Gaming vs Rocker Chairs – porównanie graczy

Granie może być wystarczająco trudne, koncentrując się i siedząc godzinami. Nie ma nic bardziej irytującego niż pełne zanurzenie się w ulubioną grę i odczuwanie bólu lub dyskomfortu z tyłu umysłu. Zabiera całą zabawę z gry.

Obecnie dość powszechne jest znajdowanie krzeseł zaprojektowanych specjalnie dla niektórych platform (Playstation, PC, X-box itp.). Główne typy to Krzesła do gier na PC i Krzesła bujane. W tym artykule porównujemy fotele do gier na PC z fotelami typu rocker, aby zobaczyć, jak sobie radzą.

Wygląd i styl

Gaming vs Rocker Chairs - porównanie graczy 1

Podstawowa różnica między fotelem do gier na PC a fotelem do bujania polega na tym, że fotel ten jest bliżej ziemi, a fotel do gier na PC jest ustawiony na większej wysokości. Ogólnie rzecz biorąc, przypomina typowe krzesło biurowe, które ma naprawdę wysokie oparcie i grubą amortyzację. Fotel bujany jest nieporęczny, a całe siedzenie po prostu siedzi na ziemi.

Oczywiście różnica wysokości polega na uwzględnieniu różnych platform do gier, dla których każda została zaprojektowana. Fotel do gier na PC jest wyższy, dzięki czemu znajdujesz się na wysokości oczu, przy monitorze komputerowym, który siedzi na biurku, natomiast krótszy fotel jest zaprojektowany dla platform takich jak X-box, Playstation itp. Jako takie, fotele bujane są również znane jako konsole do gier.

Który typ krzesła jest wygodniejszy?

Gaming vs Rocker Chairs - porównanie graczy 2

Oba rodzaje krzeseł do gier znacznie się zmieniły pod względem ergonomii. Oba mają wygodne wypełnienie i podłokietniki. Krzesła PC mają regulowane oparcia, w których można zmienić kąt oparcia. Większość krzeseł komputerowych odchyla się do 135⁰, a niektóre nawet pełne 180⁰. Konsole do gier mają również regulację, chociaż oparcie jest zwykle sztywne.

Gaming vs Rocker Chairs - porównanie graczy 3

Pod względem wygody i ergonomii największą różnicą między nimi jest to, że fotele bujane oferują większą stabilność, ponieważ mają większą podstawę i są bliżej ziemi. Dlatego jest znacznie lepiej w ekscytujących grach konsolowych, w których często się poruszasz. Idealnie nadaje się do gier wyścigowych z pompą adrenaliny i gier akcji (Resident Evil, Red Dead Redemption).

Nie oznacza to, że nie możesz grać w te gry na krześle komputerowym, ale będzie o wiele bardziej niezręcznie. Jeśli łatwo się ekscytujesz, zalecamy trzymanie się foteli bujanych, ponieważ się na nich nie przewrócisz! Jeśli jednak chcesz mieć krzesło, które zachęca do dobrej pozycji pionowej, krzesła PC są dla Ciebie.

Ile ptaków można zabić jednym kamieniem?

Oczywistą zaletą krzeseł do gier na PC jest to, że pełnią one funkcję krzeseł biurowych, których można używać do pracy na komputerze. Zazwyczaj fotele bujane nie są tak wszechstronne i można ich używać tylko do gier konsolowych. Chyba że ustawisz oparcie na pełne 180⁰ i użyjesz go jako wygodnego łóżka do drzemki!

Krzesła PC mają również większą regulację pod względem oparcia, podłokietnika i wysokości, co zwiększa ich wszechstronność. Ponadto krzesła PC są stosunkowo łatwiejsze w transporcie niż fotele bujane z dużymi podstawami.

Który zepsuje Twój bank?

Nie trzeba dodawać, że świetne krzesło do gier może kosztować całkiem sporo. Wysokiej klasy krzesło do gier na PC DXRacer może z łatwością cię cofnąć o 500 USD. Ale z drugiej strony istnieje wiele budżetowych krzeseł do gier poniżej 200 $. Można również kupić krzesło Rocker w rozsądnej cenie, takie jak X-Rocker około 250 USD, więc nie ma ogromnej rozbieżności między kosztami dwóch typów.

Dolna linia

Podsumowując, krzesła do gier na PC i fotele do rockera mają różne konstrukcje, które działają z różnymi platformami. Krzesła komputerowe są wyższe i mają lżejszą podstawę, dzięki czemu są łatwiejsze w transporcie i wszechstronne pod względem funkcji (pełnią również funkcję krzeseł biurowych). Jeśli lubisz lżejsze gry komputerowe i krzesła, które wspierają dobrą postawę, są one dla Ciebie.

Fotele bujane mają większą konstrukcję, aby zapewnić większą stabilność podczas poruszania się podczas grania w gry konsolowe. Są najlepsze dla zapalonych graczy, którzy uwielbiają grać w ekscytujące, wciągające gry konsolowe na swoim X-boxie i Playstation.

Pod względem kosztów nie różnią się tak bardzo od siebie. Możesz uzyskać przyzwoite opcje za mniej niż 200 USD obu rodzajów krzeseł. Tak więc, który wybierzesz, zależy od tego, które platformy gier preferujesz. Czy jesteś bardziej graczem na PC, który dużo pracuje lub uczy się w domu? Następnie krzesło do gier na PC zabija dwa ptaki jednym kamieniem. A może grasz w wiele gier konsolowych na telewizorze? Zdobądź pełne krzesło bujane!