Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Gdzie poddawać recyklingowi plastikowe butelki za gotówkę w pobliżu: 10 najlepszych stanów do zarabiania pieniędzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Gdzie poddawać recyklingowi plastikowe butelki za gotówkę w pobliżu: 10 najlepszych stanów do zarabiania pieniędzy

Gotowy do zarabiania pieniędzy na śmieciach? Nie wyrzucaj zużytych plastikowych butelek, jeśli chcesz być odpowiedzialny za środowisko, jednocześnie zarabiając dodatkowe pieniądze. Zainteresowany? Następnie możesz się zastanawiać, „gdzie w pobliżu mnie oddać plastikowe butelki za gotówkę”.

Recykling przedmiotów jest korzystny nie tylko dla środowiska, ale także dla Ciebie. Możesz zarobić całkiem niezłą sumę, recyklingując plastikowe butelki.

Dlaczego recykling plastikowych butelek jest ważny

Niektóre 2.5 milionów plastikowych butelek na godzinę jest wyrzucanych przez ludzi w USA. Butelki te marnują się i niekorzystnie wpływają na środowisko.

Wytwarzanie nowego plastiku wymaga również dużej ilości paliw kopalnych. Ponad 99% tworzyw sztucznych jest wytwarzanych z chemikaliów pochodzących z paliw kopalnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie skutki nierecyklingu plastikowej butelki, lepiej zdeponuj swoją w najbliższym centrum zbiórki butelek. Co więcej, otrzymasz dobrą część pieniędzy za swoją usługę, więc jest to sytuacja korzystna dla obu stron.

Pierwszym krokiem byłoby zbadanie programów recyklingu i odkupu surowców wtórnych w Twojej lokalizacji. Ten artykuł zawiera przegląd recyklingu plastikowych butelek i możliwych miejsc, w których można zarobić pieniądze podczas recyklingu.

Gdzie można poddać recyklingowi plastikowe butelki za gotówkę w pobliżu mnie

1. Centrum Odkupienia Butelek

Centra wymiany butelek należą do najczęstszych miejsc deponowania butelek. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać najbliższe centrum wymiany butelek w Twojej okolicy i sprawdzić, czy oferuje rachunki za butelki.

2. Maszyna snów Pepsi

Firma Pepsi wprowadziła wymarzone maszyny z okazji Dnia Ziemi 2010 i pracowała nad tą inicjatywą przez ponad dekadę, aby poprawić stan środowiska.

Maszyna marzeń działa jak automat sprzedający, ale wkładasz butelki zamiast je wyjmować. Działa jak kosz, w którym można umieścić zużyte puste butelki w zamian za punkty, które można wymienić na Greenopolis.com, partner Pepsi w inicjatywie recyklingu.

3. Sklepy spożywcze

Sklepy wielobranżowe przyjmują puste plastikowe butelki, ponieważ większość sklepów jest częścią programu recyklingu. Za każdą zwróconą butelkę oferują konsumentom różne nagrody, w tym gotówkę lub bony.

4. Sklepy spożywcze

Sklepy spożywcze i supermarkety przestrzegają przepisów dotyczących kaucji za butelki w stanach, w których je obowiązują. Te sklepy mają maszyny do recyklingu, zwykle umieszczone na tyłach sklepu.

W sklepach spożywczych możesz wymienić wszystkie plastikowe butelki na gotówkę. Przed zabraniem butelek do sklepu zapytaj lokalnego kierownika sklepu, czy ma maszynę.

Które stany płacą za deponowanie pustych plastikowych butelek?

Jedną z barier między tobą a gotówką jest twoja lokalizacja. Podczas gdy wszystkie stany w Ameryce mają programy recyklingu, tylko 10 ma rachunki za butelki lub przepisy dotyczące zwrotu kaucji za kontenery. Upewnij się więc, że mieszkasz w stanie, w którym obowiązują przepisy dotyczące depozytów za butelki.

Rekommenderad:  FlixTor Alternatives 2020: 10+ najlepszych darmowych witryn do oglądania filmów online

Poza tym nie wszyscy płacą ci za twoją usługę. Jeśli mieszkasz w 1 poniższych stanów, możesz częściowo odzyskać kaucję za butelkę i pomóc środowisku.

Kalifornia

Kalifornia płaci około 5 centów za zdeponowanie pojemnika o pojemności mniejszej niż 24 uncje. Jeśli przekroczy 24 uncje, stawka podwaja się.

Pojemnik na butelkę może być wykonany z tworzywa sztucznego, bimetalu lub szkła.

Hawaje

Stawka wynagrodzenia na Hawajach jest nieco niższa w porównaniu z Kalifornią. W tym stanie możesz zarobić ok 5 centów za 68-uncjowy pojemnik z tworzywa sztucznego, bimetalu, szkła lub aluminium.

Connecticut

W Connecticut można zarobić ok 5 centów za każdą pustą butelkę, niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonana.

Proszę pamiętać, że pojemniki HDPE nie są dołączone.

Maine

W Maine dostaniesz zapłatę 5 centów za każdy pojemnik zawierający mniej niż 135 uncji płynu. Jeśli zdeponujesz butelkę alkoholu lub wina, stawka wynagrodzenia wyniesie około 15 centów.

Massachusetts

Stawka płac w Massachusetts jest taka sama jak w Maine. Każda butelka wykonana ze szkła, metalu lub plastiku przekazana do recyklingu zostanie opłacona 5 centów za butelkę.

Nowy Jork

Nowy Jork ci zapłaci 5 centów za butelkę, słoik lub puszkę wykonaną z aluminium, stali, szkła lub plastiku.

Pamiętaj, że całkowita objętość butelki powinna być mniejsza niż 128 uncji.

Oregon

Oregon akceptuje wiele różnych rodzajów butelek, w tym plastikowe.

Opłata za jeden pojemnik z napojem wynosi około 10 centów.

Vermont

Vermont płaci za butelki szklane, papierowe i plastikowe. Za butelkę płaci się około 15 centów.

Za inne kontenery możesz zarobić ok 5 centy.

Michigan

Michigan upraszcza sprawę, oferując tę ​​samą gotówkę za wszystkie rodzaje butelek, w tym papierowe, szklane, metalowe i plastikowe. Płaci około 10 centów za pojemnik.

Iowa

Iowa płaci również za plastik, karton lub słoik wykonany ze szkła, metalu lub plastiku. Stawka wynagrodzenia wynosi ok 5 centów za sztukę.

Jak samodzielnie przetworzyć plastikowe butelki za gotówkę

Krok 1: Zbieranie plastikowych butelek

Zanim zaczniesz recykling plastikowych butelek za gotówkę, musisz znaleźć odpowiednią ilość pustych butelek, aby wysłać je do firmy zajmującej się recyklingiem. Możesz zbierać butelki w domu z biegiem czasu lub udać się do najczęstszych źródeł pustych plastikowych butelek omówionych w dalszej części tego artykułu.

Krok 2: Oddzielanie różnych typów tworzyw sztucznych

Kiedy już masz w torbie kilka plastikowych butelek, zacznij oddzielać różne rodzaje plastiku.

W USA najczęściej poddaje się recyklingowi następujące rodzaje tworzyw sztucznych:

  • PET (politereftalan etylenu)
  • HDPE (polietylen o dużej gęstości)
Rekommenderad:  10 najlepszych aplikacji do zarządzania hasłami na Androida!

PET obejmuje butelki na wodę i plastikowe tace, podczas gdy HDPE obejmuje produkty takie jak butelki na szampon i zabawki.

Krok 3: Czyszczenie

Programy lub centra recyklingu w większości stanów proszą o wyczyszczenie butelek przed ich złożeniem. Pozostałości zazwyczaj zawierają wiele pierwiastków i zapachów, które przyciągają owady, co utrudnia recykling.

Krok 4: Sprawdź zasady centrum recyklingu i stawki płac

Ten ważny krok polega na sprawdzeniu, czy centrum recyklingu w Twojej okolicy akceptuje plastikowe butelki PET i HDPE. Prawie wszystkie akceptują PET, ale nie wszystkie HDPE.

Sprawdź także stawki i inne zasady określone przez państwo.

Krok 5: Wpłać i zdobądź gotówkę

Butelkę można oddać do punktu recyklingu lub innych miejsc wymienionych w następnej sekcji. Jako podmiot zajmujący się recyklingiem pomagasz zdobyć gotówkę za swoje usługi i pomóc temu światu stać się lepszym miejscem.

Wskazówki, gdzie znaleźć plastikowe butelki do recyklingu

Zapytaj Przyjaciół i Sąsiadów

W dzisiejszych czasach ludzie muszą być świadomi, jak ważny jest recykling plastiku. Teraz, gdy wiesz, jak zarabiać na recyklingu plastikowych butelek, lepiej odciążyć znajomych i sąsiadów tą pracą i zarobić kilka dolców.

Zbieraj na własną rękę

Jeśli spożywasz dużo napojów sprzedawanych w plastikowych butelkach, lepiej je zbierać, aby później zdobyć trochę gotówki. Gdy zdobędziesz wystarczającą liczbę butelek gotowych do zdeponowania w centrum recyklingu, zapakuj je i sprzedaj za gotówkę.

Zapewnij usługę odbioru pustych butelek w restauracjach

Większość właścicieli restauracji zgadza się na recykling plastikowych butelek używanych w ich restauracjach. Z przyjemnością powierzą Ci odpowiedzialność za obchodzenie się z ich plastikowymi butelkami. Możesz podpisać z nimi umowę na recykling wszystkich plastikowych butelek używanych w restauracji.

Ta metoda pozwoli Ci zarobić pokaźną kwotę na koniec miesiąca.

Podnieś butelki na zewnątrz

Ilekroć zobaczysz plastikową butelkę rzuconą na pobocze lub środek parku, podnieś ją. Pozwoli ci to przyczynić się do ogólnej czystości miejsca, jednocześnie zarabiając trochę gotówki.

Miejsca, w których najczęściej używa się plastikowych butelek, to festiwale, plaże, koncerty, imprezy sportowe, parkingi itp.

Często zadawane pytania (FAQ) — gdzie w pobliżu można oddać plastikowe butelki za gotówkę

Ile plastikowych butelek potrzebuję, aby zarobić 20 $?

Zależy to głównie od stawki płac w twoim stanie. Jednak biorąc pod uwagę średnią stawkę za plastikowe butelki w USA, będziesz potrzebować około 317 butelek, aby zarobić 20 USD.

Jakie są 5 Najbardziej opłacalne rzeczy do recyklingu?

Głównym celem recyklingu jest zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Jednak wspieranie tego szczytnego celu może również pomóc w szybkim zarobieniu pieniędzy.

Następujące są 5 najbardziej opłacalne rzeczy do recyklingu:

  • Butelki plastikowe i szklane
  • Puszki aluminiowe
  • Karton
  • Złom
  • Wkłady atramentowe
Rekommenderad:  Recenzja pośrednictwa w cichym świetle

Ile jest warta plastikowa butelka?

Wartość plastikowych butelek różni się w zależności od stanu. Większość z nich płaci ok 5 do 10 centów za butelkę.

Sprawdź stawkę wynagrodzenia przed sprzedażą plastikowych butelek do najbliższego centrum wykupu lub sklepu spożywczego.

Jak poddawane są recyklingowi plastikowe butelki?

Po złożeniu plastikowej butelki przejdzie ona przez różne procesy, zanim zostanie ponownie użyta.

Pierwszym krokiem jest oddzielenie rodzajów plastiku (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Po ustawieniu wszystkich różnych typów 1 miejsce, recykler rozdrabnia je na płatki.

Te płatki są następnie topione w celu przekształcenia ich w małe granulki. Firmy kupują te pelety od podmiotów zajmujących się recyklingiem i wykorzystują je do produkcji różnych produktów.

Większość przedmiotów, które widzisz na rynku, w tym zabawki, maty, dywaniki i gadżety elektroniczne, to tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu.

Wniosek – Gdzie w pobliżu można poddać recyklingowi plastikowe butelki za gotówkę

Tony plastikowych butelek regularnie wyrzucanych co roku nie powinny po prostu trafiać na wysypiska śmieci. Dlatego programy recyklingu i wykupu, które rozwiązują ten problem na poziomie krajowym i lokalnym, są mile widzianymi strategiami ochrony środowiska. Uzyskanie gotówki na wysiłki związane z recyklingiem tworzyw sztucznych jest dobrą zachętą, która uderza 2 ptaki z 1 kamień.

Ten artykuł może być dla Ciebie wstępną zachętą do zbadania i poznania konkretnych zasad, strategii i lokalizacji recyklingu w Twojej okolicy. Zbieraj plastikowe butelki i zacznij zarabiać na nich, jednocześnie czyniąc nasze środowisko bardziej przyjaznym i zrównoważonym.

Powiązane lektury: