Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Funkcje wyszukiwania, takie jak profile firm w Google lub wyszukiwania na mapach, liczą się jako wyświetlenia w przypadku poszczególnych zapytań

Funkcje wyszukiwania, takie jak profile firm w Google lub wyszukiwania na mapach, liczą się jako wyświetlenia w przypadku poszczególnych zapytań

Podczas hangouta John Mueller otrzymał pytanie od specjalisty ds. SEO, którego dotyczyły funkcje wyszukiwania, takie jak Profile firm w Google czy Pakiety map.

Byli ciekawi, w jaki sposób Google Search Console uwzględnia rankingi pakietów map Google „Ludzie też pytają” na podstawie wskaźników takich jak średnia pozycja i kliknięcia.

Jeśli Google Search Console nie uwzględnia tych danych, jaki jest najlepszy sposób sprawdzenia, czy ich witryna zajmuje pozycję w rankingu pod kątem różnych typów funkcji?

John odpowiedział, że tak, uwzględniają wszystkie funkcje w danych raportu skuteczności w Search Console.

Po prostu nie jest indywidualnie oznakowany.

W dowolnym momencie będą próbować to zrobić za każdym razem, gdy w wynikach wyszukiwania wyświetli się adres URL witryny.

Pokażą to jako wyświetlenie tej witryny dla tego zapytania w Search Console. Średnia pozycja również ma tutaj znaczenie.

Co więcej, średnia pozycja tak naprawdę nie jest taka sama jak średnia pozycja na stronie, jest raczej średnią najwyższą pozycją.

Jeśli Twoja strona lub witryna jest widoczna na przykład na pozycji trzeciej, czwartej i piątej, będą śledzić trzecią pozycję jako rodzaj pozycji dla tego indywidualnego zapytania.

Wszystko to już w to wchodzi.

Jedyną rzeczą, której Search Console nie robi, jest to, że nie pokazuje podziału według poszczególnych typów funkcji.

Nie można wejść i powiedzieć: „Gdzie moja witryna jest zawsze wyświetlana w profilach firmowych Google lub w wynikach wyszukiwania na mapach?” Google Search Console tego nie pokazuje.

Liczą to jednak jako wyświetlenie indywidualnie dla tych zapytań. Możesz wziąć te zapytania, wypróbować je w wyszukiwarce i zobaczyć dokładnie, gdzie jest wyświetlana Twoja witryna, a następnie podążać za nią w ten sposób.

Czasami w normalnych wynikach wyszukiwania występują różne funkcje, co sprawia, że ​​śledzenie tego rodzaju wskaźników jest bardzo trudne.

Jednym z przykładów jest to, że jeśli w normalnych wynikach wyszukiwania wyświetli się obraz z witryny internetowej znajdujący się na górze w miniaturze obrazów, może to również uwzględniać pojawienie się witryny w rankingach dla tego zapytania.

Jeśli przeanalizujesz wyniki wyszukiwania w sposób tekstowy, możesz nie zobaczyć tego rodzaju rankingu od razu.

Dzieje się to mniej więcej w 27:47 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 27:47
OK, omówię kilka przesłanych pytań. Później przejdę do większej liczby osób, które również podniosły rękę.

Zobaczmy, pierwsza, którą mam na liście: ponieważ liczba funkcji w wynikach wyszukiwania rośnie – myślę, że jest podobnie jak wcześniej – zastanawiam się, czy i w jaki sposób Google Search Console uwzględnia rankingi. Na przykład pakiety map Google lub ludzie pytają również o takie dane, jak średnia pozycja, kliknięcia itp.

Jeśli nie, jak najlepiej sprawdzić, czy moja witryna zajmuje czołowe miejsca w rankingach tego rodzaju różnych funkcji?

Jana (odpowiedź) 28:21
W większości przypadków tak, uwzględniamy to wszystko w danych raportu skuteczności w Search Console. Zatem w dowolnym momencie – a przynajmniej staramy się to zrobić – za każdym razem, gdy w wynikach wyszukiwania wyświetlimy adres URL Twojej witryny, pokażemy to jako wyświetlenie dla tej witryny w odpowiedzi na to zapytanie.

Tutaj również liczy się średnia pozycja. A średnia pozycja to nie średnia pozycja na stronie, ale średnia najwyższa pozycja. Jeśli więc Twoja strona, jeśli Twoja witryna jest widoczna na przykład na pozycji trzeciej, czwartej i piątej, wówczas będziemy śledzić trzecią pozycję jako rodzaj pozycji dla tego indywidualnego zapytania. Zatem wszystko tego rodzaju już się tam pojawia.

W przypadku wielu z tych funkcji nie widać podziału według typu funkcji. Nie możesz więc wejść i powiedzieć, gdzie moja witryna jest zawsze wyświetlana w profilach firmowych Google lub podczas wyszukiwań na mapach, my tego nie pokazujemy. Jednak w przypadku poszczególnych zapytań liczymy to jako wyświetlenie. Możesz więc wziąć pod uwagę te zapytania, wypróbować je i zobaczyć, gdzie wyświetlana jest Twoja witryna, i spróbować podążać za nią w ten sposób.

Czasami różne funkcje w normalnych wynikach wyszukiwania utrudniają śledzenie. Na przykład, jeśli pokażemy obraz z Twojej witryny na górze w rodzaju miniatury obrazów na normalnej stronie wyników wyszukiwania, wówczas uznamy to również za pojawienie się Twojej witryny w rankingu dla tego zapytania, a jeśli spojrzysz w wynikach wyszukiwania, w sposób tekstowy, wtedy możesz nie zobaczyć tego od razu.

Ale to wszystko powinno wejść w grę. Kiedy wprowadzamy nowe funkcje, w ramach których podajemy również stronę internetową, staramy się upewnić, że uwzględnimy ją również w Search Console. Nie powinno więc być tak, że wyświetlamy link do Twojej witryny i nie śledzimy go jako wyświetlenia na podstawie pozycji i rodzaju kliknięć w Search Console.