Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Gdyby przeżyli, jak wyglądałyby teraz ich twarze?

Fotograf wykorzystał sztuczną inteligencję, aby pokazać, jak wyglądaliby sławni ludzie, tacy jak księżna Diana, Tupac i John Lennon, gdyby żyli dzisiaj.

Stworzył Alper Yesiltas, mieszkający w Stambule w Turcji hiperrealistyczny portrety do projektu „Jakby nic się nie stało”.

W ramach tego projektu Yesiltas wykorzystała oprogramowanie do ulepszania zdjęć oparte na sztucznej inteligencji i programy do edycji zdjęć, aby wizualnie ożywić gwiazdy, które zmarły młodo, i przywrócić je do życia.

Za tym projektem kryje się pytanie: gdyby ludziom nie przydarzyły się wielkie rzeczy, jak wyglądałyby teraz na zdjęciach?

W „Jak gdyby nic się nie wydarzyło” turecki fotograf ponownie przedstawia znane postacie, które zmarły młodo, często w tragicznych okolicznościach, tak jakby wciąż żyły. Przy pomocy technologii sztucznej inteligencji stworzył przerażająco realistyczne portrety ikon kultury, takich jak Tupac, Heath Ledger, Janis Joplin i Michael Jackson.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

Księżna Diana zginęła we wczesnych godzinach porannych 31 sierpnia 1997 r. w Paryżu w wieku 36 lat, kiedy mercedes benz, którym jechała, rozbił się, gdy była ścigana przez paparazzi.

Alpes pisze o początkach powstawania tego projektu:

Wraz z rozwojem technologii sztucznej inteligencji od jakiegoś czasu byłem podekscytowany myślą, że wszystko, co można sobie wyobrazić, można urzeczywistnić. Kiedy zacząłem pracować z tą technologią, zobaczyłem, co mogę zrobić i pomyślałem o tym, co sprawi, że będę szczęśliwszy. Chciałem znów zobaczyć na moich oczach część osób, za którymi tęskniłem, i tak narodził się ten projekt.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

Kurta Cobaina został znaleziony martwy w swoim domu w Seattle 5 kwietnia 1994 r. po postrzeleniu w głowę w wieku 27 lat.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

Tupaca zmarł w Las Vegas w wieku 25 lat od rany postrzałowej 13 września 1996 r.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

Johna Lennona, piosenkarz Beatlesów został zastrzelony 8 grudnia 1980 roku w wieku 40 lat przed hotelem Dakota w Nowym Jorku.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

Heath Ledger zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków 22 stycznia 2008 roku w wieku 28 lat.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

wokalista Queen, Freddie Mercury zmarł na związane z AIDS zapalenie oskrzeli 24 listopada 1991 roku w swoim domu w Londynie w wieku 45 lat.

Rekonstrukcja twarzy Michaela Jacksona

Michaela Jacksona zmarł w wyniku ostrego zatrucia propofolem i benzodiazepinami w swoim domu w Los Angeles 25 czerwca 2009 roku w wieku 50 lat.

Rekonstrukcja twarzy Janis Joplin

Janis Joplin zmarł 4 października 1970 roku w wieku 27 lat w wyniku przedawkowania heroiny.

Rekonstrukcja twarzy Elvisa Presleya

Elvis Presleyktóry cierpiał na chorobę serca i cukrzycę, zmarł 16 sierpnia 1977 roku w wieku 42 lat.

Rekonstrukcja twarzy znanych osób, które już nie żyją

Jimi Hendrix zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków 18 września 1970 roku w wieku 27 lat.

***

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiłeś oglądając ten odcinek Shutter. Aby zobaczyć więcej prac, odwiedź Alper Yesiltas na Instagramie. Co sądzisz o tych zdjęciach? Który lifting podobał Ci się najbardziej?

Pobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania