Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Gdzie zdobyć audiobooki za darmo: najlepsze strony internetowe i amp; Aplikacje

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Gdzie zdobyć audiobooki za darmo: najlepsze strony internetowe i amp; Aplikacje

Książki stanowią jeden z najbardziej klasycznych i przydatnych sposobów uczenia się czegoś lub przeżycia przygody, która dzieje się w twoim umyśle. Jako dziecko fascynowały mnie książki, zwłaszcza te z baśniami, więc rodzice całymi dniami mnie szukali, gdy chowałam się na strychu i czytałam z latarką.

Od tego czasu sytuacja uległa znacznej ewolucji i obecnie ludzie wykorzystują nowe sposoby odkrywania ukrytych światów w książkach. Widzę, że coraz więcej osób czyta na czytnikach e-booków lub na tabletach. Osobiście odkryłam, że lubię słuchać audiobooków, zwłaszcza gdy muszę iść lub przed pójściem spać. Znajdowanie bezpłatnych audiobooków w Twoim ojczystym języku jest trudna część, więc będziesz mieć więcej szczęścia, szukając bezpłatnych audiobooków w języku angielskim.

Poznaj te ważne wskazówki dotyczące bezpłatnych audiobooków

Powinieneś także wiedzieć, że większość bezpłatnych audiobooków jest w rzeczywistości bezpłatna, ponieważ należą do domeny publicznej. Na przykład książki Szekspira i muzykę Beethovena również można pobrać bezpłatnie. Prosty, ładny wyjaśnienie dla tego:

Dlatego też, jeśli szukasz klasycznych audiobooków, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie je zdobyć całkowicie za darmo i w dodatku legalnie. Istnieją strony internetowe, które pozwalają jedynie na strumieniowe przesyłanie audiobooków na swoich stronach internetowych, a nie na ich pobieranie, co naprawdę nie jest dla nas przydatne. Będziemy zamieszczać listę stron internetowych, które umożliwiają bezpłatne pobieranie audiobooków, zarówno w pełnej formie, jak i w jak najmniejszej liczbie części.

Kolejna bardzo, bardzo ważna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę, szukając zdobądź darmowe audiobooki jest jakość. Oczywiście, jeśli kupisz audiobooka, jakość będzie zapewniona. Ale jeśli nie masz na to pieniędzy, nie oznacza to, że powinieneś iść na kompromis w jakości. Ponieważ nie będziesz czytać, musisz wyraźnie słyszeć, co się dzieje, nie mówiąc już o tym, że ekspresja i intonacja muszą być zadowalające.

Powiązane: Bezpłatne alternatywy dźwiękowe

Absolutnie nienawidzę głosów stworzonych przez roboty i oprogramowanie i nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego ktoś miałby się torturować, słuchając ich. Za wszelką cenę unikaj tego – przyjemny głos narracji jest bardzo ważny dla naszych wrażeń dźwiękowych. Możesz się opierać przez pierwsze dziesięć minut, ale z czasem będzie coraz gorzej. Postaw na prawdziwe, ludzkie głosy.

Typ pliku audio jest również ważny, ponieważ musisz pobrać plik audio obsługiwany przez Twój odtwarzacz lub urządzenie. Zawsze możesz użyć konwertera, ale miło jest wiedzieć, że nie musisz wykonywać kolejnego kroku, zanim usłyszysz te słodkie historie. Przed pobraniem audiobooka powinieneś sprawdzić następujące formaty audio – .mp3, .wma, .aac, .ogg

Gdzie zdobyć darmowe audiobooki

Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają słuchanie bezpłatnych audiobooków, ale tak jak mówiłem wcześniej, większość z nich opiera się na LibriVox i kilku innych witrynach. Wybrałam trzy, które uważam za najlepsze w tej dziedzinie. Jeżeli nie udało Ci się znaleźć audiobooka, którego szukasz, nie krępuj się szukać dalej, gdyż lista będzie na Ciebie długa.

Librivox

To prawdopodobnie miejsce, w którym znajdziesz najwięcej zbiór bezpłatnych audiobooków. Rozpoznasz, czy dany audiobook należy do społeczności LibriVox, ponieważ zazwyczaj przed rozpoczęciem audiobooka wolontariusz, który nagrał książkę, wspomina, że ​​został on przesłany do LibriVox i należy do domeny publicznej. Większość stron internetowych po prostu pobiera audiobooki z LibriVox, a następnie umieszcza je na swoich własnych stronach internetowych.

ProjektGutenberg

Ta witryna jest popularna ze względu na ogromną liczbę bezpłatnych e-booków, które zawiera, a niewielu tak naprawdę wie, że istnieje również duża liczba bezpłatnych audiobooków do pobrania. Złą stroną jest to, że istnieją również audiobooki do czytania maszynowego, więc musisz wybierać ostrożnie.

Bazgroły

W przeciwieństwie do ProjectGutenberg czy LibriVox, Scribl ma reklamy na swojej stronie internetowej, co oznacza, że ​​nie opiera się wyłącznie na darowiznach. Chociaż działa głównie jako podcast, nadal możesz bezpłatnie pobierać książki audio za pośrednictwem iTunes.

Zachęcamy do zapoznania się z większą liczbą witryn znajdujących się na poniższej liście. Przyjrzyj się także bezpłatnemu oprogramowaniu Gizmo Strona internetowa to obejmuje ogromną listę innych 190 miejsc, w których można uzyskać bezpłatne audiobooki.

Aplikacje do pobierania bezpłatnych audiobooków na iOS/Android

A ponieważ wielu z Was korzysta z iPhone’ów i Androida smartphones, znacznie łatwiej będzie Ci skorzystać z dedykowanych aplikacji, które pomogą Ci bezpośrednio i bezpłatnie słuchać audiobooków, bez konieczności pobierania ich na komputer, a następnie przesyłania na smartfon lub tablet. Oto niektóre z najlepszych, które mogą Ci pomóc, ale nie wszystkie obejmują tylko bezpłatne audiobooki, więc czasami będziesz musiał trochę pogrzebać.