Funkcje i specyfikacje Motorola Edge +

Funkcje i specyfikacje Motorola Edge + 1

Motorola nie była w centrum uwagi od dłuższego czasu. Oferował telefony ze średniego zasięgu, ale nie mógł konkurować z Samsungiem ani Xiaomi. Potem Motorola wreszcie znalazła się na pierwszym planie z przebudowanym telefonem Razor, ale biorąc pod uwagę jego cenę i trwałość, pozostawiło wiele do życzenia. Teraz Motorola wreszcie chce konkurować na rynku smartfonów premium z telefonem Edge +. Wyceniony na 1000 USD, jest wyceniony zgodnie z innymi flagowymi telefonami. Przyjrzyjmy się funkcjom Motorola Edge + i sprawdźmy, czy wytrzyma.

Projekt

Motorola Edge + podąża za obecnym trendem smartfonów polegającym na owijaniu szkła wokół aluminiowej ramy z serii 6000, przy czym przednia szyba jest najnowszym szkłem Gorilla Glass 5 dla trwałości. Ten telefon oferuje dwa różne kolory do wyboru: Smokey Sangria i Thunder Grey. Wymiary telefonów są następujące: 6.34 x 2.81 x 00,38 cala i waży około 203 g, rozsądna waga jak na ten telefon. Ten telefon jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe, które praktycznie zniknęło z każdego telefonu od 2019 roku. Zawiera dwa głośniki, które zapewniają głośną i wyraźną jakość dźwięku. Posiada trzy mikrofony, które zapewniają doskonałą jakość połączeń i nagrywanie głosu.

Pokaz

Jedną z głównych cech tego telefonu jest wyświetlacz, ponieważ nazwa urządzenia nazywa się na jego podstawie. Wyświetlacz jest spory 6.7-calowy ekran FullHD + o współczynniku kształtu 19.5:9 która przepływa przez krawędź. Obsługuje również częstotliwość odświeżania 90 Hz, ale jest rozczarowująca, biorąc pod uwagę, że Samsung S20 zapewnia częstotliwość odświeżania 120 Hz w tej samej cenie. Telefon wykorzystuje panel OLED, który obsługuje gamę kolorów DCI-P3, która może produkować do 1 miliard kolorów. Telefon ma funkcję HDR 10+, która pomaga w korzystaniu z wideo i filmów, ale oferuje rozdzielczość 1080p w przeciwieństwie do 1440p ze względu na swoją cenę premium.

Aparat fotograficzny

Motorola wprowadziła konfigurację tylnego potrójnego aparatu do swojego najnowszego smartfona. Pierwszy to główny 108MP z f /1.8 przysłona, która łączy binowanie pikseli 4 piksele w 1, przenosząc jakość zdjęć na wyższy poziom. Główny aparat ma również funkcje, takie jak Makro-wizja, która pozwala robić szczegółowe zdjęcia z bliska, 10-krotny zoom optyczny dla wyraźnych zdjęć odległych obiektów, HDR i rozdzielczość przechwytywania wideo, która dochodzi do 6K przy 30 klatkach na sekundę i zwolnionym tempie przy 1080p 120 fps.

Drugi aparat to teleobiektyw 8 MP z przysłoną f /2.4 przysłona, która może zadziałać, aby wykonać wymowne zdjęcia portretowe dzięki 3-krotnemu zoomowi optycznemu i optycznej stabilizacji obrazu. Funkcja trybu portretowego ustawia ostrość na obiekcie i wprowadza efekt bokeh na rozmytym tle.

Trzeci aparat to szerokokątny obiektyw 16 MP z przysłoną f /2.2 przysłona, zdolna do wykonywania zapierających dech w piersiach szerokich ujęć, które mogą obejmować wiele obiektów. Istnieje również osobny czujnik zwany czasem lotu, który pomaga w wykrywaniu głębokości na filmach i zdjęciach.

Telefon ma również aparat selfie 25 MP z przysłoną f /2.0 przysłona, która może wykonywać szerokokątne zdjęcia i filmy. Obejmuje takie funkcje, jak obsługa HDR, selfie gestami do robienia zdjęć za pomocą gestów, tryb portretowy do robienia zdjęć z efektem bokeh, lampa błyskowa na ekranie i może nagrywać filmy w zwolnionym tempie do 1080p przy 120 fps.

CPU i GPU

Ten telefon ma nowy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 7 nm, który jest w stanie osiągnąć częstotliwość 2.84 GHz i ma nową architekturę Kryo 285. Może natywnie łączyć się z 5G w obsługiwanych miastach, ma moc obsługi nowego LPDDR 5 RAM, a wydajność poprawia się o 25% w porównaniu do poprzedniej generacji. Chipset integruje również nowy procesor graficzny Adreno 650, który może obsługiwać dowolne nowoczesne, intensywne graficznie gry mobilne i płynne odtwarzanie wideo.

Konfiguracje pamięci RAM i pamięci masowej

Edge + jest oferowany tylko w jednej konfiguracji 12 GB pamięci RAM i 256 GB wbudowanej pamięci. Pamięć RAM to zupełnie nowa pamięć LPDDR5, która jest niezwykle wydajna, otwarta aplikacja do sprawdzania, a także daje możliwość nadążania za 3 aplikacje otwierają się bez odświeżania. Pamięć jest najnowszym UFS 3.0, który ma większą szybkość przesyłania i lepsze zarządzanie energią. Motorola powinna była przynajmniej zaoferować opcję konfiguracji drugiego niższego poziomu, aby uzyskać lepszą atrakcyjność i cenę.

Oprogramowanie

Ten telefon działa na najnowszej wersji Androida 10. Moto Actions to funkcja, która integruje się z oprogramowaniem i wykonuje zadania za pomocą gestów, takich jak podwójny obrót, aby otworzyć aplikację aparatu, gest cięcia, aby włączyć lub wyłączyć latarkę itp. Motorola jest znana z tego, że zapewnia czyste i płynne działanie oprogramowania, nie dodając dodatkowej skóry do swoich telefonów, a ten telefon nie stanowi wyjątku.

Bateria i łączność

Ten telefon jest zasilany przez przyzwoitą baterię 5000 mAh, dzięki dużemu czujnikowi aparatu i obsłudze 5G. Bateria wygodnie działa przez cały dzień i obsługuje szybkie przewodowe ładowanie do 18 W oraz bezprzewodowe do 15 W. Ten telefon ma również funkcję dzielonego zasilania wstecznego, która może zapewnić ładunek 5 W, przydatny do ładowania małych urządzeń, takich jak smartwatche lub bezprzewodowe słuchawki douszne.

Ponieważ jest to flagowy smartfon, jest on wyposażony w najnowsze Wi-Fi 6 wraz z innymi pasmami Wi-Fi. Ma gniazdo nano-sim i może wykorzystywać zarówno falę milimetrową, jak i subwoofer 6 5G, dzięki czemu telefon jest przyszłościowy.