Formularze Google: dodaj motyw

Formularze Google: dodaj motyw 1

Podczas projektowania formularza ważne jest, aby dopasować wygląd formularza do jego celu. Czasami potrzebujesz formalnego projektu, a innym możesz chcieć bardziej fantazyjnego projektu z czcionkami kursywnymi lub niestandardowym obrazem nagłówka. Jeśli chodzi o motywy, możesz zarówno wybrać własne obrazy i kolory, jak i przejść z łatwiejszą opcją: wybór z wcześniej wybranych ustawień. Tak czy inaczej, wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać ładnie wyglądającą formę.

Oto jak:

Formularze Google: dodaj motyw 2Dostosuj przycisk formularza

W prawym górnym rogu strony edytora formularzy Google wybierz „Dostosuj motyw”. Spowoduje to otwarcie okna po prawej stronie ekranu, które zawiera wszystkie opcje dostosowywania, na które zezwala Google.

Formularze Google: dodaj motyw 3Opcje motywu

Pierwsza z czterech opcji pozwala wybrać obraz nagłówka. Firma Google udostępniła szereg dostępnych już wstępnie skonfigurowanych opcji do wyboru, ale jeśli żadna z nich nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz wybrać własne zdjęcia z albumów zdjęć Google lub przesłać obraz jako jednorazowy.

Formularze Google: dodaj motyw 4Wybierz obraz nagłówka

Po wybraniu idealnego obrazu nagłówka lub zwykłego koloru możesz dostosować główny kolor tła i wybrać czcionkę dla tytułu i pytań. Chociaż zapewniono pełen wybór kolorów, istnieje bardzo niewielka gama dostępnych czcionek.

Formularze Google: dodaj motyw 5Wybierz schemat kolorów i czcionkę

Po wybraniu projektu możesz rozpocząć tworzenie formularza w dowolnym celu.