głównych. Istnieje kilka niestandardowych aplikacji, takich jak menedżer plików, radio FM, Fileshare i tak dalej. UC News i przeglądarka są również preinstalowane, ale nie można ich odinstalować. Istnieje również minimalistyczny sklep tematyczny. Telefon radził sobie dobrze w podstawowym użytkowaniu, w ograniczonym czasie, jaki spędziliśmy. Więcej na ten temat w naszej szczegółowej recenzji.

Podstawowy zestaw aparatów to para czujników 13 MP i 5 MP, a tryb portretowy wydaje się być specjalnością, którą InFocus chce tutaj wprowadzić. Aplikacja aparatu oferuje mnóstwo opcji, takich jak filtry, tryby i zabawne naklejki. Przednia strzelanka to aparat 8 MP z trybem upiększania. InFocus wprowadza tryb Dualfie, który jest podobny do trybu Bothie, który widzieliśmy w Nokii 8 gdzie zarówno przednia, jak i tylna kamera wkraczają do akcji. Ponadto przedni aparat obsługuje tryb Pro, co nie jest normalne w telefonach z tej półki cenowej. Telefon wyposażono także w baterię o pojemności 4000 mAh, która nie obsługuje szybkiego ładowania.

Atrakcyjnie wyceniony na 6999 Rs, Infocus Vision 3 bezpośrednio przejmuje Redmi 4, serii Y1 i 5A. To będzie bardzo interesująca bitwa jako Redmi 5 seria, choć wypuszczona na rynek w Chinach, nie dotarła jeszcze do Indii. Istnieją również serie Moto C i E, które stale oferują promocje podczas wyprzedaży na Flipkart. Czy Wizja 3 będzie po prostu kolejnym telefonem z wyższym wyświetlaczem? A może tryb portretowy zapewni mu przewagę nad innymi? O tym i jeszcze więcej dowiemy się w nadchodzących dniach. Czekać na dalsze informacje.

Table of Contents