Fitbits właśnie otrzymał monitorowanie tlenu we krwi za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania (Czy Apple Watch Kolejny?)

Fitbits właśnie otrzymał monitorowanie tlenu we krwi za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania (Czy Apple Watch Kolejny?) 1

Podczas gdy Fitbit zmaga się z silną konkurencją ze strony Apple Watch, producentowi smartwatcha udało się pokonać Apple do trafienia w jedną funkcję.

Fitbit wprowadza nową funkcję, która pozwoli swoim obecnym smartwatche i monitorom fitness mierzyć poziomy tlenu we krwi. Ta funkcja jest obecnie wdrażana poprzez aktualizację oprogramowania w USA, Tizenhelp zgłoszono w środę.

Ta zdolność powinna być widoczna dla użytkowników w USA w modelach Fitbit z czujnikiem SP02, który obejmuje Fitbit Ionic, Versa i Charge 3.

Wygląda jednak na to, że Fitbit wdraża tę funkcję raczej cicho. Tizenhelp Zwraca uwagę, że odkrył wprowadzenie na rynek, ponieważ użytkownicy Fitbit w USA zaczęli zauważać nowe dane dotyczące nasycenia tlenem krwi w aplikacji Fitbit.

Pomiar poziomów SP02 może pomóc urządzeniom Fitbit w lepszym śledzeniu wzorców snu, a nawet może być wykorzystywany do wykrywania problemów związanych z oddychaniem, takich jak bezdech senny. Jednak aplikacja Fitbit zauważa, że ​​poziomy SP02 są „szacowane”.

Dlaczego nie Apple Watch Czy monitorujesz poziom tlenu we krwi?

The Apple Watch to dominujący w branży monitor fitness i smartwatch – i nie jest nawet blisko. Więc dlaczego nie AppleFlagowy produkt do noszenia oferuje podobną funkcjonalność?

To nie jest jasne. Ale z drugiej strony, Apple mógłby teoretycznie „włączyć” śledzenie poziomu tlenu we krwi poprzez aktualizację oprogramowania, taką jak Fitbit.

W 2015 roku popularna witryna porzucająca iFixit poinformowała, że Apple Watch wydaje się mieć niezbędny sprzęt do pomiaru poziomu tlenu we krwi. Z tego powodu brak takiej funkcji prawdopodobnie sprowadza się do zatwierdzenia przez organ nadzoru.

The Apple Watch obecnie oferuje pomiary V02 max. Ponieważ jednak ta metryka wymaga maski na twarz do dokładnych odczytów, statystyki watchOS V02 max są szacowane na podstawie tętna.

Oczywiście, ponieważ Apple Watch prawdopodobnie ma już niezbędne komponenty do śledzenia SP02, firma może planować włączenie tej funkcji w przeszłości i obecnie Apple Watch modele w przyszłej aktualizacji watchOS.

Może nawet bardziej zachęcać do dodawania śledzenia SP02, ponieważ Fitbit ma teraz tę funkcję.

Dopóki, Apple Watch użytkownicy będą musieli poczekać na aktualizację oprogramowania, aby zmierzyć swoje poziomy SP02, kupić Fitbit lub wybrać ultra-niedrogie rozwiązanie, takie jak to, aby w międzyczasie je zatrzymać.