Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Fotografowanie dużej burzy piaskowej w helikopterze

Jerry Ferguson zrobił piękne zdjęcie ogromnej burzy piaskowej w pobliżu z wnętrza helikoptera.

Jerry’ego Fergusonadoświadczony fotograf i reporter znany z fotografowania wyjątkowych warunków pogodowych, znajdował się w helikopterze informacyjnym lecącym do Arizony w USA, aby relacjonować sezonowe deszcze monsunowe w Phoenix, kiedy niespodziewanie pojawiła się przed nimi potężna burza piaskowa.

Gdy helikopter oddalił się od piaskowej ściany utworzonej przez burzę, Ferguson wykonał kilka fascynujących zdjęć burzy ogarniającej miasto.

Ferguson, który ma 20 lat doświadczenia w fotografii zawodowej i 6 lat fotografii helikopterów, zrobił te zdjęcia swoim smartfonem Google Pixel 2. Mówi tak:

Na tylnym siedzeniu mieliśmy lustrzankę cyfrową, ale do zdjęć szerokokątnych zwykle używam Google Pixel 2, ponieważ robi ładne, czyste i wysokiej jakości zdjęcia, a chciałem, żeby to zdjęcie jak najszybciej opublikowano jako najświeższą wiadomość.

Wiatrów tych można spodziewać się w porze monsunowej w Arizonie (od 15 czerwca do 30 września). Latem średnio co tydzień zdarzają się dwie burze tego typu.

Wiatry te oddzielają się od superburzy i tworzą huragany, które mogą osiągnąć prędkość do 60 mil na godzinę. Burze piaskowe mogą zaszkodzić samolotom, wytwarzając silne i turbulentne wiatry oraz ograniczając widoczność pilota.

Fotografia burzy piaskowej

„Dopóki jesteś z dala od tego rodzaju burz, jesteś bezpieczny, ale jeśli spróbujesz przelecieć w pobliżu takiej burzy, może ona zniszczyć twój mały helikopter w ciągu zaledwie kilku sekund” – mówi Ferguson.

Na poniższym obrazku możesz zobaczyć, jak wygląda helikopter przed potężną burzą piaskową.

CZYTAĆ:  Nie ma dużej wartości w usuwaniu starych wiadomości

Fotografia burzy piaskowej

Ferguson mówi:

Trudno sobie wyobrazić porównanie naszego małego helikoptera z potężną ścianą burz piaskowych, dopóki nie znajdziemy się przed jedną. Niedawno przeszliśmy na szczyt jednej z burz piaskowych i zmierzyliśmy jej wysokość, która osiągnęła ponad 6500 stóp. Lecieliśmy prawie 250 metrów nad ziemią, a burza piaskowa przemieszczała się tysiące metrów nad nami.

Na szczęście helikopter, którym leciał Ferguson, rozwijał prędkość maksymalną ponad 160 km na godzinę, co pozwoliło mu uciec przed niebezpieczną strefą burzy, która poruszała się z prędkością od 20 do 40 mil na godzinę.

Ferguson i pilot helikoptera, Dominik Galindowylądował na najbliższym lotnisku i po ustabilizowaniu samolotu znalazł schronienie przed zbliżającą się burzą piaskową.

Według Fergusona pogoda w Arizonie może być bardzo zmienna i nagle zmienić się całkowicie. Fotografowanie tych zmian z wnętrza helikoptera to jeden z najbardziej ekscytujących sposobów ich rejestrowania.

Ferguson znany jest z robienia najsłynniejszych zdjęć z wnętrza helikoptera. W 2016 roku kolejne jego zdjęcie przedstawiające burzę w Phoenix w Arizonie wywołało spore zamieszanie.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo