Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Funkcja „prywatnego dostępu” w iOS 17: rozwiązywanie problemów z wyborem zdjęć i ustawieniami prywatności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Funkcja „prywatnego dostępu” w iOS 17: rozwiązywanie problemów z wyborem zdjęć i ustawieniami prywatności

Po aktualizacji do iOS 17 użytkownicy iPhone’a napotykają problemy podczas przyznawania uprawnień do zdjęć określonym aplikacjom. Podczas prób autoryzacji dostępu pojawia się wskaźnik wizualny uniemożliwiający wybór zdjęć i w konsekwencji utrudniający proces importu zdjęć. Ta sytuacja wynika przede wszystkim z konfiguracji uprawnień aplikacji i okazuje się nieustępliwa dla wielu użytkowników, którzy napotykają trudności podczas próby dostosowania tych ustawień w systemie iOS 17.

W ustawieniach iPhone’a, w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo, podsekcja „Zdjęcia” zawiera kilka aplikacji, w tym Safari, Kontakty, YouTubei przeglądarki internetowe, wszystkie sklasyfikowane pod etykietą „Dostęp prywatny”. Próby modyfikacji tych ustawień przez użytkowników skutkują wyświetleniem komunikatu: „Dostęp prywatny; Ta aplikacja może wyświetlać Twoją bibliotekę zdjęć, ale ma dostęp wyłącznie do elementów, które wyraźnie określisz wybierać.” Niestety, nie ma możliwości dezaktywacji lub dostosowania ustawień „Dostępu prywatnego” w preferencjach prywatności iPhone’a.

Co oznacza prywatność „dostęp prywatny w iPhonie”?

Funkcja „Dostęp prywatny” w ustawieniach prywatności iPhone’a to od dawna dostępna opcja, która umożliwia aplikacjom dostęp wyłącznie do określonych zdjęć wybranych przez użytkownika. Wygląda na to, że iPhone zastąpił poprzednie terminy „wybrane zdjęcia” lub „ograniczony dostęp” terminem „dostęp prywatny”. Niemniej jednak ta nowo wprowadzona funkcja napotyka obecnie trudności, ponieważ nie oferuje użytkownikom możliwości wyznaczania dodatkowych zdjęć do dostępu aplikacji.

iPhone nie może zaimportować zdjęć do aplikacji – pokazuje prywatny dostęp – jak rozwiązać problem?

Aby sprostać wyzwaniu importowania zdjęć do aplikacji, szczególnie w przypadku problemu z „dostępem prywatnym”, rozważ następujące rozwiązania:

1. Zresetuj ustawienia lokalizacji i prywatności:

Uzyskaj dostęp do ustawień swojego iPhone’a, przejdź do „Ogólne”, wybierz „Przenieś lub zresetuj”. [device]”, a następnie wybierz opcję „Resetuj”. Następnie dotknij „Resetuj lokalizację i prywatność”. Ten krok powinien skutecznie rozwiązać wszelkie problemy związane z prywatnością w Twoim iPhonie.

2. Zainstaluj ponownie aplikacje innych firm:

Jeśli napotkasz ten problem z aplikacjami innych firm, takimi jak Instagram, Facebooklub narzędzia do edycji zdjęć, znajdź rozwiązanie, odinstalowując i ponownie instalując aplikację na swoim iPhonie. Ta procedura może naprawić błędy oprogramowania i umożliwić skonfigurowanie importu zdjęć w aplikacji.

Jeśli te działania nie złagodzą problemu, zaleca się to zrobić zgłoś problem do Apple i przekazywać im informacje zwrotne za pośrednictwem odpowiednich kanałów.

Wniosek

Podsumowując, wprowadzenie w iOS 17 funkcji „Dostęp prywatny” spowodowało problemy z uprawnieniami do zdjęć. Pomimo oczekiwań użytkowników co do większej elastyczności, możliwe rozwiązania obejmują zresetowanie ustawień lokalizacji i prywatności lub ponowną instalację aplikacji innych firm. Jeżeli te działania okażą się nieskuteczne, zaleca się zgłosić problem do Appleszukając dalszych ulepszeń w zakresie prywatności i komfortu użytkowania iPhone’a.

Table of Contents