Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Galeria aplikacji Huawei: co jest obecne, a czego nie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Galeria aplikacji Huawei: co jest obecne, a czego nie

Jeśli nie żyłeś pod kamieniem i choć zdalnie nie śledziłeś odrobiny technologii, zdawałeś sobie sprawę z faktu, że od końca ubiegłego roku Huawei ma zakaz handlu z jakąkolwiek amerykańską firmą. W rezultacie Huawei nie ma uprawnień do instalowania na swoim urządzeniu jakichkolwiek aplikacji lub usług Google smartphones. Chociaż Android jest systemem operacyjnym typu open source, podstawowe usługi Google, bardziej znane jako GMS lub Google Mobile Services, odpowiadają za takie działania, jak synchronizowanie kontaktów i e-maili, umożliwianie instalowania aplikacji ze Sklepu Play i zasadniczo uruchamianie wszystkiego, co wiąże się z usługami Google.

Brak rdzenia GMS w Huawei/Honor smartphones oznaczało, że musieli wymyślić własne rozwiązanie, aby kontynuować sprzedaż smartphones. Aplikacje dodają funkcjonalność smartfona, a nie mają Google Play Store onboard oznacza, że ​​Huawei musi teraz polegać na własnym rozwiązaniu – Galeria aplikacji Huawei. Chociaż w Chinach nie stanowi to problemu, ponieważ usługi Google są w tym regionie z natury zakazane, a konsumenci polegają na zewnętrznych sklepach z aplikacjami, takich jak AppGallery firmy Huawei lub GetApps firmy Xiaomi, z pewnością stwarza to problem, gdy mówimy o innych rynkach globalnych, na których użytkownicy są powiązany z usługami Google.

Honor niedawno wprowadził na rynek indyjski Honor 9X Pro, który ma mocny procesor i atrakcyjny wygląd. Chociaż specyfikacja na papierze jest interesująca ze względu na cenę, telefon nie ma rdzenia GMS i zamiast tego działa w oparciu o usługi mobilne Huawei lub HMS. Dla konsumenta końcowego oznacza to brak synchronizacji kontaktów za pośrednictwem identyfikatora Google, brak synchronizacji między urządzeniami z innymi urządzeniami z Androidem, brak aplikacji Google i, co najważniejsze, brak Sklepu Play. Ktoś byłby zmuszony skorzystać z AppGallery Huawei, aby pobrać aplikacje lub ręcznie pobrać pliki APK wszystkich wymaganych aplikacji i zainstalować je jedna po drugiej.

Ponieważ AppGallery będzie głównym źródłem aplikacji dla przeciętnego człowieka, warto sprawdzić, czy wszystkie Twoje ulubione aplikacje ze Sklepu Play, z których regularnie korzystasz, są dostępne w AppGallery, czy nie, i czy istnieją obejścia, których możesz użyć można zainstalować te aplikacje, których nie ma. Honor twierdzi, że w AppGallery znajduje się ponad 90% najczęściej używanych aplikacji w Indiach, więc sprawdźmy, czy to prawda. Pamiętaj, że jego lista obowiązuje w chwili pisania tego tekstu, a więcej aplikacji można dodać później.

Popularne aplikacje dostępne w AppGallery

Stworzyliśmy listę najczęściej używanych aplikacji i sprawdziliśmy każdą aplikację pojedynczo w AppGallery, aby sprawdzić, czy można ją pobrać. Listę dostępnych aplikacji podzieliliśmy na kategorie w oparciu o ich gatunki. Nie ma to być lista wyczerpująca.

Media społecznościowe i aplikacje do przesyłania wiadomości

 • TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji i jeśli tworzysz lub konsumujesz treści w TikTok, jesteś objęty ochroną.
 • Twitter to kolejna aplikacja społecznościowa, którą można pobrać bezpośrednio z AppGallery.
 • Dostępne są również aplikacje takie jak Snapchat, Tinder i Hike. Hike to jedna z niewielu aplikacji do przesyłania wiadomości, które są oficjalnie dostępne w AppGallery.

Aplikacje rozrywkowe (platformy streamingowe i OTT).

 • Jeśli oglądasz dużo programów sportowych i korzystasz z indyjskich treści, Hotstar można pobrać bezpośrednio z AppGallery.
 • Jeśli jesteś subskrybentem Jio, dostępne są nawet JioTV i JioCinema.
 • Abonenci Airtel mają do dyspozycji Airtel Xstream, a użytkownicy Tata Sky aplikację Tata Sky Mobile można pobrać bezpośrednio z AppGallery.
 • Dostępny jest odtwarzacz MX Player, który również zaczął przesyłać strumieniowo treści, i może być również używany jako odtwarzacz wideo offline. Obecne są również inne platformy do przesyłania strumieniowego, takie jak Sony Liv, ALTBalaji, Voot i Zee5.

Strumieniowe przesyłanie muzyki

 • JioSaavn, Gaana i Wynk to jedyne dostępne (popularne) aplikacje do strumieniowego przesyłania muzyki w AppGallery.

Narzędzia

 • Camscanner, jedna z najpopularniejszych aplikacji do skanowania dokumentów i notatek, jest dostępna w Galerii aplikacji.
 • Dostępna jest także Shareit, także jedna z najpopularniejszych aplikacji do udostępniania plików.
 • Do otwierania i tworzenia nowych dokumentów dostępne są pakiety MS Office i WPS Office. Jest Zoom do rozmów wideo. Unacademy i Byjus są również obecni, jeśli chcesz nauczyć się nowych koncepcji. MS Translate to wybrana aplikacja do tłumaczenia tekstu, ponieważ Tłumacz Google nie jest dostępny.

Bankowość i płatności

 • W przypadku UPI, doładowań telefonów komórkowych i płatności dla dostawców lub punktów sprzedaży dostępne są BHIM, PhonePe, a także PayTM. Nawet Freecharge i Mobikwik są dostępne, jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać.
 • Jeśli chodzi o aplikacje bankowe, SBI, Kotak, HDFC, ICICI i Axis Bank mają swoje oficjalne aplikacje w AppGallery.

Żywność

 • Domino’s ma swoją oficjalną aplikację wraz z Zomato, Swiggy i Dunzo.

Mapy i nawigacja

 • Jeśli jesteś w Indiach, MapmyIndia można pobrać z AppGallery.
 • Jeśli jesteś poza Indiami, najlepszym wyborem do nawigacji będzie TUTAJ WeGo.

Aktualności

 • Times of India ma swoją oficjalną aplikację w AppGallery.
 • Inne aplikacje dostarczające wiadomości to Inshorts i DailyHunt, jeśli chcesz otrzymywać wiadomości w swoim języku regionalnym.

Handel elektroniczny

 • Flipkart, Snapdeal, Myntra i Tata Cliq to tylko niektóre z popularnych dostępnych aplikacji do handlu elektronicznego.
 • Jeśli chcesz kupić lub sprzedać używane towary, dostępna jest aplikacja OLX.
 • W przypadku artykułów spożywczych i codziennych potrzeb obecne są również BigBasket i Grofers.

Usługi taksówkowe/taksówkowe

 • Ola to jedyna aplikacja, która jest dostępna w chwili pisania tego tekstu.

Gry

 • Cukierkowy Crush i Asfalt 9 to jedyne popularne gry dostępne w AppGallery. Jest też mnóstwo innych gier, to jedyne popularne, jakie znaleźliśmy.

Różnorodny

 • Dostępna jest również aplikacja Arogya Setu, która powiadamia Cię, jeśli w pobliżu Ciebie w Indiach wystąpią jakiekolwiek pozytywne przypadki Covid-19.
 • Jest PicsArt do edycji zdjęć, CricBuzz do wyników krykieta.
 • Dostępna jest także najpopularniejsza aplikacja Truecaller służąca do identyfikacji nieznanych rozmówców, a także SwiftKey, który jest obecnie domyślną aplikacją na klawiaturę.

Ryzykując powtarzalność, musimy wspomnieć, że nie jest to wyczerpująca lista wszystkich dostępnych aplikacji. Oto niektóre z popularnych aplikacji, którymi naszym zdaniem zainteresują się użytkownicy.

Aplikacje, których nie ma w AppGallery

 • Wszystkie Twoje aplikacje Google, w tym Google AssistantChrome, Gmail, Google Pay, Dysk Google, Mapy Google, YouTubeKeep, Zdjęcia Google, Google Duo, Gboard, YouTube Muzyka itp. wymagają do działania rdzenia GMS i Usług Google Play, dlatego wszystkie te aplikacje nie będą działać na Honorze 9X Pro ani na żadnym smartfonie bez usług Google, nawet jeśli załadujesz je z boku, instalując ich pliki APK. Chociaż istnieją obejścia umożliwiające uruchomienie Usług Google Play, istnieją sprzeczne raporty co do tego, czy faktycznie to działa, czy nie, a sam proces może być skomplikowany.
 • Ponadto, ponieważ nie ma Sklepu Play, wszystkie Twoje ulubione aplikacje społecznościowe, takie jak WhatsApp, Telegram, Facebook, Facebook Posłaniec, Instagram, LinkedIn nie są obecne. Kiedy szukasz Whatsapp i Facebook w App Gallery przekierowuje Cię do oficjalnych plików APK obu aplikacji. Ponadto, ponieważ nie ma Gmaila, będziesz musiał użyć klienta poczty e-mail innej firmy.
 • Jeśli oglądasz dużo Netflix lub Amazon Prime Video lub słuchaj piosenek w Spotify, te usługi przesyłania strumieniowego nie są dostępne. Mówiąc o Amazonnie ma także aplikacji portalu e-commerce.
 • Uber nie ma również swojej aplikacji w AppGallery wraz z Mi Fit i Fitbit, jeśli lubisz fitness i posiadasz którykolwiek z tych monitorów fitness. Nie będzie także działać Google Pay, jedna z najpopularniejszych aplikacji płatniczych w Indiach.
 • Jeśli już mamy mówić o grach, to PUBG, jedna z najpopularniejszych gier mobilnych, nie jest dostępna w AppGallery, podobnie jak COD Mobile. Nie ma nawet zwykłych gier, takich jak Temple Run czy Subway Surfers.

Chociaż technicznie możesz odsunąć każdą aplikację spoza Google, pobierając pojedyncze pliki APK lub przenosząc je z istniejącego smartfona, aktualizowanie każdej aplikacji poprzez każdorazowe pobieranie odpowiednich plików APK i ręczne ich instalowanie byłoby ogromnym problemem. Niektóre aplikacje mogą nie działać poprawnie nawet po załadowaniu bocznym, ponieważ korzystają z Usług Google Play. Na przykład WhatsApp nie pozwala na tworzenie kopii zapasowych czatów na Dysku Google, ponieważ nie ma GMS. Istnieje również ryzyko złośliwego oprogramowania, jeśli nie pobierzesz aplikacji z zaufanych źródeł.

Huawei/Honor twierdzi, że namawia coraz więcej programistów, aby umożliwili obsługę ich aplikacji w HMS i AppGallery, ale czas pokaże, ile z tych aplikacji zostanie oficjalnie udostępnionych. Wiele z tych aplikacji zostało dodanych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, co jest raczej godne pochwały. Ale jeśli jesteś w dużym stopniu zależny od usług Google, będziesz miał trudności z używaniem Honora 9X Pro lub dowolnego smartfona bez GMS. Niestety, nawet jeśli Huaweiowi uda się w przyszłości cofnąć zakaz, obawiamy się, że nie będzie w stanie wprowadzić GMS na istniejące urządzenia poprzez aktualizację OTA. Istnieją sprzeczne raporty o osobach, którym udało się przesunąć cały GMS. Będziemy testować to samo i aktualizować ten post, jeśli i kiedy otrzymamy Honor 9X Pro do recenzji.