Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Funkcja klucza dostępu umożliwiająca szybkie i bezpieczne logowanie do konta została dodana do Androida w ramach testu

Google udostępnił klucz dostępu użytkownikom Androida jako alternatywę dla haseł.

Google próbuje dodać obsługę klucza dostępu do systemu operacyjnego Android, chociaż szerokie zastosowanie tej metody jest niemożliwe. Od wczoraj hasła są dostępne próbnie dla użytkowników Usług Google Play Beta i Chrome Canary, a publiczne korzystanie z nich będzie możliwe jeszcze przed końcem tego roku. Klucze dostępu były wcześniej dostępne dla użytkowników Apple w systemach iOS 16 i macOS Ventura.

Jak Trendy cyfrowe pisze, hasła służą do zastąpienia haseł. W trybie normalnym użytkownik powinien rozważyć kombinację alfabetyczną jako hasło do swojego konta użytkownika; jednakże w metodzie Passkey urządzenie służy do wejścia na konto użytkownika.

Jak korzystać z klucza dostępu w systemie Android

Korzystając z czujnika odcisków palców, systemu rozpoznawania twarzy, a nawet kodu PIN, każdy system operacyjny obsługujący funkcję hasła użyje Twojego urządzenia do wygenerowania klucza prywatnego. Ten klucz prywatny komunikuje się następnie z kluczem publicznym danej usługi. Połączenie tych dwóch kluczy prywatnych i publicznych prowadzi do wygenerowania klucza dostępu.

Jeśli użytkownik chce, może użyć klucza dostępu wraz z hasłem. Klucze haseł są przechowywane w narzędziach do zarządzania hasłami, takich jak Google Password Manager i iCloud Keychain.

Osoba reprezentująca Google twierdzi, że klucze są znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla haseł, ponieważ eliminują możliwość ataku phishingowego. Kluczy dostępu nie można ponownie wykorzystać; klucze te nie są ujawniane w przypadku naruszenia bezpieczeństwa informacji na serwerach i są ogólnie bardzo bezpieczne.

Kluczy dostępu można używać w witrynach internetowych i aplikacjach. Google twierdzi, że klucze są tworzone w oparciu o standardy branżowe i działają w różnych systemach operacyjnych i przeglądarkach. Google twierdzi również, że użycie hasła jest bardzo proste i przyspiesza logowanie do konta użytkownika.

Obecnie klucze Androida są kompatybilne tylko z aplikacjami internetowymi. Taka funkcja jest również pomocna, ponieważ jeśli masz w telefonie hasło, możesz z niego skorzystać podczas wchodzenia do aplikacji internetowych za pośrednictwem komputera. W przyszłości Google umożliwi także tworzenie haseł do codziennych aplikacji na Androida, dzięki czemu będziemy o krok bliżej „przyszłości bez haseł”.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmo